Łazienka

Szeroki wybór grzejników do łazienki

W przypadku takich elementów wystroju, jak grzejniki łazienkowe, możliwości wyboru i aranżacji jest mnóstwo. Warto pamiętać, by grzejnik przede wszystkim był funkcjonalny, czyli dawał tyle ciepła, ile potrzebujemy. Szczególnie zimą po wyjściu z wanny bądź spod prysznica uczucie chłodu bywa bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. Dobry grzejnik łazienkowy, odpowiednio dobrany, o odpowiedniej mocy, gwarantuje, że będziemy się czuć komfortowo.

Biorąc pod uwagę fakt, że łazienka powinna być z jednej strony funkcjonalna, a z drugiej - gustownie urządzona, grzejniki są dostępne w wielu różnych wersjach. Oczywiście najbardziej popularne to produkty drabinkowe, które mogą być wykonane na przykład ze stali albo z miedzi. Dostępne są w wielu różnych kolorach. Na przykład grzejniki Instal Projekt można kupić w różnych rozmiarach oraz barwach, choćby białej, czekoladowej, grafitowej, a nawet lawendowej. To ułatwia dobranie grzejnika do aranżacji całej łazienki. Istotny jest także rozmiar, który zależy oczywiście od wielkości łazienki oraz od potrzeb. Wspomniane grzejniki Instal Projekt występują w wielu wersjach, jeśli idzie o wymiary.

Do ogrzania oraz suszenia

Jeśli idzie o wymiary, moc oraz kształt grzejników łazienkowych, ma to znaczenie nie tylko w odniesieniu do ogrzewania pomieszczenia. Grzejniki łazienkowe bywają bowiem wykorzystywane również do suszenia ubrań lub ręczników, a czasem stają się nawet półkami, na których można coś postawić. W przypadku wyboru grzejnika warto zwracać uwagę na moc także z tego powodu, że będzie on pełnił rolę suszarki, a więc jego powierzchnia będzie przynajmniej w części zasłonięta. Wybierzmy więc moc trochę większą.

Łazienka

Grzejniki wodne lub elektryczne

Grzejniki łazienkowe dzieli się również ze względu na sposób zasilania w energię. Najczęściej są one podłączone do sieci centralnego ogrzewania, a więc mowa o grzejnikach wodnych. Zdarzają się także grzejniki elektryczne.

Ciepła woda równie istotna

A propos elektryczności, w łazienkach często wymaga się jej do przygotowania ciepłej wody. Stosowany przy umywalkach lub wannach, a także w kabinach prysznicowych podgrzewacz elektryczny odpowiada za obecność odpowiedniej wody w kranach. Najczęściej stosowane w takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka, są przepływowe ogrzewacze wody oferowane przez sklep Bridom. Jego działanie uruchamia się w momencie odkręcenia wody w kranie. Wtedy jest ona podgrzewana. Energia przestaje być pobierana w momencie, gdy kurek zostaje zakręcony. To oznacza, że przepływowy ogrzewacz wody działa stosunkowo ekonomicznie, wykorzystując energię tylko wtedy, gdy jest uruchamiany. W przypadku łazienki bądź kuchni podgrzewacz elektryczny zajmuje niewiele miejsca, często jest ukryty na przykład pod lub nad umywalką, bywa także, że zawiera w komplecie baterię.

Grzejnik

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny