Ariston hotpoint - produkty, ceny, opinie użytkowników

Już od dawna wiadomo, że sprzęt AGD jest niezbędny w każdym domu. Bez nowoczesnych urządzeń wręcz nie sposób wyobrazić sobie codziennego życia. Zapotrzebowanie jest ogromne, więc rywalizacja producentów jest zażarta. Klienci mają do dyspozycji wiele marek oferujących innowacyjne rozwiązania i konkurencyjne ceny. Wśród nich można odnaleźć Ariston hotpoint. Jakimi produktami dysponuje? Jakie opinie zbiera? Te zagadki rozwiązujemy poniżej.

Sprzęt AGD wysokiej jakości

Ariston hotpoint to jedna z marek sprzętu gospodarstwa domowego. Powstała w 2007 roku w wyniku połączenia znaków towarowych Ariston oraz Hotpoint. Uzyskaną w ten sposób nową nazwą opatrywane są lodówki, pralki, zmywarki. Do tego dochodzą kuchenki oraz kilka innych propozycji. Do 2014 roku producentem tych urządzeń było włoskie przedsiębiorstwo Indesit Company. Wtedy to doszło do przejęcia, firma trafiła w ręce amerykańskiego Whirlpool Corporation. Kwota zakupu opiewała na ponad miliard euro. Jednocześnie korporacja przejęła zakłady Indesit, których gospodarzem jest Polska. Zostały wybudowane w Radomsku, Wrocławiu i Łodzi.

Whirlpool Corporation dysponuje częściowymi prawami do interesującej nas marki. Może produkować urządzenia sygnowane jej logiem i sprzedawać je w Europie. Natomiast prawa do dystrybucji w Ameryce Północnej zostały podzielone. Należą do chińskiej firmy Haier oraz amerykańskiej KRR. Widać więc, że kwestia przynależności Ariston hotpoint jest dość zagmatwana. Jednakże nie ma to wpływu na jakość produktów. Nieustannie zdobywają pozytywne, wręcz świetne opinie użytkowników. Warto, więc dowiedzieć się, jaki konkretnie sprzęt dostępny jest w sprzedaży. I właśnie tym zajmujemy się w dalszej części artykułu.

Gdzie można znaleźć dokładne informacje o propozycjach marki Ariston? Rzecz jasna polecamy odwiedzać nasz portal. Publikujemy sporo ciekawych materiałów dotyczących wspomnianych urządzeń AGD. Takich jak chociażby opisy najlepszych modeli czy listy zalet i wad sprzętu. 

Poza nami, dużo cennych informacji podaje polska strona producenta. Wchodząc na nią można zuważyć, że oferta została podzielona na cztery podstawowe kategorie. Jest to odpowiednio pranie, chłodnictwo, gotowanie oraz zmywanie. Nie pozostaje nic innego jak nieco dokładniej przedstawić każdą z tych grup produktowych. Zestawienie rozpoczniemy od wizyty w łazience.

Solidna pralka i zmywarka

Wyposażenie każdego domu i mieszkania składa się z wielu elementów. Niezależnie od metrażu zawsze do najważniejszych należy pralka. W obecnych standardach musi być wydajna i energooszczędna. Ważne też by była solidnie wykonana. Wszystkie te kryteria spełniają produkty Ariston hotpoint znajdujące się w kategorii pranie. Przede wszystkim są to pralki wolnostojące i do zabudowy. Wyposażono je w technologię ActiveCare chroniącą materiały. Do tego wspomaga usuwanie uporczywych plam już w 20°C. Warto wiedzieć, że dostępne są urządzenia o różnych wymiarach oraz pojemności. Duże pole manewru to ogromna zaleta.

W kategorii pranie znajduje się jeszcze jeden typ produktów. Są to funkcjonalne pralkosuszarki. Jak już sugeruje nazwa łączą w sobie funkcje dwóch maszyn. Świetnie piorą i równie dobrze suszą. Ponadto pozwalają zaoszczędzić miejsce w domu. Również występują w wersji do zabudowy i wolnostojącej. Teraz opuszczamy łazienkę i przechodzimy do kuchni. W tym pomieszczeniu ważną rolę odgrywa zmywarka. Ariston hotpoint wykonuje modele w odmianie standardowej oraz slim. Dzięki temu kuchnia o praktycznie dowolnym metrażu pomieści sprzęt. To pokazuje przy okazji jak marka dba o swych klientów. Zarówno obecnych jak i przyszłych.

Zmywarki Hotpoint pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za wodę. Spełniają wymagania klasy A++. Występują w wersji wolnostojące oraz do częściowej lub całkowitej zabudowy. Oferują wiele przydatnych funkcji. Co ważne można je znaleźć w najpopularniejszych sieciach sklepów z asortymentem AGD i RTV. Zakup zazwyczaj nie jest tani, ale z pewnością wart rozważenia. Co potwierdzają opinie zadowolonych użytkowników. Musimy dodać, że powyższe tematy poruszyliśmy tylko wstępnie. Po więcej szczegółowych informacji odsyłamy na naszą stronę. Natomiast w tym artykule obszarem, po którym się poruszamy nadal jest kuchnia.

Lodówka i kuchenka w każdym domu

Firma Whirlpool dba o to by marka Ariston hotpoint cieszyła się uznaniem. Ten cel osiąga stosowaniem innowacyjnych rozwiązań i ciekawym wzornictwem. Te słowa świetnie potwierdzają kolejne produkty niezbędne w każdym domu. Chodzi tu o sprzęt, który strona producenta grupuje pod hasłem chłodnictwo. Chodzi tu o zyskujące powodzenie chłodziarko zamrażarki. Zostały skonstruowane tak by nie tworzył się w nich szron. Nie trzeba, więc poświęcać wiele czasu na czyszczenie. Każda lodówka daje dostęp do kilku dodatkowych funkcji. Co znaczące ich ustawienie nie sprawia żadnych problemów.

W grupie urządzeń chłodniczych znajduje się jeszcze jeden element. Jest nim pionowa zamrażarka do zabudowy. Ogranicza ilość wody wewnątrz tym samym zapobiegając powstawaniu lodu. Ponadto wyposażono ją w dwie komory chłodzące oraz osiem koszyków. Miejsca na różne produkty jest dużo. Żeby przechowywać żywność najpierw trzeba ja kupić i ugotować bądź upiec. Zatem kolejnym absolutnie potrzebnym urządzeniem jest kuchenka lub też piekarnik. Konkurencja w tej dziedzinie jest duża. Producenci prześcigają się w walce o klienta. Nic, więc dziwnego, że interesująca nas marka przygotowała swoje propozycje.

Piekarniki Ariston hotpoint występują w dwóch wersjach różniących się zasilaniem. Pierwszą opcję stanowi klasyczne urządzenie gazowe, to dość tani wybór. Natomiast drugą jest piekarnik elektryczny. W obu wbudowano kilka funkcji kulinarnych. Producent zadbał także o procedurę samooczyszczania. W kategorii produktowej nazwanej gotowanie znajdują się również płyty grzewcze. Do wyboru oddano płyty indukcyjne, gazowe i elektryczne. Mogą być zaopatrzone w od dwóch do pięciu palników. Wszystko zależy od preferencji klienta. To już koniec zestawienia sprzętu Ariston hotpoint. Więcej testów, opisów i opinii opublikowaliśmy na naszej stronie.