Materace lateksowe dla niemowlaków

Wybierając materace dla niemowlaków na sennamaterace.pl wziąć pod uwagę wiele czynników. Istotna jest odpowiednia twardość produktu, ale zarazem jego elastyczność. Znaczenie ma też jego hypoalergiczność. Oczywistą kwestią jest także odpowiednia certyfikacja produktu.

Warto zastanowić się nad kupnem materaca lateksowego. W takich modelach znaleźć można różne materiały - kokos, innowacyjny lateks wypełniający wkład. Lateks ma właściwości antybakteryjne, jest idealnym materiałem dla maluchów, które narażone są na różnego rodzaju alergie. U niemowląt częsty jest też problem skóry atopowej, materac o właściwościach antyalergicznych będzie idealny. Nie podrażni delikatnej skóry. Materace lateksowe należą do modeli twardszych, ale jednocześnie elastycznych. Charakteryzuje się on też dobrą cyrkulacją wkładu, dzięki czemu w materacu nie gromadzi się wilgoć. Często materace lateksowe uzupełnione są także o piankę, amortyzującą ruchy niemowląt. Warto zwracać uwagę na pokrowce, w których umieszczone są materace - można je prać w pralce, dzięki czemu z łatwością utrzymamy higienę produktu.

materace lateksowe i termoelastyczne
materace lateksowe i termoelastyczne

Materace termoelastyczne dla niemowląt

Materace termoelastyczne na sleepinghouse.pl to także dobry wybór dla najmłodszych. Jednym z popularnych modeli jest Hilding Dobranocka. Należy 

Należy on do materacy nieprzemakalnych, dzięki czemu łatwo o higienę wkładu. Materac wykonano z pianki Flexifoam, jest ona elastyczna i wyjątkowo przewiewna. Specjalne nacięcia w nim pomagają wentylować wkład. Warto wspomniec, że Dobranocka otrzymała pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, dzięki czemu, kupując ten model możemy mieć pewność, że sen naszego dziecka będzie zdrowy i higieniczny. Model ten można nabyć w dwóch pokrowcach - Heros lub Lotus. Oba należą do pokrowców antyalergicznych, dodatkowo Lotus jest odporny na wodę i substancje oleiste - dzięki temu wyczyścić można go nawet za pomocą wilgotnej ściereczki. Oba pokrowce można prać w domowej pralce.

materace lateksowe i termoelastyczne
materace lateksowe i termoelastyczne

Warto też sprawdzić materac Hilding Safety Smyk. Dzięki temu, że jest dwustronny można go przewracać, co sprawi, że będziemy używać go dłużej. We wkładzie zastosowano piankę o antybakteryjnych właściwościach. Materacyk zapewnia dobre podparcie i jest odporny na odkształcenia. Można go też używać poza łóżeczkiem dzięki temu, że ma kształt łódeczki o dłuższych boczkach. Również ten model zyskał akceptację Instytutu Matki i Dziecka. Materac także kupić można w pokrowcu, który zwiększy higienę snu maluszka. Pokrowiec ten nadaje się do prania w domu. Dlatego też model będzie dobrym wyborem dla małych alergików.

Wybierając akcesoria (na przykład poduszki lateksowe na sennamaterace.pl) czy materace dla dzieci (także tych starszych) warto sprawdzić produkty firmy Hilging Anders.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny