Ranking robotów sprzątających – który model polecamy wybrać?

1. iRobot Roomba j7+

To doskonały pomocnik, któremu można powierzyć sprzątanie mieszkania. W urządzenie wbudowano rewolucyjną nawigację PrecisionVision, dzięki której robot może wykrywać i omijać przeszkody. Wyposażony został w aż 3-stopniowy system sprzątania, w którym prym wiedzie 10x większa moc ssąca niż w innych urządzeniach, gumowe szczotki do wszystkich powierzchni i szczotki boczne do sprzątania przy krawędziach oraz w narożnikach. Urządzenie potrafi samodzielnie opróżniać swój pojemnik na brud, wyrzucając go do stacji ładująco-czyszczącej Clean Base. Robot sprzątający będzie czyścił cały dom, podczas kiedy domownicy mogą zajmować się innymi pilnymi sprawami lub po prostu odpoczywać. Za pomocą aplikacji albo polecenia głosowego można kierować urządzenie w wybrane miejsca. Jego celem zawsze będzie dokładne i gruntowe posprzątanie każdego zakątka mieszkania, dbając o najmniejsze szczegóły i nie zostawiając na podłodze ani okruszka. Robot nie dość, że sprzątnie cały dom, to w dodatku zasugerować może nawet dodatkowe porządki w czasie linienia psa albo w okresie… pylenia roślin!

2. Tesla RoboStar iQ100

Urządzenie może zarówno odkurzać, jak i mopować podłogę. Wyposażono je w elektroniczną funkcję odprowadzania wody, filtr HEPA, podwójną filtrację i wydajny silnik cyfrowy BLDC. Robotem sprzątającym można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfonie. Z łatwością pokonywać będzie różne przeszkody i niskie progi, gdyż posiada szereg czujników. Urządzenie jest bardzo ciche, więc możesz włączać je, nawet kiedy dziecko będzie spać. Dzięki aplikacji na telefonie można w dowolnym momencie zaprogramować czas sprzątania robota. Nie ma więc problemu, aby wyjść z domu, pozałatwiać pilne sprawy i wrócić do… czystego mieszkania! Dzięki parze bocznych szczotek antystatycznych z włosiem robot doczyści nawet trudno dostępne miejsca. Nie straszna mu również sierść psów lub kotów – podwójny system filtracji wychwyci drobny kurz, alergeny zwierzęce i alergenne roztocza. To ogromne udogodnienie zwłaszcza dla alergików!

3. iRobot Roomba s9+

Ten robot odkurzający umie tworzyć mapy i dostosuje się do każdego mieszkania. Potrafi wyczyścić nie tylko panele i kafelki, ale też dywany, wykładziny i wiele innych powierzchni w domu. Urządzenie samodzielnie wykrywa brud i koncentruje się na tym, aby w pełni go usunąć. Ruchoma głowica z dwiema szczotkami głównymi sprząta z niezwykłą precyzją, przylegając ściśle do podłoża. Robot nie ma problemu z dotarciem do najdalszych zakamarków przy krawędziach i w narożnikach. Urządzenie potrafi m.in. samodzielnie się ładować i wznawiać czyszczenie mieszkania, opróżniać pojemnik na brud, automatycznie współpracować z innymi inteligentnymi sprzętami (np. z robotem mopującym Braava) oraz rozpoznawać przeszkody w czasie rzeczywistym. Wyróżnia się aż 40x większą mocą ssącą od innych urządzeń i bocznymi szczotkami do zadań specjalnych. Nie musisz nadzorować robota, ponieważ działa w pełni automatycznie – wystarczy go odpowiednio zaprogramować do pracy. Dzięki niemu możesz zapomnieć o odkurzaniu podłogi na… wiele miesięcy!

Ciekawe roboty sprzątające – z nimi mieszkanie będzie lśnić!

4. Ecovacs Deebot Ozmo N8 Pro+

Automatyczny robot sprzątający umożliwia efektywne czyszczenie różnych powierzchni w domu. Jest połączony z mopem, więc zapewnia kompleksowe sprzątanie. Wyposażono go w ciekawe i niezwykle innowacyjne rozwiązania oraz funkcje, dzięki którym porządki w mieszkaniu wskoczą na wyższy poziom. Urządzenie ma wbudowany pojemnik 420 ml, dzięki czemu może długo pracować bez konieczności opróżniania co chwilę zbiornika. Zainstalowano w nim również technologię TrueDetect 3D, która pozwala robotowi wykrywać i unikać przeszkody poprzez wcześniejsze dokładne przeskanowanie otoczenia. Robot sprytnie będzie zatem odkurzał i mopował podłogi nawet między krzesłami, jednocześnie nie zaczepiając się o niespodziewane przeszkody. Dzięki dedykowanej aplikacji możesz tworzyć wirtualne ściany, aby np. uniemożliwić urządzeniu wjeżdżanie do niektórych pomieszczeń. Za sprawą technologii zmywania OZMO robot będzie nie tylko odkurzał i wycierał podłogę, ale też czyścił uporczywe plamy.

5. iRobot Roomba i4+

Dzięki temu urządzeniu każdego dnia możesz przeprowadzać gruntowne odkurzanie całego domu. Robot sprzątający świetnie poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami nawierzchni mieszkania. Doczyści zarówno miękki dywan w sypialni, jak i twarde kafelki w kuchni. Wyposażono go w 3-stopniowy system sprzątania, na który składają się m.in. gumowe szczotki główne i szczotki boczne przeznaczone do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Robot potrafi samodzielnie opróżniać swój pojemnik na brud, dzięki czemu wcale nie musisz przejmować się jego pracą nawet przez dwa miesiące. Skutecznie sprząta ludzkie włosy i zwierzęcą sierść, wychwytując 99% alergenów. Wbudowana technologia Dirt Detect pozwala urządzeniu wykrywać najbardziej zanieczyszczone miejsca w domu. Możesz sterować robotem za pomocą komend głosowych – wcale nie trzeba więc porzucać aktualnych zajęć, aby uruchomić urządzenie. Z pomocą tego robota sprzątającego twoje mieszkanie zawsze będzie lśnić! Sprawdź także ten artykuł na temat odkurzaczy automatycznych.

6. Dreame Bot L10 Pro

To bardzo wydajne urządzenie, które odkurza i myje podłogi. Dzięki pojemnikowi 270 ml robot doskonale upora się z każdą, nawet najbardziej uporczywą plamą. W urządzenie wbudowano zaawansowany system nawigacji, która umożliwia dostosowanie programu czyszczenia do mapy mieszkania. Nawigacja laserowa LDS i algorytmy SLAM wprawiają robota w zygzakowaty ruch, dzięki czemu nie ominie żadnego brudu. W urządzeniu zastosowano również technologię High Precision 3D, przez co robot sprzątający szybko wykrywa przeszkody nawet w ciemnych pokojach. Ma on wbudowane także czujniki upadku, więc urządzenie na pewno nie spadnie ze schodów w trakcie sprzątania. Robot samodzielnie wróci do stacji ładowania, gdy bateria będzie na skraju wyczerpania. Gdy się już naładuje, wróci do miejsca, w którym przerwał pracę. Urządzeniem można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji w smartfonie i głosowo, mówiąc specjalną komendę. Nie wierzyłeś, że mieszkanie może sprzątnąć się samo? Z tym robotem w domu każdego dnia będzie czysto, bez najmniejszego kiwnięcia palcem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny