Co to znaczy, że perfumy są inspirowane?

Inspirowane perfumy to zapachy zbliżone do klasyków z olfaktorycznej branży, na przykład do J'adore czy La Vie Est Belle. Mogą mieć podobne składniki, więc nuty zapachowe układają się podobnie. Dla niewprawionych użytkowników są często nie do odróżnienia, choć najbardziej wytrawne nosy potrafią wyczuć subtelne różnice. Trzeba podkreślić, że perfumy inspirowane nie są podróbkami, ale inspiracją drogich perfum, które można nabyć za niewielkie pieniądze.

Tanie i piękne perfumy - czy to możliwe?

Na przykład firma Yodeyma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości perfum w przystępnej cenie. Funkcjonuje na francuskim rynku od 1975 roku, a jej produkty są dostępne w ponad 100 krajach na całym świecie. Francuskie perfumy Yodeyma na www.ezebra.pl są tworzone przez światowej klasy perfumiarzy, którzy wykorzystują najnowocześniejsze technologie i składniki. Dlatego pachną naprawdę dobrze, choć nie kosztują tak drogo, jak perfumy marek premium. Firma oferuje szeroką gamę perfum, w tym perfumy damskie, męskie, a także perfumy unisex. To doskonały wybór dla osób, które szukają wysokiej jakości perfum w przystępnej cenie. Co więcej, w ofercie Yodeyma dostępne są też kosmetyki do twarzy inspirowane składami produktów luksusowych marek.

Czy opłaca się kupować zamienniki perfum?

Perfumy inspirowane nie są gorsze ani słabsze w porównaniu do oryginału. Wręcz przeciwnie. Niekiedy do ich wytworzenia przywiązuje się większą wagę. Wybierając sprawdzonych producentów zamienników markowych perfum, możesz cieszyć się trwałym zapachem przez bardzo długi czas i za mniejsze pieniądze. Jest tylko jeden minus - zamienniki zwykle mają klasyczne, proste buteleczki niezdradzające ich zawartości. Markowe perfumy mają mocno rozpoznawalne flakony, które również wpływają na ich cenę.

Jak wybrać perfumy dla siebie?

Nie wybieraj perfum, spryskując nimi blotter, czyli pasek papieru w perfumerii. Zapachy pracują w pełni po zetknięciu ze skórą, uwalniając stopniowo kolejne nuty. Dlatego wody perfumowane i toaletowe pachną inaczej tuż po aplikacji, dwie godziny po niej czy osiem godzin od rozpylenia na ciele. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie małych próbek perfum i testowania ich na sobie. Perfumy Yodeyma możesz zamówić w małych fiolkach czy testerach i w ten sposób zobaczyć, który zapach Ci odpowiada najbardziej.

Warto też zapoznać się z opisem nut zapachowych. Perfumy zawierające na przykład owoce w składzie są zazwyczaj lekkie i odpowiednie na wiosnę. Zapachy świeże będą dobrym wyborem na lato. Perfumy z białych kwiatów są zwykle eleganckie i mocne – można je nosić cały rok, ale raczej wieczorem. Zapachy orientalne są zaś polecane na zimę i chłodniejsze dni.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny