1. Ekran telefonu a upadki i zarysowania - jak skutecznie go zabezpieczyć?

2. Co chroni telefon przed upadkiem?

3. Ekran smartfona - jak zminimalizować ryzyko uszkodzeń?

Ekran telefonu a upadki i zarysowania - jak skutecznie go zabezpieczyć?

Ekran telefonu to jeden z najdelikatniejszych elementów zewnętrznych jego konstrukcji. Jeżeli nie będziemy o niego należycie dbać, bardzo łatwo ulegnie zarysowaniu czy zbiciu. Dlatego podstawą jest wykorzystywanie telefonu w sposób spokojny i ze zwróceniem uwagi, czy nasze dłonie nie są mokre lub śliskie (na przykład od kremu do rąk). Kolejnym krokiem, jaki możemy podjąć, jest specjalne szkło hartowane na powierzchnię ekranu, które wybieramy do konkretnego modelu telefonu. Zmienia ono nieco wrażenia dotykowe przy okazji korzystania z urządzenia, jednak w przypadku upadku zapewni wyświetlaczowi dodatkową ochronę.

Co chroni telefon przed upadkiem?

Choć brzmi to paradoksalnie, jeżeli telefon wypadnie nam z ręki czy kieszeni i wiemy, że nie mamy szans zareagować odpowiednio szybko, najlepiej jest dać mu upaść na ziemię. Jeżeli urządzenie spadnie płasko, istnieje mniejsza szansa na pęknięcie ekranu. Z kolei jeżeli trącimy smarfona w locie i tym samym uderzy on o coś przed upadkiem, ryzykujemy zbitą szybkę zdecydowanie bardziej. Jeżeli szkła hartowane jest w naszych oczach niewygodne, alternatywnym sposobem zabezpieczenia ekranu jest także folia ochronna. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/pokrowce-i-etui.

Ekran smartfona - jak zminimalizować ryzyko uszkodzeń?

Jeżeli chcemy, aby nasz smartfon był jak najmniej narażony na uszkodzenia związane z upadkiem, zabezpieczenie ekranu to nie wszystko. Warto również pomyśleć o reszcie. W tym celu możemy "ubrać" nasz telefon w etui silikonowe lub - jeżeli pracujemy w wymagających warunkach - specjalne etui heavy-duty, które zdecydowanie zwiększy jego odporność na uderzenia. Należy jednak pamiętać, że im mocniejsze i bardziej rozbudowane etui, tym cięższe i większe będzie, co może negatywnie wpłynąć na użytkowanie smartfona.

ikona podziel się Przekaż dalej