Twarde materace do spania - najpopularniejsze mity

Twarde materace do spania to jedna z możliwości wyboru, którymi dysponują potencjalni użytkownicy. Producenci posługują się tu skalą twardości. Miękki materac oznaczany jest symbolami H1, H2, średni H3, a twardy H4, H5.

Jakie są najpopularniejsze mity, z którymi mogą się spotkać osoby wybierające twardy materac? Są to:

  • twarde materace nie zapewniają dobrego podparcia kręgosłupa - to nieprawda, bo jeśli podłoże jest odpowiednio dobrane do wagi i wzrostu użytkownika, to twardy materac odciąża mięśnie i stawy, zapobiega nadmiernemu napięciu ciała i daje świetne podparcie kręgosłupa.
  • twarde materace nie nadają się do spania na plecach - wręcz przeciwnie, bo znacząco to ułatwiają. Spanie na wznak jest łatwiejsze na twardym podłożu, a sama pozycja spania na plecach to ulga i odpowiedni dopływ tlenu do organów wewnętrznych.
  • materace twarde są dla każdego - niestety nie. Drobne osoby o niskiej wadze powinny wybierać materace o mniejszej skali miękkości. Nie sprawdzi się także u osób, które borykają się ze schorzeniami krążeniowo-naczynowymi. Zbyt twardy materac może utrudnić prawidłowy przepływ krwi.

Mitów dotyczących zakupu materaca jest wiele, dlatego warto skonsultować temat z ekspertem. Dobrze dobrane podłoże do snu sprawi, że ciało nie będzie drętwieć, a sen przyniesie niezbędną regenerację.

Dla kogo twardy materac będzie najlepszym wyborem?

Wybór materaca nie jest łatwy - zarówno zbyt miękki, jak i zbyt twardy może spowodować różne dolegliwości i dyskomfort. Dla kogo twardy materac doskonale się sprawdzi? Wyższe strefy twardości dedykowane są m.in.:

  • dla osób o wyższej masie ciała - ważąc powyżej 100 kg powinno się stawać na symbole H4, H5,
  • dla niskich osób - ze względu na wyższą siłę punktowego nacisku i inny rozkład ciała na materacu,
  • dla osób, które lubią spać na wznak lub na brzuchu - wszystko dlatego, że twardy materac zapewnia odpowiednie podparcie dla ciała i kręgosłupa.

Dużo jest jednak uzależnione od preferencji. Wybranie materacy to nie tylko kwestia tego, czy będzie to model twardy, czy miękki, lecz przede wszystkim stopień twardości musi zapewnić użytkownikowi komfortowy sen.

Jaki twardy materac wybrać - piankowy czy sprężynowy? Poznaj różnice

Jaki twardy materac wybrać - piankowy czy sprężynowy? Obie opcje są bardzo popularne i różnią się kilkoma parametrami. Materace twarde piankowe to możliwość dopasowania się do ciała użytkownika i lepsze podparcie dla punktów ciężkości, w tym bioder. To także dobra izolacja ruchu i uzależnione od rodzaju pianki poczucie komfortu. Z kolei twarde materace sprężynowe to jednorodne poparcie całego ciała oraz dobra wentylacja.

Obie opcje są popularne i w obu grupach można znaleźć dobrej jakości materace - zarówno te z pianki termoelastycznej, jak i ten na sprężynach. Przetestuj obie możliwości i wybierz idealny materac twardy, który sprawi, że zapomnisz o różnych dolegliwościach, problemach z układem oddechowym podczas snu i pozbędziesz się bólu pleców.

Najlepszy materac twardy - czym się kierować przy wyborze?

Zanim kupisz materac twardy, zwróć uwagę na kilka istotnych parametrów. Ten wybór jest w dużym stopniu uzależniony od Twoich preferencji, jednak są aspekty, które szczególnie mocno wpłyną na dobrą regenerację. By dobrze dobrany materac twardy zagościł w Twojej sypialni, zwróć uwagę na takie aspekty, jak:

  • stopień twardości - H3, H4, czy H5, czyli twarde lub bardzo twarde? Odpowiedni poziom twardości materaca zapewni idealne podparcie ciała. Zbyt miękki lub zbyt twardy może powodować różne dolegliwości
  • rodzaj - materac piankowy, kieszeniowy lub sprężynowy. Każdy z nich ma inną specyfikę i daje inny komfort snu.
  • wysokość - niskie materace z reguły są bardziej sztywne, a wyższe cechuje elastyczność.

Jaki twardy materac jest najlepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto wziąć pod uwagę dobór materaca skonsultowany ze specjalistami. Dzięki temu unikniesz nietrafionych wyborów.

Komfort snu i wpływ na stan zdrowia, a twardość materaca

Twarde materace do spania w zależności od budowy ciała użytkownika mają istotny wpływ na jego komfort snu i dobry stan zdrowia. Dobrze dobrane podłoże to świetne wsparcie dla kręgosłupa i odpowiedni rozkład nacisku na ciało co redukuje takie dolegliwości jak bóle pleców, stawów czy mięśni. To z kolei sprawia, że materace twarde zapewniają wygodę snu, a co za tym idzie, jego jakość.

Poznaj twarde materace do spania https://mosciccy.pl/pol_m_Materace_Materace-twarde-627.html, które są pierwszym krokiem do efektywnego i regenerującego snu. Zapraszamy do mosciccy.pl!

ikona podziel się Przekaż dalej