,,Monty Python i Święty Graal’’ (1975)

Klasyk surrealistycznego, brytyjskiego humoru. Przezabawna interpretacja historii o królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu. Bohaterowie filmu wyruszają na poszukiwanie Świętego Graala i przeżywają wiele absurdalnych przygód, które potrafią rozbawić do łez. Na przykład, gdy w królestwie brakuje koni, zastępują ich stukający orzechami kokosowymi giermkowie. Cały film jest usiany scenami, w których występują tego rodzaju, dziwaczne sytuacje. Dopełnieniem absurdalnej fabuły jest przaśna scenografia i przerysowana gra aktorska.

,,Dzień świstaka’’ (1993)

Kultowy amerykański film, który powinni obejrzeć nie tylko fani komedii. Produkcja opowiada o przygodach Phila, zarozumiałego i egoistycznego prezentera telewizyjnej prognozy pogody, który przyjeżdża do małego pensylwańskiego miasteczka, aby zrelacjonować Dzień Świstaka. Na miejscu okazuje się, że los sprawia mu przykrą niespodziankę. Każdy kolejny dzień przeżywa w zupełnie ten sam sposób. Próbuje się z tego wyplątać, co nie jest wcale takie łatwe. Jeśli masz ochotę na komedię z przesłaniem, to jest to idealna propozycja dla Ciebie.

,,Dziennik Bridget Jones’’ (2001)

Komedia romantyczna o niezdarnej Bridget, która prowadzi intymny dziennik i próbuje odmienić swoje życie. Bohaterka marzy o tym, żeby schudnąć, rzucić palenie, ograniczyć alkohol i spotkać idealnego faceta. Niestety nic nie dzieje się tak, jak powinno. Bridget wciąż pakuje się w tarapaty, m.in. wdając się w romans ze swoim zabójczo przystojnym szefem. Na jej drodze pojawia się również uroczy znajomy z dawnych lat. Który z panów zdobędzie serce Bridget? Koniecznie musisz to sprawdzić, jeśli komedie romantyczne są Ci bliskie.

,,Złap mnie, jeśli potrafisz’’ (2002)

Doskonała komedia kryminalna oparta na faktach. To historia młodego fałszerza, który w latach 60. wyłudził z banków ponad 2,5 mln dolarów, podając się za osoby różnych profesji, m.in. pilota, lekarza, uniwersyteckiego wykładowcę, a nawet pomocnika prokuratora generalnego. Sprytnego oszusta próbuje dopaść niestrudzony agent FBI. Stróż prawa dostrzega w ściganym przestępcy zagubionego, młodego człowieka. Czy udaje mu się w końcu doprowadzić go przed oblicze sprawiedliwości? Warto obejrzeć tę kultową komedię, aby się o tym przekonać.

,,Kac Vegas’’ (2009)

Głośna komedia dla dorosłych, która swoim oryginalnym pomysłem na scenariusz podbiła cały świat. Obraz przedstawiający wieczór kawalerski w Las Vegas, który przeradza się w totalną katastrofę. Suto zakrapiana impreza kończy się zaginięciem pana młodego. Trzej kumple rozpoczynają poszukiwania zaginionego przyjaciela. Przed nimi trudne zadanie – znaleźć pana młodego, zdążyć na ślub, a to, co się wydarzyło w Vegas, zachować w tajemnicy.

Gdzie oglądać najlepsze komedie?

Jeśli jesteś wielkim fanem komedii, a ulubione filmy mógłbyś oglądać na okrągło, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest oferta telewizji od www.upc.pl z dużym wyborem kanałów filmowych. Oferowane w UPC pakiety telewizyjne umożliwiają dostęp do wielu kanałów, produkcji na żądanie oraz obszernych bibliotek filmów i seriali. Dekoder Horizon, który otrzymasz w pakiecie, posiada wiele przydatnych dla kinomaniaków funkcji, m.in. możliwość odtwarzania ulubionych programów do 7 dni wstecz. Dzięki temu nie musisz martwić się, że przegapisz swoją ulubioną komedię.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny