Blat granitowy

Blat granitowy

W kuchni zawsze dużo się dzieje. Wspólne spotkania przy stole poprzedzone są najczęściej długim gotowaniem i przyrządzaniem ulubionych smakołyków. Z tego powodu opłaca się zainwestować w granitowe blaty. W swojej ofercie mają je dobre zakłady kamieniarskie, takie jak http://nagrobki-granitex.pl, ale można też zamówić je u osób specjalizujących się w wykonywaniu tego typu akcesoriów do wyposażenia wnętrz. Głównym atutem takich blatów jest odporność – nie tylko na ścieranie, ale również na czynniki mechaniczne. Taka inwestycja bez wątpienia zapewni estetyczny wygląd mebli na długie lata, a ich piękno zachwyci tych, którzy cenią sobie zarówno designerskie, jak i klasyczne wykończenia.

Zalety kamiennych blatów

Blat z naturalnego kamienia to nie tylko walory estetyczne, choć niewątpliwie stanowi on fantastyczną ozdobę każdej kuchni. Świetnie wkomponowuje się w klasyczne aranżacje, ale doskonale uzupełni również te nowoczesne. Na jego korzyść przemawia wiele czynników. Jednym z nich jest bogata kolorystyka. Każdy miłośnik naturalnych kolorów z pewnością znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję w odcieniach beżu, czerni, różu czy szarości. Ważnym aspektem jest też jego wyjątkowa twardość i trwałość – dzięki temu możemy na nim kroić warzywa, czy stawiać gorące garnki bez obawy o odbarwienia lub zarysowania. Dodatkową zaletą jest także nieskomplikowana konserwacja. Jeśli zdarzy się, że płyta ulegnie niewielkiemu uszkodzeniu, łatwo będzie zatuszować wszelkie niedoskonałości, polerując ją kamieniem szlifierskim. Wiele osób doceni również fakt, że kamienne blaty długo się nagrzewają, dlatego bez problemu można je stosować w pobliżu kuchenek gazowych.

Pielęgnacja i czyszczenie granitowego blatu

Mimo tego, że granitowe blaty nie wymagają zbyt dużej uwagi i specjalistycznego czyszczenia, warto pamiętać o kilku prostych wskazówkach, dzięki którym posłużą przez długie lata. Wybierając środki czyszczące, należy unikać tych, które w swoim składzie zawierają kwasy (np. fosforowy, cytrynowy czy solny). Płyn do mycia naczyń można stosować bez większych obaw, ale w tym przypadku ważne jest jego dokładne zmycie, bo nawet śladowa ilość może sprawić, że przy zetknięciu z gorącym naczyniem na blacie pozostanie nieestetyczny ślad. Do pielęgnacji i czyszczenia granitowych blatów najlepiej więc używać przeznaczonych do tego środków, które będą w stu procentach bezpieczne i nie wpłyną na nienaganny połysk płyty.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny