Specjaliści wskazują, że wystąpieniu syndromu dnia poprzedniego można zapobiec, jeśli jeszcze przed wypiciem alkoholu zjemy porządny posiłek i dobrze nawodnimy organizm. Jednak, co w przypadku, gdy przed imprezą nie zdążymy niczego zjeść, a w ciągu dnia piliśmy głównie kawę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co pomaga na kaca na www.kacdoktor.pl!

1. Nawodnienie to podstawa!

Nadmierne spożycie alkoholu łatwo może doprowadzić do odwodnienia organizmu. Dzieje się tak, ponieważ alkohol wykazuje działanie moczopędne, a dodatkowo w trakcie imprezy często zapominamy o regularnym uzupełnianiu płynów. Dlatego z samego rana warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Co jest dobre na kaca? W takim wypadku najlepiej sięgnąć po niegazowaną wodę mineralną z dodatkiem plastra cytryny, miodu i soli. Taka mieszanka szybko postawi Cię na nogi.

2. Domowy sposób na kaca – pożywne śniadanie

Kolejnym skutecznym sposobem na kaca jest zjedzenie pożywnego śniadania. Choć posiłek może być ostatnim, na co masz ochotę, gdy boli Cię głowa i jest Ci niedobrze, to jednak warto się przemóc i zjeść coś sycącego. Śniadanie dostarczy Ci niezbędnych składników odżywczych i doda energii. Ważne, aby jeść je powoli i popijać dużą ilością wody.

3. Sposoby na kaca – krótki spacer

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się lub zminimalizowanie dolegliwości związanych z nadmiernym spożyciem alkoholu jest krótki spacer na świeżym powietrzu. Jeśli pogoda dopisuje i czujesz się na siłach, spróbuj się przejść. Natomiast, gdy z różnych przyczyn nie możesz wyjść z domu, otwórz okna na oścież i wpuść do środka odrobinę świeżego powietrza.

4. Zimny prysznic na kaca

Wśród popularnych sposobów na kaca wymienia się również zimny prysznic. Już nawet 5 minut orzeźwiającej kąpieli może znacząco poprawić Twoje samopoczucie. Zimna woda korzystnie wpływa na krążenie krwi i pracę serca. Pod prysznicem szybko się odprężysz i rozbudzisz. Jeśli nie lubisz zimnej wody, możesz też opłukać ciało letnią wodą.

5. Zabieg odtruwania po alkoholu

Jeśli bardzo źle się czujesz lub nie masz czasu na stosowanie domowych sposobów na kaca, możesz skorzystać z zabiegu odtruwania po alkoholu przeprowadzanego przez wykwalifikowanych specjalistów. Procedura polega na dożylnym podaniu mieszanki, która zawiera niezbędne płyny, elektrolity, witaminy i antyoksydanty. Zabieg jest wykonywany w domu u pacjenta i bardzo szybko przynosi widoczne rezultaty w postaci poprawy samopoczucie i zmniejszenia dolegliwości typowych dla syndromu dnia poprzedniego.

Jak widzisz, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można sobie poradzić ze złym samopoczuciem po spożyciu alkoholu. Jeśli chcesz szybko wrócić do formy, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy doświadczonych specjalistów z KacDoktor.

ikona podziel się Przekaż dalej