Skąd ból gardła u dziecka? Zanim zaczniesz działać, ustal przyczynę

Najczęściej objawy takie jak ból gardła u dzieci wynikają z przebiegu infekcji na tle wirusowym. Czasem przyczyną zapalenia może być też zakażenie bakteryjne lub grzybicze, ewentualnie reakcja alergiczna – to jednak powinien ustalić specjalista.

Gdy pociecha choruje, nie powinniśmy działać na ślepo. Nawet najbardziej doświadczony rodzic może przecenić swoją wiedzę i błędnie ocenić przyczyny niepokojących objawów. W czasie wizyty domowej lub w przychodni lekarz zaleci kurację, wycelowaną w przyczynę bólu i przypisze odpowiednie leki.

Sprawdzone sposoby na łagodzenie bólu gardła u dzieci

W przypadku zachorowania u dziecka zawsze powinniśmy kierować się zaleceniami medycznymi rekomendowanymi przez specjalistę. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomóc maluchowi przetrwać ten trudny czas za pomocą bezpiecznych i sprawdzonych sposobów. Uśmierzenie bólu gardła podniesie pociechę na duchu i wesprze zmagania organizmu dziecka z chorobą.

Pastylki do ssania bez cukru – tabletki na gardło Strepsils Junior

Pierwszym, po co sięgają dorośli w przypadku bólu gardła, są specjalne pastylki do ssania. Czy jednak środek tego typu można podać też maluchowi? Jeśli pociecha skończyła przynajmniej sześć latek, jak najbardziej!

Na rynku znajdziesz tabletki do ssania dedykowane potrzebom najmłodszych, takie jak Strepsils. Skład produktu Junior pozbawiony został cukru, posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe oraz wyjątkowo smakuje maluchom.

Substancje czynne w nim zawarte zmniejszają podrażnienie błon śluzowych gardła i niwelują nieprzyjemne uczucie drapania. Dzięki temu dziecko chętniej je i spokojniej śpi. Pastylki znajdziesz w asortymencie dobrych aptek, takich jak Nowa Farmacja.

Co więcej, jeśli pociechę męczą też inne objawy infekcji, możesz sprawdzić pozostałe warianty produktu, np. Strepsils na kaszel, który ułatwia oczyszczanie dróg oddechowych i sprzyja odkrztuszaniu przez dziecko wydzieliny.

Ból gardła u dziecka – jak pomóc maluchowi w czasie infekcji?
Ból gardła u dziecka – jak pomóc maluchowi w czasie infekcji?

Płukanki i inhalacje na ból gardła u dzieci

Nawilżenie gardła i dróg oddechowych zmniejsza ból spowodowany infekcją lub alergią. Zatem, aby maluch mógł poczuć ulgę, warto zrobić mu inhalacje z zastosowaniem roztworów soli i ekstraktów z ziół.

Natychmiastową ulgą może przynieść też wykonanie płukanki z szałwii. Do przygotowania płynu będziesz potrzebować dwóch łyżek suszonej szałwii i litra wrzątku. Przygotowany napar należy ostudzić przed użyciem. Jeśli nie masz w domu odpowiednich ziół, możesz przygotować dziecku płukankę z sody oczyszczonej lub wody utlenionej.

Napary ziołowe i herbata z miodem

Odkażające właściwości miodu mogą przynieść znaczną ulgę w bólu gardła. Właśnie dlatego warto podawać maluchowi ciepłe napoje z jego dodatkiem. Dobrym dodatkiem będzie też sok z malin. Zamiast zwykłej herbaty użyj naparu z rumianku, mięty lub lawendy. Dodatkowo ułatwi to dziecku spokojne zasypianie.

Sięgnij po domowe sposoby lub tabletki Strepsils Junior na gardło i zadbaj o dobre samopoczucie Twojej pociechy w czasie sezonu grypowego!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny