Zdrowy sen to podstawa

Z roku na rok badania wykazują, że coraz więcej osób boryka się z bezsennością. Problemy ze snem często wynikają wyłącznie z naszych złych wyborów i przyzwyczajeń. Zanim położymy się spać, potrafimy spędzić nawet kilka godzin na przeglądaniu stron internetowych, co ostatecznie powoduje, że czas naszego snu jest bardzo krótki. Organizm w końcu przyzwyczaja się do danego systemu funkcjonowania i po pewnym czasie mamy problem z zaśnięciem, nawet gdy faktycznie odczuwamy duże zmęczenie.

Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien spać około 7-8 godzin. Wiele osób jednak nie stosuje się do zaleceń medycznych, dotyczy to zwłaszcza młodzieży. Należy podkreślić, że nie liczy się wyłącznie długość snu, ale także to, na czym śpimy. Dobranie komfortowego i bezpiecznego materaca to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza dla osób aktywnych. Sportowcy powinni nie oszczędzać na materacu i inwestować w wysokiej jakości produkty. Ogromną popularnością cieszą się obecnie materace hybrydowe, które łączą w sobie najlepsze cechy materacy sprężynowych i piankowych. Więcej informacji na temat tego rodzaju materacy można znaleźć na: https://materacepoznan.eu/blog/hilding-dance-poznaj-innowacyjny-materac-hybrydowy/.

Aktywny tryb życia - jak o siebie dbać?
Aktywny tryb życia - jak o siebie dbać?

Dlaczego odpoczynek ma tak duże znaczenie dla sportowców?

Osoby aktywne wykonują na co dzień nie tylko tradycyjne, domowe obowiązki, ale również poświęcają czas i energię na wykonanie treningu sportowego. Aktywność fizyczna jest bardzo zdrowa, jednakże często wynikają z niej kontuzje oraz inne urazy. Ponadto wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że należy zachowywać umiar, gdyż stan przetrenowania jest łatwo osiągnąć, a jego skutki są bardzo nieprzyjemne i zazwyczaj długotrwałe.

Każdy sportowiec musi odpowiednio rozplanować dni treningowe oraz czas przeznaczony na regenerację. Coraz częściej podkreśla się fakt, że wzrost mięśni następuje nie podczas treningu, a w czasie odpoczynku. Zmęczone mięśnie i stawy potrzebują czasu na relaks, tak aby na kolejnym treningu dać z siebie wszystko.

Regeneracja sportowca - jak zadbać o odpowiednie warunki?

Warto zaznaczyć fakt, że sportowcy często zmagają się z problemami ze snem. Pojawiają się one szczególnie u osób, które trenują w godzinach wieczornych. W takiej sytuacji dobrze jest zaopatrzyć się w suplementy, które zawierają w swoim składzie melatoninę. Melatonina ułatwia zasypianie, poprawia jakość snu, a także wydłuża czas trwania głębokiego snu. Picie naparów ziołowych również uznaje się za skuteczny sposób na poprawę snu.

Aktywny tryb życia - jak o siebie dbać?
Aktywny tryb życia - jak o siebie dbać?

Każdy doskonale wie, że zdecydowanie lepiej śpi się na wygodnym łóżku niż salonowej kanapie. Materac, który zostanie odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb, może samoczynnie wywoływać u nas uczucie senności, ponieważ będziemy czuli się niezwykle komfortowo dzięki niemu. Dla sportowców szczególnie polecane są wspomniane materace hybrydowe, przykładowo Hilding Dance: https://hilding.pl/produkt/materace-hybrydowe/hilding-dance/. Produkt ten jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich. Cechuje go wysoka sprężystość, elastyczność, a także perfekcyjne dopasowanie kształtu materaca do kręgosłupa. Materac tego rodzaju zdecydowanie ułatwia regenerację mięśniową.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej