Preparat na mrówki do domu

Jeśli zastanawiasz się, czym zwalczyć mrówki w domu, to środki chemiczne i preparaty przeznaczone do tego celu są najskuteczniejszych i najszybszym wyborem. Zwłaszcza, jeśli wybierzesz substancje, które eliminują całe gniazda, czyli działają kontaktowo, ale nie od razu. Tego rodzaju trutki na mrówki raczej je zabijają, środków odstraszających jest na rynku bardzo mało.

Preparat na mrówki tego rodzaju może być niebezpieczny. Jest toksyczny i działa dość silnie, więc jego rozsypanie lub rozłożenie w domu raczej nie jest dobrym pomysłem, jeśli masz dzieci. Może być także niebezpieczny dla zwierząt domowych – raczej nie jest on dla nich szczególnie kuszący, ale najbardziej ciekawskie psy i koty czasami mogą go spróbować, co może zakończyć się zatruciem. Dlatego lepiej sięgnąć po naturalne metody na mrówki. A może zainteresuje cię także ten artykuł o domowej pułapce na mrówki?

Walka z mrówkami – domowe sposoby

Jak pozbyć się mrówek w domu, a także w ogrodzie? Naturalne metody na mrówki działają w zasadzie podobnie do preparatów chemicznych, są jednak łagodniejsze. Jeśli chcesz pozbyć się mrówek, możesz zastosować na przykład proszek do pieczenia lub startą skórkę pomarańczy. Oba produkty są dla insektów po prostu toksyczne. Przyniesione do gniazda od razu zaczną działać, eliminując większość mrówek znajdujących się wewnątrz i, co najważniejsze, są szkodliwe także dla królowej.

Rozsypany proszek do pieczenia jako sposób na odstraszenie mrówek, a także porady, co najlepiej odstrasza mrówki
Co odstrasza mrówki? Profesjonalne i domowe sposoby na pozbycie się mrówek

Proszek do pieczenia lub startą na drobnych oczkach skórę pomarańczy rozsyp w pobliżu gniazda lub na trasach, po których mrówki często przechodzą. Możesz mieć pewność, że produkt będzie przez nie zbierany, zwłaszcza pomarańcza jest postrzegana przez insekty jako źródło pożywienia. Na efekt będziesz musiał trochę zaczekać, ale prawdopodobieństwo, że gniazdo zostanie zlikwidowane chociaż na jakiś czas jest naprawdę duże. Ten sposób może być nieskuteczny, ponieważ czasami trudno jest zlokalizować gniazdo i tak zwane gniazda satelickie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o mrówkach latających?

Czym zwalczyć mrówki w domu – odstraszanie

Odstraszanie mrówek to świetny pomysł. Raz, że jeśli zastosujesz skuteczny sposób one po prostu się wyprowadzą z twojego domu, dwa, że po prostu do niego nie wrócą. Naturalne metody na mrówki wykorzystują odstraszanie zapachem. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele produktów jest dla tych insektów nie do zniesienia i to do tego stopnia, żeby zmusić je do ewakuacji. Co odstrasza mrówki?

Na pierwszym miejscu długiej listy jest cynamon. Dla nas upajający zapach dla mrówek jest koszmarny i zagrażający. Dlatego wysypanie cynamonu w pobliżu gniazda to świetny sposób a ich odstraszenie. Cynamon może posłużyć także za specyficzną granicę. Możesz mieć pewność, że nie przekroczą cynamonowej linii, dlatego wysyp go trochę w miejscu, którędy wchodzą do domu, na przykład przy drzwiach balkonowych.

Domowe sposoby na odstraszanie mrówek wykorzystują także liście pomidorów. Ich świeży zapach jest skuteczny w walce nie tylko z tymi drobnymi insektami, działa także na karaluchy i prusaki. Niestety, ten sposób jest możliwy do wykonania tylko latem. Za to, w przeciwieństwie do cynamonu, możesz zastosować go zarówno w domu, jak i w ogrodzie.

Odstraszające działanie ma także sok z cytryny. Zrób z niego domowy preparat antymrówkowy – wymieszaj sok z jednej cytryny z kubkiem wody (około 300 ml). Przelej mieszaninę do pojemnika z atomizerem i rozpyl przy gniazdach i na trasach mrówek. To naprawdę działa, chociaż prawdopodobnie będziesz musiał to powtarzać, ponieważ zapach cytryny szybko się ułatwia. Jeśli problem jest poważny, zastosuj miksturę w innych proporcjach – więcej soku na mniej wody. Równie dobrze sprawdza się roztwór octu z wodą, ale trzeba przyznać, że taka mieszanina jest bardziej uciążliwa dla ludzi, więc nie jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku mrówek w mieszkaniu. Teraz już wiesz, jak pozbyć się mrówek w domu i w ogrodzie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny