Alternatywny opał

Charakterystyka ekogroszku jako paliwa

Wśród cech charakterystycznych można wyróżnić:

  • wysoką kaloryczność (przekładającą się na dużą wydajność)
  • stosunkowo niską zawartość siarki
  • mniejszą ilość popiołu wytwarzanego w procesie spalania
  • niedużą zawartość substancji niepalnych
  • niską spiekalność
  • zróżnicowaną wielkość brył (od 25 do 50mm)

W jaki sposób efektywnie ogrzewać pomieszczenia ekogroszkiem?

Sposób spalania jest w przypadku ekogroszku szczególnie istotny – należy zwracać uwagę, by spalał się równomiernie, a kocioł nie przegrzał się, oraz aby nie generować nadmiernych strat energii. Ważna jest także jego wysoka jakość i niska wilgotność. Kolejną istotną kwestią w przypadku tego paliwa jest wydajność wentylatora, który podlega regulacji zgodnie z informacją producenta opału.

Jaki to jest „dobry” ekogroszek?

Kupując paliwo warto skierować się do poleconego lub sprawdzonego punktu sprzedaży oraz pytać o źródło pochodzenia. Inwestycja w polski ekogroszek jest pewna, zaś ten importowany niesie ryzyko, że zostaniemy oszukani co do jakości. Może się to przełożyć zarówno na zasobność portfela jak i wpływ na środowisko. Dobry opał to opał ekologiczny, emitujący mniej szkodliwych substancji i pozostawiający niewiele popiołu.

Najwygodniejszy w użyciu i przechowywaniu, niewymagający dodatkowego suszenia jest ekogroszek workowany, pakowany w szczelne, zgrzewane worki Wilgotność bezpośrednio przed zastosowaniem nie powinna przekraczać 10%

Ekogroszek może być składowany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, ale trzeba go dobrze zabezpieczyć przed wilgocią. Przymierzając się do pierwszego zakupu można nabyć w niedużej ilości ekogroszek w workach z różnych źródeł i sprawdzić, jak paliwo zachowa się w czasie użytkowania. Po przeprowadzonych próbach i wyborze najlepszego produktu, warto zaopatrzyć się z góry na na cały sezon grzewczy – im bliżej zimy tym opał znacznie drożeje.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny