Ceramiczny nawilżacz powietrza – rodzaje

Zasada działania tradycyjnego nawilżacza na kaloryfer jest dziecinnie prosta. Do zawieszonego na grzejniku pojemnika nalewamy wodę i gotowe. Podgrzewana przez kaloryfer woda z czasem zaczyna odparowywać, nawilżając powietrze w pomieszczeniu. Niestety tego typu nawilżacz zwykle sprawdza się jedynie w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni.

Ceramiczny nawilżacz powietrza można znaleźć w kilku rodzajach, które różnią się wielkością pojemnika, kolorem oraz wzorem i kształtem. Nowoczesne modele zostały zaprojektowane po to, aby nawilżacz mógł spełniać jednocześnie dwie funkcje – nawilżanie i dekoracja.

Nawilżacz grzejnikowy może mieć prosty i symetryczny kształt lub może być nieco bardziej wymyślny. Wybór jest naprawdę duży. Pojemnik można zakupić w każdym markecie budowlanym lub meblowym typu Castorama, Jula czy Obi. Jedynie w salonach Ikea ciężko znaleźć tego typu asortyment. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także artykuł o nawilżaczu powietrza z jonizatorem.

Ceramiczne nawilżacze powietrza są trwałe i bardzo atrakcyjne. Świetnie się nadają do domu, mają bardzo dobre opinie, ale ceny są wyższe niż standardowych.
Ceramiczny nawilżacz powietrza - rodzaje, opinie, ceny, polecane modele

Nawilżacz ceramiczny - opinie o produkcie oraz polecane modele

Konsumenci, którzy zainwestowali w tradycyjny nawilżacz do małego pomieszczenia, wyrażają pełne zadowolenie z jego działania. Niektórzy do parującej wody dodają też olejki esencjonalne, dzięki czemu w domu tworzy się wspaniały klimat. Na dodatek wielu konsumentów podkreśla piękny design nawilżaczy, które wspaniale zdobią wnętrze pomieszczenia.

Po przejrzeniu kilku for internetowych można zauważyć, że nie wszystkie opinie na temat tego typu nawilżaczy są pozytywne. Wynika to prawdopodobnie z tego, iż urządzenia były po prostu niewłaściwie dobrane do pomieszczenia. Jeden mały pojemnik nie wystarczy, aby dostatecznie nawilżyć powietrze w większym pomieszczeniu.

Do pokoju dziecięcego polecany jest ceramiczny nawilżacz powietrza na przykład w kształcie zwierzątka lub postaci bajkowych. Do nowoczesnego wnętrza warto z kolei zainwestować w prosty nawilżacz, który nie będzie wyróżniał się na tle całej aranżacji.

Ceny nawilżaczy na kaloryfer

Ceny za nawilżacz grzejnikowy zależne są m.in. od kształtu, wielkości oraz designu urządzenia. Na przykład w sieci marketów budowlanych Castorama można nabyć nawilżacze w cenach ok. 10 zł – 25 zł. Do wyboru są tutaj nawilżacze z motywem kwiatowym, bajkowym oraz w kształcie serca.

Najtańsze znajdziemy na popularnych aukcjach internetowych (ok. 5 zł – 7 zł). Nawilżacze w bardzo zbliżonych cenach można znaleźć także w Obi czy Leroy Merlin. W każdym z marketów znajdziemy różne rodzaje nawilżaczy. Wyjątkiem jest Ikea, gdzie możemy mieć trudność ze znalezieniem odpowiedniego nawilżacza.

Nawilżacz grzejnikowy jest świetnym rozwiązaniem na przykład do małego pokoiku dziecięcego lub do sypialni. Inwestycja w ten z pozoru prosty przedmiot, to krok do lepszego życia. Po zakupie nawilżacza szybko zauważymy, że powietrze, którym oddychamy ulegnie znacznej poprawie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny