Bukiety ślubne – nowoczesne trendy

Suknie a kwiaty

Dobierając bukiet ślubny dobrze jest mieć już wybraną suknię. Jeżeli jeszcze nie wiesz w jakiej sukni weźmiesz ślub, to przejrzyj katalog. Łatwiej będziesz mogła wybrać trendy, które ci najbardziej pasują. Dobrze też zapoznać się z ogólnymi trendami. Dla ułatwienia będziemy do nich nawiązywać w niniejszym poradniku.

Ogólna zasada jest taka, że wysoka kobieta w długiej sukni lepiej wygląda z dużym bukietem ślubnym. Małe bukiety powinny wybrać panie nieco niższe, o zaokrąglonych kształtach oraz te, które wybrały sukienki wyraźnie poszerzające się na dole.

Jakie sukienki są modne w tym sezonie?

Z jednej strony powodzeniem cieszą się style boho i rustykalny. Panny młode chętnie wybierają koronki, suknie o prostym wykroju za to ozdobione ażurowymi dodatkami. Nie powinno dziwić, że bukiety ślubne do takich sukienek powinny przypominać dzikie wiązanki. Na przykład dobrze sprawdzą się goździki, fuksje, ale też dodatki z traw kwitnących, gałązek z drobnymi liśćmi itp.

Drugi kierunek to powrót do prostej, tradycyjnej elegancji. Długie suknie z długim rękawem, zrobione z gładkiego materiału zamiast koronek oraz dekolt halter albo stójka zamiast głębokich, swobodnych dekoltów boho. W tym przypadku dobrze sprawdzą się eleganckie wiązanki, równo poukładane kwiaty np. zawsze modne róże, ale też podobne do nich piwonie.

Modne motywy i kolory

W tym sezonie do modnych kolorów należą:

 • bordo
 • niebieski klasyczny
 • chłodny żółty, lekko wpadający w zieleń
 • delikatny, zgaszony róż
 • szary klasyczny

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę, że popularnością cieszą się złote i srebrno-złote motywy dekoracji ślubnych. Jeżeli będziemy ten motyw wykorzystywać w zaproszeniach i wystroju sali weselnej, to można do niego nawiązać w bukiecie na ślub.

Różowy, obfity bukiet ślubny, a także TOP 5 najpiękniejszych wiązanek i bukietów ślubnych, kwiaty, rodzaje i modele
TOP 5 najpiękniejszych wiązanek ślubnych krok po kroku, czyli wiązanki na ślub, rodzaje, modne kwiaty oraz kolory

Na nowoczesnych ślubach dużą popularnością cieszy się indywidualne podejście do każdej pary młodej. W motywach nawiązują do swoich zainteresowań, charakterów, tego co ich łączy. W niejednym katalogu znajdziecie propozycje jak można to w praktyce wykorzystać w elementach wystroju. To też dobry trop kiedy wybieramyp bukiety ślubne.

Styl rustykalny, o którym wspomnieliśmy wcześniej przewija się też na salach weselnych, zaproszeniach itp. Czy może być lepszy sposób, żeby do niego nawiązać niż dobrze dobrane kwiaty do bukietu ślubnego?

Najpiękniejsze bukiety na ślub – pięć propozycji

Nieważne czy wasze wesele będzie wystawne czy skromne. Oto najpiękniejsze wiązanki ślubne, które wybraliśmy dla was jako propozycję na tegoroczną uroczystość ślubną:

 1. Klasyczna biała wiązanka – ten bukiet z róż i stokrotki, udekorowany gipsówką i wykończony ozdobnie perełkami świetnie zagra z klasyczną suknią. Wśród małych bukietów ten jest najbardziej wytworny.
 2. Eleganckie bordo i delikatny róż – kolorystyka kwiatów w tej wiązance nawiązuje do modnego bordo. Znalazły się też akcenty różowe i cytrynowe. Oprócz widocznych tutaj dalii podobny bukiet można zrobić z pąsowych róż albo z piwonii.
 3. Patyna i nostalgia – jeden z bardziej oryginalnych bukietów ślubnych. Wykonany z róż o zgaszonych barwach przywodzi na myśl romantyczne pocztówki sprzed 100 lat. Doskonale sprawdzi się do koronkowych sukienek boho. Może też dobrze wyglądać z gładką suknią o kremowym odcieniu.
 4. Różowy zawrót głowy – ten piękny, różowy bukiet podkreśli radosny nastrój ważnego dnia. Składa się z goździków, róż i gipsówki. Całość przyozdobiono modnymi, wąskimi liśćmi przywodzącymi na myśl zieloną trawę.
 5. Rustykalna wiązanka z traw – to ciągle modny styl rustykalny, który kojarzy się z zapachem świeżo ściętego zboża w sierpniowym słońcu. Doskonały do sukienek w podobnym stylu. Obok kwiatów jest w nim dużo różnorodnych traw. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze wina na wesele?

