Poznaj zalety, jakie daje karta podarunkowa

W codziennym zabieganiu i natłoku obowiązków często nie mamy czasu, by zastanowić się nad idealnymi prezentami dla wszystkich osób, które chcemy obdarować w czasie świąt. Na szczęście wcale nie musimy tego robić! Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią kartę podarunkową – to uniwersalny podarunek, który ucieszy każdego. Tego typu produkt może być zrealizowany w przeróżnych sklepach: od drogerii, przez sklepy z elektroniką, po nawet markety spożywcze. Praktycznie każda sieć dysponuje obecnie swoim własnym programem kart podarunkowych, które możemy kupić nie tylko w siedzibach tych sklepów, ale także na przykład w kioskach czy w supermarketach.

Dużym zainteresowaniem cieszą się bony na technologię – każdy potrzebuje między innymi akcesoriów do komputera, a wirtualna rozrywka to jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu. Co więcej, taka karta może być wykorzystana jako część zapłaty przy większym zakupie – na przykład lodówki.

Warto pamiętać, że większość sieci sklepów oferuje możliwość realizacji kilku kart przy jednej transakcji. To bardzo ważne, jeśli osoba obdarowywana akurat oszczędza na konkretny cel. Możemy wtedy skontaktować się z innymi gośćmi i stworzyć prezent idealny – kupić jeden, bardzo zasobny bon albo kilka kart, które można łączyć. W ofercie niektórych sklepów znajdziemy propozycje o wartości nawet 10 tysięcy złotych. To spora kwota, która pozwala na przykład na remont kuchni czy zakup różnych sprzętów domowych i komputerowych – tego typu karta to świetny pomysł na wspólny prezent. Oprócz kart do wykorzystania w sklepach możemy znaleźć także na przykład bony do biur podróży.

Karta podarunkowa to przede wszystkim wygoda

Korzyści, które zapewnia karta podarunkowa Media Expert, jest naprawdę sporo. Warto podkreślić, że zakup takiego prezentu nie wymaga od nas wielogodzinnego chodzenia po sklepach i przeglądania różnych produktów. Często możemy zamówić kartę w internecie – wystarczy wybrać odpowiednią kwotę, zamówić i przygotować podarunek. W większości przypadków możemy od razu skorzystać z ozdobnego pakowania, dzięki czemu nie musimy martwić się nawet o ten aspekt.

Niektóre sieci sklepów udostępniają różne wzory kart. To świetny sposób, by dopasować wygląd prezentu do charakteru i preferencji obdarowywanej osoby. Karty podarunkowe dostępne są w bardzo różnych kwotach. Ich wartość zaczyna się już od 10 złotych, a kończy na sumach rzędu 10 tysięcy – tak wysokie kwoty są charakterystyczne dla sklepów z technologią.

Musimy pamiętać, by wybrać kartę ze sklepu, w którym dana osoba chętnie zrobi zakupy. Być może znamy jej gust – wtedy decyzja jest prosta. Warto także zapytać bliższe osoby o rady w tej kwestii. Są oczywiście karty, które zawsze zostaną zrealizowane i wzbudzą uśmiech na twarzy – każdy z nas potrzebuje na przykład sprzętu elektronicznego czy kosmetyków.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie karty podarunkowej?

Jeśli wiemy, że inni goście również kupują kartę podarunkową, warto skontaktować się z nimi, by kupić bony do tej samej sieci sklepów. Wcześniej musimy sprawdzić, czy dana firma pozwala na łączenie kart. W niektórych przypadkach możemy wybrać zupełnie dowolną kwotę – na przykład Media Expert pozwala na zakup karty o wartości od 10 do 10 tysięcy złotych.

Pamiętajmy także, że karty są dostępne w dwóch wersjach: plastikowej i elektronicznej. Te drugie możemy zrealizować zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i w internecie. Wybór tego typu propozycji jest bardzo szeroki – dzięki temu z łatwością uda nam się stworzyć idealny prezent dla każdego.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny