Najważniejsze sprzęty AGD, które musisz mieć w swoim domu

Sprzęt AGD to elementy wyposażenia domu, bez których trudno wyobrazić sobie prawidłowe czy nawet jakiekolwiek funkcjonowanie w domu. Jeśli chodzi o kuchnię, najważniejszy jest oczywiście wybór chłodziarki. Jak wybrać lodówkę? Z całą pewnością podstawowym kryterium wyboru powinna być klasa energetyczna. Im lepsza, tym niższe jest roczne zużycie prądu, a to w przypadku urządzenia stale do niego podłączonego sprawa najważniejsza. Warto wybrać lodówkę z klasą minimum A++, a nawet A+++ czy wyższą.

Wyposażając wyposażenie kuchni, należy przejrzeć także dostępne na rynku płyty indukcyjne lub płyty ceramiczne czy też rozważyć zakup jednej z płyt gazowych. W tym wypadku oprócz klasą energetyczną należy się kierować także rozmiarem płyty. Do mieszkania singla lub rodziny rzadko gotującej najlepiej sprawdza się płyty ceramiczne lub płyty indukcyjne dwupalnikowe. Ta sama zasada dotyczy nieco tańszych w eksploatacji płyt gazowych. Natomiast w przypadku większych rodzin niezbędna będzie już płyta czteropalnikowa. Jeśli lubimy eksperymentować w kuchni, potrzebny będzie także piekarnik. Jego rozmiar zależy od potrzeb domowników. Na rynku znaleźć można piekarnik z funkcją samoczyszczenia, co znacznie pomaga sprzątać kuchnię w sposób regularny.

Ze sprzętu AGD do kuchni warto rozważyć także zakup zmywarki. To także urządzenie, które skutecznie pomoże sprzątać kuchnię po każdym przygotowywaniu posiłku, by zawsze przebywanie w niej było komfortowe. Dokonując wyboru zmywarki również należy kierować się przede wszystkim potrzebami domowników i ich liczbą. Mała zmywarka sprawdzi się w domu singla, natomiast w przypadku większej rodziny czy osób lubiących przyjmować gości konieczny będzie większy sprzęt AGD. Zmywarka to urządzenie dość często eksploatowane, dlatego najlepiej kupić taką o wysokiej klasie energetycznej, na przykład A++ czy A+++.

Sprzęt AGD ułatwiający życie w domu

Do domu warto kupić mikrofalówkę, choć obecność tego sprzętu AGD nie jest już tak konieczna, jak dotychczas wymienionych. Niemniej znacznie ułatwia funkcjonowanie na co dzień przy przygotowywaniu i odgrzewaniu posiłków. W jej przypadku klasa energetyczna nie jest aż tak ważna, gdyż nie jest często eksploatowana, a i jej jednorazowe użycie nie trwa długo.

Na uwagę zasługuje także tak zwane małe AGD, czyli wszelkie sprzęty, które ułatwiają i usprawniają przygotowywanie posiłków, a także sprawiają, że nasza dieta staje się bogata i urozmaicona. Wśród nich warto wymienić na przykład grill elektryczny, toster, opiekacz czy gofrownicę. Urządzenia te można spotkać także w formie jednego, wielofunkcyjnego sprzętu.

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się także wyciskarki wolnoobrotowe do przygotowywania zdrowych koktajli i smoothie. Podobnie w styl życia fit wpisuje się także blender kielichowy. Osoby lubiące eksperymenty w kuchni mogą pokusić się także o zakup miksera i blendera ręcznego. Znacznie ułatwiają one przygotowywanie posiłków.

Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji na sprzęty AGD w domu, znajdziesz je w licznych artykułach zgromadzonych na tej stronie.