Kwiatami, które również warto wykorzystać w bukietach ślubnych są fuksja lub frezje. Drobny akcent z delikatnych traw lub drobnych kwiatków może być niezłym pomysłem w bukietach boho.

Bukiet z niebieskiej hortensji i gipsówki, a także TOP 5 najpiękniejszych bukietów ślubnych, rodzaje modele oraz modne kwiaty
TOP 5 najpiękniejszych wiązanek ślubnych, czyli kwiaty na ślub, ich modele, kolory oraz rodzaje krok po kroku

Jak widać oprócz klasycznego bukietu na ślub, złożonego z róż lub z piwonii, istnieje wiele innych opcji. Wiele pięknych kompozycji powstało z użyciem tylko jednej odmiany kwiatów np. z błękitnych hortensji lub z goździków w kolorze bordo. Z fuksji w naturalnym kolorze uzyskamy bukiet o odcieniu jasnego fioletu. Dostępna jest też fuksja czerwona czy kremowa. Szukając kwiatów żółtych, oprócz róż warto przyjrzeć się frezjom, gerberom, bratkom. W tej barwie najlepiej wybrać słoneczniki, ponieważ niektóre żółte kwiaty mają raczej nieprzyjemną symbolikę.

Jedne z najpiękniejszych kompozycji bukietowych powstają jednak z połączenia różnych rodzajów kwiatów i odpowiedniego doboru kolorów. Zwłaszcza styl boho lubi różnorodność formy i barwy. Tutaj dobrze sprawdzą się bukiety z goździków, róż, jaskrów. Do bardziej dzikich aranżacji warto wpleść niezapominajki.

Kwiaty ślubne i ich symbolika

Wiązanki ślubne mogą być elementem stroju dobranym pod kolor, dopasowanym do stylu lub wybranym ze względu na symbolikę. Podczas przygotowania nowoczesnych aranżacji ślubnych nie trzeba zapominać o tradycji. Jeżeli chcecie wyrazić coś konkretnego za pomocą bukietu na ślub oto informacje o symbolice kwiatów:

 1. Róże – nic dziwnego, że wybiera się je do małych bukietów i większych wiązanek ślubnych. Róże są symbolem miłości romantycznej. Dlatego szczególnie pasują do tej okazji. Poza tym niektórzy uważają, że te kwiaty należą do najpiękniejszych i najbardziej uniwersalnych ozdób ślubnych.
 2. Białe hiacynty – oznaczają sympatię. Może nic wielkiego, ale zawsze to pozytywne przesłanie.
 3. Błękitne hiacynty – są oznaką stałości. Te piękne wiosenne kwiaty z pewnością będą dobrym dodatkiem do bukietu w odcieniach niebieskich.
 4. Frezje – szacunek i uznanie. W innych okolicznościach są też zaproszeniem do flirtowania. Na pewno kojarzą się z dobrą relacją między panem i panną młodą.
 5. Piwonie – mają przynieść dobre zdrowie i szczęśliwe życie. Zdecydowanie warto zamówić bukiet ślubny z piwonii.
 6. Hortensje – oznaczają emocje prosto z serca. Poza tym doskonale pasują do małego błękitnego bukiecika ślubnego.
 7. Dalia – symbolizuje zdrowy rozsądek. Jeżeli wolisz realnie patrzyć na życie i nie tracić kontaktu z rzeczywistością, możesz to subtelnie zaznaczyć wybierając bukiet z dalii.

Dokładniejsze informacje o kwiatach i wiązankach ślubnych znajdziecie w niejednym katalogu. Udostępniają je strony zajmujące się tematyką ślubną, niektóre kwiaciarnie i firmy organizujące śluby.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny