Szczoteczka soniczna znana jest ze swojej skuteczności w usuwaniu płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych z jamy ustnej. Zaliczana jest do szczoteczek elektrycznych (z silniczkiem elektrycznym), lecz wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych. Drgania soniczne trafiają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają nieczystości w sposób mechaniczny. Podczas pracy szczoteczki sonicznej mamy do czynienia z ciekawym zjawiskiem. Cząsteczki śliny, pasty do zębów i wody łączą się ze sobą, a powstające w wyniku tego mikropęcherzyki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, rozbijając płytkę bakteryjną.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Wspomniane wcześniej fale dźwiękowe osiągają częstotliwości powyżej 260 Mhz, dzięki czemu szczoteczki soniczne wykazują właściwości bakteriobójcze. Przekłada się to na maksymalną liczbę ruchów wykonywanych w trakcie minuty pracy urządzenia, czyli 96 000. Szczoteczki soniczne najczęściej wyposażone są w kilka trybów pracy oraz końcówek wymiennych o różnym przeznaczeniu. Ponadto posiadają też nowoczesne funkcje, które zwiększają komfort użytkowania. Szczoteczka soniczna to urządzenie nie tylko dla dorosłych! Wielu producentów posiada w swojej ofercie modele przeznaczone również dla dzieci.

Szczoteczka soniczna – od jakiego wieku?

Większość szczoteczek sonicznych dla dzieci może być stosowana już po ukończeniu 3. roku życia. Producenci tego typu przyrządów tworzą również modele przeznaczone dla jeszcze młodszych maluchów. Specjaliści w dziedzinie stomatologii jednak odradzają tego typu rozwiązania, a to z uwagi na wrażliwość dziąseł oraz dopiero kształtujący się zgryz. Warto pamiętać też o tym, iż dzieci nie są w stanie same zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej, dlatego w początkowym etapie, podczas szczotkowania zębów, potrzebują pomocy rodziców. Szczoteczka soniczna dla dzieci musi posiadać określone cechy, które odróżniają ją od szczoteczki sonicznej dla dorosłych. Jakie? Przeczytasz o tym poniżej.

Jaka powinna być szczoteczka soniczna dla dzieci?

Pożądane cechy szczoteczki sonicznej dla dzieci to:

  • odpowiednio mniejsza główka czyszcząca
  • delikatniejsze włókna główki czyszczącej
  • tryby pracy dostosowane do dziecięcej jamy ustnej
  • mniejsza liczba ruchów wykonywanych w trakcie minuty pracy
  • atrakcyjny design, który zachęca do regularnego szczotkowania zębów
  • obecność timerów, które odmierzają czas niezbędny do dokładne wyczyszczenia zębów.

Szczoteczka soniczna dla dzieci – jaką wybrać?

Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci będzie najlepsza? Na rynku dostępnych jest wiele przyrządów, które dostosowane są do dziecięcych potrzeb i możliwości. Jednym z nich jest szczoteczka soniczna Smilesonic KIDS. Wyposażono ją w 2 tryby pracy: Clean (dla starszych dzieci) oraz Sensitive (dla młodszych dzieci). Maksymalna prędkość, z jaką może poruszać się jej główka, to w tym przypadku 62 000 ruchów na minutę pracy. Więcej informacji na temat szczoteczki sonicznej Smilesonic KIDS znajdziesz pod tym linkiem: https://smilesonic.com/pl/produkt/smilesonic-kids/. Ponadto szczoteczka charakteryzuje się odpowiednio mniejszą główką czyszczącą oraz miękkimi włóknami, które nie podrażniają wrażliwych dziąseł dziecka. Posiada także bardzo wydajną baterię, która pozwala nawet na 2 miesiące pracy bez konieczności ładowania. Oprócz tego wyróżnia się też atrakcyjnym designem: kolorową obudową oraz występującą na niej bajkową postacią.

W zestawie z urządzeniem obecne są 2 końcówki wymienne.

ikona podziel się Przekaż dalej