Czym są okna PCV z trzema szybami?

Nowoczesne konstrukcje składają z pakietu szybowego o grubości od 4 do 6 mm. Okna 3-szybowe zostały wyposażone w ramki dystansowe obniżające ryzyko skraplania się pary wodnej i wpływające na właściwości termoizolacyjne. Z reguły posiadają powłoki ciepłochronne oraz dźwiękochłonne. Dlaczego są droższe od standardowych okien? Na wyższy koszt modeli energooszczędnych wpływa wiele czynników. Przede wszystkim wynika z faktu, że są potrójnie oszklone.

Jak rozpoznać okna trzyszybowe? Opisywane konstrukcje zostały wyposażone w przestrzenie międzyszybowe wypełnione gazem szlachetnym. Charakteryzują się lepszymi właściwościami izolacyjnymi niż standardowe modele. Okna PCV 3-szybowe optymalnie chronią przed stratami energii cieplnej. Mają niski współczynnik przenikania ciepła przez szyby na poziomie 0,5 W/m2K. Jednym z wielu atutów okien trzyszybowych jest energooszczędność, która bezpośrednio wpływa na komfort przebywania w domowym wnętrzu niezależnie od aury za oknem.

Koszty związane z zakupem okien PCV z trzema szybami

Cena plastikowych modeli zależy m.in. od rozmiaru, kształtu czy wyposażenia dodatkowego. Nie bez znaczenia jest również grubość profili, liczba szyb oraz komór. Na koszt zakupu wpływa też montaż i demontaż starych profili. Ceny za te usługi wahają się pomiędzy 70-120 zł za metr bieżący. Okna PCV trzyszybowe są znacznie droższe niż modele dwuszybowe. Odrobinę więcej zapłacimy za tzw. ciepły montaż.

Korzyści wynikające z zakupu okien PCV z trzema szybami

Inwestycja w trzyszybowe modele służy przede wszystkim do poprawy efektywności energetycznej budynku mieszkalnego. Ma też na celu redukcję hałasu dobiegającego z ulicy. Okna z trzema szybami zapewniają też większe bezpieczeństwo. W dłuższej perspektywie mają znaczący wpływ na oszczędności związane z eksploatacją budynku mieszkalnego. Doskonałe parametry termoizolacyjne przekładają się na niższe rachunki za ogrzewanie domu lub mieszkania. Dobrej jakości modele PCV dostatecznie chronią też przed nadmiarem hałasu.

Po jakim czasie można liczyć na zwrot z inwestycji?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od ogólnego stanu budynku mieszkalnego. Energooszczędne modele są zdecydowanie bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne niż standardowe okna PCV. Wykazują też większą odporność na ekstremalne temperatury czy obciążenie wiatrem. Doskonale sprawdzają się w budynkach pasywnych, które do ogrzania pomieszczeń wykorzystują również promienie słoneczne.

Okna 3-szybowe vs. 2-szybowe – jakie są znaczące różnice?

  • W porównaniu ze standardowymi modelami generują większe oszczędności podczas ogrzewania mieszkania lub domu.

  • Okna trzyszybowe optymalnie chronią przed chłodem i wysokimi temperaturami.

  • Dostatecznie zabezpieczają też przed uciążliwymi dźwiękami dobiegającymi z zewnątrz.

  • Zwrot z inwestycji jest zauważalny w postaci niższych rachunków za ogrzewanie oraz klimatyzację.

Gdzie kupić okna PCV z trzema szybami?

Warto zwrócić szczególną uwagę na ofertę firmy Domel. Znany producent stolarki okiennej posiada w sprzedaży szeroki wybór okien PCV, które doskonale sprawdzą się w budynkach energooszczędnych. Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza modele o współczynniku przenikalności cieplnej wynoszącym mniej niż 0,9 W/m2K. Okna PCV 3-szybowe z oferty firmy Domel spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Czy warto kupić okna z 3 szybami?

Inwestycja w nowoczesne modele jest opłacalna przede wszystkim ze względu na realne oszczędności w sezonie grzewczym. Okna z trzema szybami zespolonymi skutecznie zapobiegają przeciągom oraz ucieczce ciepła. W znacznym stopniu pomagają nie tylko w utrzymaniu odpowiedniej temperatury, ale też zapewniają komfort akustyczny. Niska przenikalność cieplna okien trzyszybowych wynika głównie z liczby szklanych przegród. Egzemplarze firmy Domel zostały też wyposażone w szereg dodatkowych elementów, które wpływają na komfort użytkowania. Wszystko to powoduje, że warto zainwestować w okna znanej marki.

ikona podziel się Przekaż dalej