Czajnik emaliowany – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Niektórzy odrzucają na wstępie czajnik emaliowany (sprawdź na: https://prymusagd.pl/gotowanie/czajniki/czajniki-emaliowane), kojarząc go, po części słusznie, z designem z minionej epoki. Faktycznie czajniki emaliowane gościły w naszych kuchniach przez dekady, co nie oznacza, że producenci tych wyrobów nie poszli naprzód i nie zainspirowali się aktualnymi trendami w kuchennym wzornictwie.

Można dzięki temu zaobserwować całe kolekcje czajników – zarówno zdobionych, jak i gładkich, eleganckich o stonowanym wykończeniu. Wcale nierzadko widać w sklepowych asortymentach czajniki kremowe i czarne – absolutne hity, jeśli chodzi o kolorystykę kuchenną.

Czy warto kupić czajnik emaliowany na gaz?
Czy warto kupić czajnik emaliowany na gaz?

Czajniki emaliowane – czy są bezpieczne?

To pytanie, które zawsze warto sobie zadać. Przecież w naczyniach i garnach kuchennych przyrządzamy napoje oraz posiłki dla siebie i najbliższych. Zawsze chcemy oferować im to, co najlepsze. I właśnie wtedy okazuje się, że wybór wyrobów emaliowanych to strzał w dziesiątkę.

Na uwagę zasługuje korpus czajnika, który powstaje z wysokogatunkowej stali. Ta, jak wiadomo, doskonale sprawdza się w kuchni. Nałożona na nią bardzo ściśle przylegająca warstwa emaliowana jest hipoalergiczna, zatem spokojnie można w czajniku przegotowywać wodę dla alergików.

Warto dodać, że emalia w żaden sposób nie wpływa na smak czy właściwości odżywcze wody. Nie zmienia jej smaku, nie wydziela żadnych substancji nawet potencjalnie szkodliwych. Jest w pełni przebadana, przetestowana i bezpieczna, dlatego woda, a potem przygotowana z niej kawa czy herbata utrzymują swój wyborny smak.

Czajnik o wyjątkowej trwałości

Dzisiaj, kupując wyposażenie kuchenne zależy nam na tym, żeby było trwałe, bezpieczne, a przy tym solidne. Decydując się na czajniki emaliowane zyskujemy dokładnie to, co jest dla nas najistotniejsze.

Czajniki emaliowane od zawsze uchodziły za bardzo wytrzymałe i solidne – odporne na długotrwałą ekspozycję na wysokie temperatury, bezpośredni kontakt z ogniem oraz uszkodzenia mechaniczne. To efekt produkcji naczyń z wykorzystaniem stali i kilku warstw emalii, w tym emalii bazowej (czarnej). Konstrukcja jest tak wykonana, żeby nie była narażona na korozję i poddawała się myciu z użyciem wody oraz płynu. Łatwo więc usunąć z powierzchni czajnika ewentualne przypalenia czy plamy tłuszczu, bez ryzyka zdarcia warstwy emalii.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej