Jeśli w warsztacie z pasją wykonujemy drobne prace domowe, warto mieć pod ręką kilka elektronarzędzi. Kompletując je, należy dobrze przemyśleć zakupy. Wydanie dużych pieniędzy na elektrosprzęt gwarantuje wysoką jakość, ale możemy po prostu przepłacić, kupując profesjonalne narzędzia, których funkcjonalność pozostanie niewykorzystana. 

Na co zwrócić uwagę, kupując elektronarzędzia?

Podstawowym i najbardziej funkcjonalnym narzędziem, od kupna którego powinien zacząć pasjonat majsterkowania, jest wiertarka. To niezwykle przydatny sprzęt – nie tylko pozwoli wywiercić dziurę w ścianie, lecz także, dzięki odpowiednio dobranym końcówkom, pomoże w mieszaniu zaprawy. Bez wiertarki nie zawiesimy lustra ani nie poradzimy sobie z montażem mebli. Sprzęt ten jest dostępny w wielu sklepach internetowych, takich jak Fixero, które oferuje spory wybór wiertarek i innych elektronarzędzi. Możemy kupić tam zarówno przeznaczone do podstawowych prac urządzenia o mocy 500–600 W, jak i bardziej zaawansowane modele. Odpowiednia wiertarka musi być wyposażona w mechanizm udarowy, a także osprzęt, dzięki któremu będzie można używać jej nie tylko do wiercenia otworów. Miejsce tuż obok niej powinna zająć wkrętarka. Chociaż sama wiertarka jest w stanie wykonywać większość funkcji wkrętarki, ze względu na swoje gabaryty nie wszędzie może być używana. Mająca nieduże rozmiary, ładowana za pomocą akumulatorów wkrętarka zrobi to znakomicie w wielu trudno dostępnych miejscach. Jest idealna do łączenia elementów mebli, świetnie nadaje się też do przykręcania wkrętów w regipsach, na pokryciach dachowych oraz do pracy w ogrodzie. Warto chwilę dłużej zastanowić się, do czego konkretnie chcemy jej używać i kupić dostosowany do własnych potrzeb sprzęt.

Inne elektronarzędzia dla majsterkowicza

Wielofunkcyjnym i popularnym narzędziem nie tylko wśród profesjonalistów, lecz także amatorów jest szlifierka kątowa. Wykorzystuje się ją zarówno do szlifowania powierzchni wykonany z metalu, jak i usuwania rdzy lub zużytego lakieru oraz do odnawiania drewna, przecinania betonu i materiałów ceramicznych. W warsztacie domowym sprawdzi się mała szlifierka kątowa o mocy do 1000 W, pracująca z tarczami o niewielkiej średnicy (do 125 milimetrów). Zadbajmy, by narzędzie wyposażone było w regulator obrotów, osłonę tarczy oraz blokadę wrzeciona. Pilarka tarczowa przyda się, jeśli przy domu znajduje się ogród lub mamy ogrzewanie kominkowe. Tego typu elektronarzędzie służy przede wszystkim do cięcia drewna, ale można również je wykorzystywać do przecinania metali lekkich oraz tworzyw sztucznych. Główny parametr przy wyborze pilarki to maksymalna grubość przecinania. Warto zwrócić uwagę także na możliwość regulacji obrotów. Pomyślmy o tym, by do zakupionego sprzętu dobrać też odpowiedniej jakości osprzęt.

artykuł partnera

ikona podziel się Przekaż dalej