Owoce i warzywa balkonowe

1° Truskawki

Te soczyste owoce nie wymagają dużo uwagi, jeśli otrzymują wystarczającą ilość światła słonecznego. Dlatego też jest całkiem łatwo mieć truskawki cały rok, szczególnie jeśli zmienia się odmiany.

2° Marchewki

Mogą z łatwością pomieścić się w doniczce pod warunkiem spełnienia pewnych ważnych kryteriów: miękkiej i piaszczystej gleby, regularnego podlewania i raczej umiarkowanych temperatur.

3° Ogórki

Najczęściej dodawane do naszych sałatek, ogórki mogą być sadzone w doniczkach i umożliwia nam to zebranie około sześciu ogórków na krzaczek  w ciągu dwóch miesięcy po posadzeniu. W tym celu należy pamiętać, że ogórki uwielbiają wygrzewać się na słońcu w dużej doniczce i trzeba je podlewać bardzo regularnie!

4° Pomidory

Kolejne ulubione warzywa, gdy rośnie rtęć w termometrze! Po prostu wybierz donice dostosowaną do pożądanej odmiany pomidorów i pięć godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie. Wiedz, że odmiany karłowe i koktajlowe są idealne dla początkujących.

5° Zielona fasolka szparagowa

Rośnie łatwo i nie wymaga dużej uwagi, ale ponieważ wysoko się wspina, lepiej jest zaplanować kratę wzdłuż ściany. Korzystaj z doniczki o głębokości co najmniej 30 cm i wyhoduj je w glebie bogatej w azot… Zauważ też, że kochają słońce.

Więcej przydatnych informacji na ten temat znajdziesz na stronie poradnikbabci.pl

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny