Ariel - przegląd produktów, ceny, opinie użytkowników

W sklepach dostępna jest cała masa preparatów do prania. Różnią się skutecznością i dodatkowymi funkcjami. Rzecz jasna występują w kilku przedziałach cenowych. Tak duża różnorodność jest zaletą, ale i wadą. Każdy znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb, ale czasem można zawieść się, jakością prania. Dlatego też warto wybierać marki znane i cenione od lat. Jedną z nich jest Ariel i to produkty wchodzące w jej skład opisujemy poniżej.

Renomowany producent detergentów

Ariel jest marką środków do prania, która zyskała spore uznanie wśród użytkowników. Tą znaną nazwą firmowane są proszki do prania, ale także płyny oraz kapsułki. Każdy z preparatów występuje w kilku ciekawych odmianach. Za produkcję wspomnianych detergentów odpowiada założone w 1837 roku Procter & Gamble Company. W początkach działalności firma słynęła z wytwarzania mydła. Natomiast pierwsze preparaty piorące tej marki zadebiutowały na rynku w 1967 roku. W owym czasie sprzedawano je wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii. Wraz ze wzrostem ich popularności dystrybucję rozszerzono na inne kraje.

Obecnie Procter & Gamble jest globalną grupą kapitałową z siedzibą w Cincinnati w Stanach Zjednoczonych. Nie jest to wyłącznie producent detergentów. Wytwarza również kosmetyki i środki higieny osobistej. Do tego ogromnego przedsiębiorstwa należy wiele innych, znanych marek. Takich jak chociażby Gillette, Old Spice czy Pampers. Nic, więc dziwnego, że grupa Procter & Gamble zatrudnia około 130 tysięcy pracowników na całym świecie. To tyle, jeśli chodzi o historię i współczesny stan firmy. Teraz możemy przejść do najważniejszej części. Jest nią opis produktów opatrzonych logiem Ariela.

Od lat w sklepach dostępny jest proszek do prania Ariel. Świetnie sprawdza się w pralce, ale nadaje się też do użytku ręcznego. Do dyspozycji są różne ciekawe odmiany. Klasyczny podział obejmuje wersję do białego prania oraz color. Można także natknąć się na produkt uniwersalny. Do tkanin jasnych i kolorowych. Niezależnie od rodzaju, środek zdobywa pozytywne opinie użytkowników. Ceniona jest jego skuteczność i wydajność. Jedynym mankamentem może być dość wysoka cena. Jednakże zawsze znajdzie się jakaś atrakcyjna promocja. Proszek Ariel i jego wszystkie wersje dokładniej opisujemy na naszej stronie.

Innowacyjny płyn do prania

Klasyczny proszek nie jest jedyną opcją zaproponowaną przez Procter & Gamble. Klienci mogą zdecydować się na płyn do prania. Wyrażając się precyzyjniej, jest to proszek w płynie. Łączy w sobie zalety obu preparatów. Jest delikatny dla tkanin, głęboko w nie wnika, dzięki czemu doskonale usuwa zabrudzenia. To właśnie marka Ariel, jako pierwsza wprowadziła to innowacyjne rozwiązanie. Butelka każdego płynu jest wyposażona w specjalną nakrętkę. Zaopatrzono ją w elastyczne, gumowe listki. Za ich pomocą środek rozprowadza się na plamach jeszcze przed praniem. Dopiero po tym odmierza się porcję płynu i wlewa do szuflady w pralce.

Jakie odmiany proszku w płynie dostępne są w sprzedaży? Jedną z najważniejszych jest Ariel Color. Co już sugeruje nawa stworzono go do koloru. Kolejny na liście jest Touch of Lenor Fresh. To detergent z dodatkiem płynu do płukania Lenor. Polecany jest także znakomity Moutain Spring. On z kolei nadaje się do prania białych i jasnych ubrań. Nie dopuszcza do tego by poszarzały. Osoby o wrażliwej i delikatnej skórze powinny zwrócić uwagę na Ariel Sensitive. Wyprane w nim rzeczy nie będą podrażniać naskórka. Natomiast wersja Lavender nadaje tkaninom przyjemny i długo utrzymujący się zapach. Nadal nie jest to ostatni płyn opisywanej marki.

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, ze skóra dziecka jest wrażliwa. W związku z tym ubranka trzeba prać w sprawdzonych środkach. Takich, które nie będą powodowały podrażnień. Mając to na uwadze, interesująca nas marka stworzyła płyn Ariel Baby. Znakomicie zachowuje delikatność ubrań. Jednocześnie nie traci skuteczności. Nadal świetnie likwiduje zabrudzenia i uciążliwe plamy. Podobnie jak powyższe produkty, wyposażono go w specjalną nakrętkę. Rozszerzenie tematyki proszków w płynie znajduje się na naszej stronie. Sprawdzamy ile kosztuje płyn, podajemy wskazówki dotyczące prania i inne porady.

Kapsułki do koloru i do białego prania

Przedsiębiorstwo Procter & Gamble produkuje różne detergenty do prania. Nie ogranicza się wyłącznie do proszków i płynów. Branża środków czyszczących zmienia się z roku na rok. Zatem oferta marki Ariel musi być dostosowana do potrzeb rynku. Dlatego też powstały łatwe u życiu kapsułki. Trzykomorowe saszetki zawierające skoncentrowany żel. Szybko rozpuszczają się w wodzie, usuwają zabrudzenia już w 30°C. Jedna kapsułka przypada na jeden cykl prania. To bardzo wygodne rozwiązanie. Podobnie jak produkty opisywane powyżej, saszetki występują w kilku wersjach. Warto, więc opowiedzieć o nich nieco więcej.

Podstawowy podział obejmuje dwa rodzaje kapsułek. Pierwszy to Ariel Color, przystosowany do prania kolorowych ubrań. Druga wersja to Moutain Spring. Usuwa zabrudzenia z białych i jasnych tkanin. Obie odmiany nadają blask wypranym rzeczom. Zapewniają także długotrwałą świeżość. Do dyspozycji klientów są także inne produkty tego typu. Noszą takie same nazwy i mają podobne właściwości do produktów opisywanych powyżej. Kupić można, zatem kapsułki Ariel Lavender i Touch of Lenor Fresh. Jednakże nie jest to koniec listy. Występują, bowiem także innowacyjne odmiany. Jak się nazywają i co jest w nich takiego szczególnego? Spieszymy z odpowiedzią na to pytanie.

Jedną z najnowszych kapsułek opisywanej marki jest Ariel Allin1 PODS – ACTIVE. Poza standardową skutecznością oferuje coś jeszcze. Likwiduje nieprzyjemne zapachy z ubrań. Na przykład dresów przepoconych podczas treningu. Tymczasem wersja OXI Effect zapewnia skuteczność prania nawet w trudnych warunkach. Warto też zwrócić uwagę na kapsułki COLORE&STYLE.; Przeciwdziałają mechaceniu się i rozciąganiu tkanin. Ile kosztuje ten produkt? Tego można dowiedzieć się na naszej stronie. Każda cena i ewentualna promocja na powyższe preparaty jest podana w ciekawych artykułach. Zachęcamy by się z nimi zapoznać.

Ariel – proszki do prania, kapsułki do prania i inne pozycje z oferty

Jakie proszki do prania posiada w swoim asortymencie marka Ariel? Tradycyjna linia podziału przebiega na granicy środków do prania do koloru i do białego, jednak w ofercie znaleźć można także produkt uniwersalny, czyli proszek do prania zarówno do kolorów, jak i do białego. Jest on przeznaczony raczej dla osób, które piorą rzadko, gdyż co do zasady lepiej w domu posiadać dwa osobne proszki. Proszek do prania Ariel do bieli jest bowiem dodatkowo wyposażony w substancje wybielające, których już nie znajdziemy w proszku uniwersalnym.

Proszki do prania Ariel występują w różnych wariantach wagowych. Na rynku znaleźć można już opakowania o wadze zaledwie 300 g wystarczające na 4 prania, które świetnie nadają się na wyjazdy, podczas których przewidujemy pranie. Do domu zdecydowanie bardziej opłaca się wybrać większe opakowania, których ceny w przeliczeniu są po prostu bardziej korzystne.

Proszek do prania Ariel występuje na przykład w opakowaniach o wadze 10,5 kg, które wystarcza na 140 prań czy też w opakowaniu 3,75 kg, które zapewnia 50 prań. Popularna w sprzedaży jest także chemia gospodarcza z Niemiec, dlatego w sklepach internetowych znaleźć można często produkty Ariel z niemieckimi napisami.

Jeśli chodzi o środki piorące, na rynku znaleźć można także kapsułki do prania Ariel – zarówno te wyprodukowane specjalnie na rynek polski, jak i sprowadzone z Niemiec. Nie będzie zaskoczeniem, że także kapsułki do prania Ariel występują w wariantach do koloru, do bieli i uniwersalnym. Warto podkreślić, że produkt ten nie wymaga już dodatkowego stosowania płynu do płukania i zmiękczania tkanin, gdyż żelowe kapsułki posiadają go już w swoim składzie.

Jeśli chodzi o rozmiary opakowań, kapsułki do prania Ariel występują w opakowaniach po około 10-14, 28, 36, 42, 80 sztuk, co bezpośrednio przekłada się na liczbę prań, gdyż jedno pranie wymaga użycie jednej kapsułki.

Żele do prania i inne produkty w ofercie marki Ariel

Ariel do nie tylko proszki do prania czy kapsułki do prania, ale także wydajne żele do prania produkowane w różnych pojemnościach, na przykład 3,8 l, 4,55l czy też 5,95 l. Warto nadmienić, że marka posiada swoim w asortymencie także produkt o tej formule do prania ubrań dziecięcych, czyli Ariel Baby Żel. W przypadku pozostałego asortymentu nie jest już tajemnicą, że także żele występują w wariantach do bieli, kolorów i uniwersalnym.

Żele czy też płyny do prania Ariel występują także w różnych wariantach ze względu na rodzaj pranych tkanin, dlatego też w asortymencie znaleźć można, na przykład Ariel Sensitive Żel do ubrań delikatnych.

Ariel często reklamuje swoje środki piorące w towarzystwie innego produkty z portfolio Procter&Gamble;, czyli płyny do płukania Lenor. Są one rekomendowane jako uzupełnienie działania proszków do prania. Warto także podkreślić, że popularne kapsułki do prania Ariel także posiadają w swoim składzie ten płyn, dlatego przyjemnie pachną i są miękkie. Jeśli interesują cię szczegółowe opisy produktów marki Ariel, znajdziesz je w artykułach zebranych na tej stronie.