Szampon do mycia włosów na sucho

Jak działa i z czego się składa?

Wystarczy popsikać nim włosy, żeby stały się bardziej świeże i puszyste. Pryskając nim grzywkę, unikniemy jej sklejenia czy przepocenia się latem. Dzięki niemu, włosy będą sprężyste i gęstsze. Utrwalimy nim też niemal każde upięcie. Jednak, czy jest to rzeczywiste czy tylko złudne działanie produktu? Skład suchego szamponu zbliżony jest do… lakieru do włosów. Jego podstawowym składnikiem jest skrobia redukująca sebum – to główny produkt odróżniający go od lakieru. Substancja ta odpowiada za błyskawiczne odświeżenie włosów. Jednak, suchy szampon w sprayu posiada również w składzie alkohol – a on działa wysuszająco. Cóż, lakier nakłada się jedynie na kosmyki włosów – natomiast suchy szampon często rozprowadzany jest również po skalpie głowy! Nadmiar alkoholu i skrobi spowodować może silne podrażnienia głowy, łupież lub doprowadzić do… wypadania włosów!

Czy szampon do mycia włosów na sucho niszczy włosy?

Jeżeli będzie używany zbyt często, to tak – może zaszkodzić i to bardzo. Dlatego nie można pod żadnym pozorem zastępować mycia włosów normalnym szamponem! Szampon do mycia na sucho nie pozbędzie się bowiem brudu czy zanieczyszczeń, a więc nie umyje nam włosów. Należy więc stosować go niezbyt często i wyłącznie okazjonalnie. Inaczej czekają nas bardzo negatywne efekty – włosy i skóra głowy staną się przesuszone, a kosmyki znacznie się osłabią. Właśnie to najczęściej przyczynia się do ich wypadania. Suche szampony zawierają niestety sporo chemii, która jest szkodliwa dla zdrowia człowieka. Jeżeli więc będziesz korzystać z tych produktów tylko sporadycznie, możesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Sprawdź także inne artykuły z domowymi sposobami.

Kobieta z głową i włosami w dół nakładająca suchy szampon, a także czy suchy szampon niszczy włosy krok po kroku
Czy suchy szampon niszczy włosy? Wyjaśniamy, jak działa i jak używać suchy szampon

Negatywne efekty korzystania z suchego szamponu

Jak działa nadmiernie używanie suchego szamponu?

  1. Suchy szampon może powodować swędzącą wysypkę, a także wypadanie włosów.
  2. Nadmierne korzystanie z suchego szamponu powoduje wysuszanie się włosów oraz skóry głowy.
  3. Przez zbyt częste stosowanie tego szamponu skóra głowy może się łuszczyć, a także zostać doprowadzona do… wyłysienia.
  4. Produkt ten redukuje blask włosów, jednak nadaje im również świeżość. Zatem, czy suchy szampon niszczy włosy? Tak, i to bardzo! Mimo, że wyglądają one bowiem na zadbane, tracą tym kosztem swój zdrowy połysk.
  5. Suchy szampon może sprawić, że na skórze głowy pojawi się łupież.
  6. Jeżeli przesadzisz z jego używaniem możesz zablokować pory, znajdujące się w skórze głowy. To z kolei może doprowadzić do zahamowania wzrostu włosów. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak często myć włosy.

Jak używać suchy szampon? Jak stosować go prawidłowo, by był bezpieczny dla zdrowia?

Przede wszystkim, używaj go sporadycznie. Nie korzystaj z niego po każdym myciu w celu przedłużenia świeżości fryzury. Jeżeli chcesz uniknąć wyżej wymienionych problemów związanych ze zbyt częstym korzystaniem z „dobrodziejstw” suchych szamponów, skorzystaj z kilku cennych porad.

Jak stosować go najbezpieczniej? Warto po każdym użyciu szamponu wykonać peeling skóry głowy (np. cukrowy). Niestety, ale zwykłe mycie nie usunie resztek skrobi, która pozostała na włosach czy skórze głowy. Staraj się również odświeżać jak najmniejszą ilość włosów, niekoniecznie pryskając je całe. Jeżeli chcesz przejść do aplikacji, dokładnie potrząśnij pojemnikiem z szamponem w sprayu.

Jak używać suchy szampon? To bardzo proste! Musisz rozpylić go w odległości ok. 30cm od swoich włosów – zupełnie tak, jak w przypadku utrwalającego lakieru. Po 5 minutach kosmetyk wchłonie w siebie wszelakie zapachy czy zanieczyszczenia. Kiedy ten czas minie, wmasuj we włosy nadmiar produktu i starannie wyczesz resztkę suchego szamponu.

Uwaga!

Jeżeli zmagasz się z problemem zniszczonych końcówek, nadmiernym przetłuszczeniem się skóry głowy lub przesuszonymi pasami włosów – suchy szampon nie jest dla Ciebie!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny