Po pierwsze: jasna kolorystyka

Jasne kolory to zdecydowanie najlepszy wybór do każdego wnętrza. Dzięki nim pomieszczenie, nawet to o bardzo małym metrażu, stanie się wizualnie większe, przestronniejsze i jaśniejsze, jednocześnie również przyjemniejsze w odbiorze. Najlepiej zatem pomalować pokój na biało, dopasować podłogę w jasnym odcieniu i meble, które będą spójne z materiałami wykończeniowymi. Kolor może występować jedynie w postaci drobnych akcentów. Najlepszym wyborem będą również białe meble lub w odcieniu drewna naturalnego, jednak w jak najjaśniejszej tonacji. To samo dotyczy drzwi pokojowych – świetnym rozwiązaniem w tym przypadku będą nowoczesne drzwi bezprzylgowe, w których wielkość futryny została ograniczona do minimum.

Po drugie: lustra

Lustra to idealne akcesoria, które warto wykorzystać w każdej przestrzeni, a szczególnie tej o niewielkim metrażu. Szklane tafle są praktyczne, gdyż pozwalają się przejrzeć, co jest przydatne podczas robienia makijażu, fryzury czy oceny stylizacji tuż przed wyjściem z domu. Jednocześnie lustra optycznie powiększają każdą przestrzeń i zawsze prezentują się bardzo elegancko. Mnogość modeli do wyboru sprawia, że każdy z pewnością znajdzie idealny wariant dla siebie. Szeroka gama dostępna jest w sklepie Meblezych, a każde z nich wyróżnia zupełnie inny styl. Sprawdź ofertę tutaj: https://meblezych.pl/

Po trzecie: minimalizm

Minimalizm i jego główna zasada – mniej, znaczy więcej, to coś, czym warto się kierować podczas aranżacji niewielkich wnętrz. Mały metraż często nie pozwala na zastosowanie mnóstwa mebli i dodatków, dlatego warto swój wybór ograniczyć od niezbędnego minimum. Zrezygnujmy z dużych brył na rzecz mniejszych, a mało praktyczne zamieńmy na bardziej funkcjonalne. Dodatkowo warto ograniczyć także dodatki i akcesoria, gdyż ich nadmiar może przytłoczyć wnętrze, wprowadzić w nim wizualny nieporządek i chaos, przez co będzie wydawać się mniejsze.

Po czwarte: oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie często jest jednym z ostatnich, ale jednocześnie brakujących ogniw podczas aranżacji wnętrza. Wiele osób nie poświęca mu wystarczającej uwagi, przez co można wiele stracić – zarówno na wystroju, jak i na komforcie. Ciemne wnętrza wydają się mniej przytulne, są bardziej przytłaczające i optycznie mniejsze niż w rzeczywistości. Właśnie z tego względu warto doświetlić dosłownie każdy zakamarek i kąt.

Po piąte: wielofunkcyjne meble

Wielofunkcyjne meble to doskonałe rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w małym pokoju. Wszystko dlatego, że wybrane bryły można wykorzystać na różne sposoby. Dla przykładu biurko może również spełniać funkcję toaletki, a stół może stać się jednocześnie właśnie biurkiem. Dodatkowo warto wybrać kanapę z funkcją spania, która po rozłożeniu w mgnieniu oka z wygodnej sofy zamieni się w komfortowe łóżko. Takie rozwiązanie może nie powiększy w bezpośredni sposób przestrzeni, ale jednocześnie pozwoli ograniczyć liczbę elementów wyposażenia, co z pewnością pozytywnie wpłynie na przestronność wnętrza i swobodę poruszania się po nim.

Po szóste: lekkie wizualnie bryły

Doskonałym wyborem, który również pozytywnie wpłynie na wizualne powiększenie pomieszczenia, będą lekkie optycznie bryły. Warto zatem zdecydować się na meble osadzone na smukłych nóżkach, minimalistyczne, bez zdobień i widocznych uchwytów. Fronty powinny być gładkie i jednolite, dzięki czemu nie zaburzą przestrzeni.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny