Ponadczasowy design

Dźwięk gwizdka nieodłącznie towarzyszył spotkaniom u babci, przy herbacie i ciasteczkach. Dziś, metalowy czajnik na gaz (zobacz na europ24.pl) wraca do łask, łącząc dawny styl z nowoczesnością, dzięki odświeżonemu designowi powłoki w modnych kolorach - od czerni aż po róż. Można je podzielić na dwie główne grupy czajników - stalowe i emaliowane. Choć to pierwszy typ nagrzewa się szybciej, to właśnie ten drugi kojarzony jest ze stylem retro i powszechnie uważany za zdrowszy i trwalszy.

Sama konstrukcja niewiele się zmieniła pod względem estetyki - wciąż mamy do czynienia z prostą, a dzięki temu wytrzymałą i bezproblemową w utrzymaniu konstrukcją garnuszka z dziubkiem. Warto wiedzieć, że ich pojemność może znacznie przekraczać tą oferowaną przez ich elektrycznych kuzynów i to nawet kilkukrotnie. Dzięki temu stanowi idealny nabytek dla miłośników gorących napojów - żadne towarzyskie spotkanie, nie może obyć się bez filiżanki dobrej kawy czy też aromatycznej herbaty!

Jego prostota niesie ze sobą także pewne charakterystyczne właściwości - czajnik nagrzewa się niemal w całości, niezależnie od materiałów wykorzystanych do produkcji. Zaleca się zachowanie ostrożności, jeśli w kuchni są dzieci i trzymanie sprzętu poza ich zasięgiem, by uniknąć ewentualnego oparzenia. 

Czajnik na gaz - zalety

Choć grzeje wodę minimalnie dłużej od tych zasilanych energią elektryczną, to wciąż robi to taniej. Przy dwóch szklankach wody nie odczujemy różnicy, jednak picie porannej kawy lub dwóch, przez cały tydzień, może nam zaoszczędzić kilka dodatkowych groszy. W skali roku, prezentuje się to jeszcze korzystniej.

Mówiąc o kwestiach finansowych, warto wspomnieć kluczowy aspekt tego produktu - jest pozbawiony części elektrycznych i wykonany z trwałych materiałów. Wiele z czajników na gaz możemy umyć w zmywarce, co przyczyni się do oszczędności zarówno w czasie, jak i domowych funduszach. Z kolei szansa uszkodzenia dobrej jakości czajnika na gaz, przy upadku z kuchennego blatu jest znacznie niższa niż w przypadku sprzętu elektrycznego.

Niezależnie więc od tego, czy marzymy o kuchni nowoczesnej, czy też retro - to sprzęt, który z pewnością nas nie zawiedzie. Łatwy w obsłudze, pojemny i stylowy, będzie świetnym dodatkiem każdego wnętrza.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny