Jak kręcić włosy?

Sposób 1 – Wałki, wałeczki…

Czym kręcić włosy, żeby uzyskać ładny i naturalnie wyglądający skręt? Otóż, popularną metodą, jaka stosowana jest już od wielu lat, są… wałki! Zresztą podobnie, jak popularne wsuwki do włosów. Sposoby są naprawdę bardzo zróżnicowane, jednak… tak samo skuteczne! Możesz chociażby zawinąć wilgotne pasemka na palce – jedno pasemko po drugim. Następnie, zabezpieczasz kosmyki wsuwkami, traktujesz tak samo pozostałą cześć fryzury i… idziesz spać. Rano rozpuszczasz włosy, pryskasz na nie lakierem i… loki gotowe! I co, trzeba lokować włosy lokówką?

Możesz również użyć wyżej wspomnianych wałków bądź papilotów. To metoda, z jakiej pomocą zakręcić możesz nie tylko długie włosy, ale też i krótszą fryzurę (np. boba do ucha). Wystarczy, że założysz wałki na mokre włosy i poczekasz do momentu, aż naturalnie wyschną. Możesz zostawić je na noc. Jeżeli jednak nad ranem włosy okażą się jeszcze trochę wilgotne, możesz je wysuszyć.

Słyszałaś kiedyś o termolokach? To dobre zastępstwo tradycyjnych wałków czy papilotów. Loki podgrzewane są za pomocą specjalnego urządzenia, jakie nawija się pasmo po pasemku. Kiedy już tego dokonasz, wystarczy zdjąć termoloki i cieszyć się piękną fryzurą! Pamiętaj o tym, żeby zabezpieczyć kręcone włosy jakimś preparatem, utrwalającym ich skręt!

Sposób 2 – jak szybko lokować włosy… ołówkiem?

Chcesz uzyskać delikatnie wylokowaną fryzurę? A więc, możesz w tym celu użyć pałeczek bądź ołówków. Jak dokonać tego krok po kroku?

 1. Wgnieć piankę w suche włosy i postaraj się ją dokładnie rozprowadzić po całej długości włosów, najlepiej przy użyciu grzebienia.
 2. Ołówkiem nawiń pasemko po paśmie, zaczynając od nasady włosów. Przypinaj je albo wsuwkami, albo spinkami-żabkami.
 3. Spięte włosy zostaw na około godzinę czasu, by mogły się pokręcić.
 4. Po rozwinięciu włosów podziel je palcami tak, by zyskać ich większą objętość.
 5. Na sam koniec, spryskaj lokowaną fryzurę lakierem – rzecz jasna, w celu jej utrwalenia.

Sposób 3 – sposoby na zakręcenie włosów bez lokówki

Myślisz, że zawinąć włosy można wyłącznie lokówką? Otóż, wcale nie! Istnieją różne metody kręcenia, jakie pozwolą uzyskać lokowaną fryzurę na… cały wieczór. Możesz uzyskać taką fryzurę dzięki np. zaplecionemu warkoczowi, jaki przetrzymasz przez wieczór. Warto zapleść włosy lekko wilgotne – wówczas, po rozplątaniu warkocza, będziesz mieć świetne fale! W zależności od tego, jak mocno zwiążesz włosy, będą one bardziej lub mniej skręcone. To prosty sposób, który doskonale wygląda zwłaszcza na długich włosach.

Kobieta zaplatająca warkocze oraz porady, jak kręcić włosy i czym kręcić włosy, na przykład jak zrobić loki prostownicą
Czym i jak kręcić włosy? Oto 5 najlepszych sposobów krok po kroku

Możesz również podzielić swoją fryzurę na dwie części i zrolować je osobno – zarówno jedną, jak i drugą część. Zakręć obie partie wokół własnej osi, zwiąż je gumkami i zostaw na noc. Pozwól im naturalnie wyschnąć. Z rana wystarczy włosy rozwiązać i rozczesać palcami, a następnie utrwalić uzyskany efekt lakierem. Z pomocą może przyjść również… materiałowa opaska. Wystarczy, że będziesz wybierać pasemko po pasemku i przeplatać je przez materiałową opaskę, wzmacniając efekt wsuwkami. Rano wyjmujesz wsuwki, zdejmujesz opaskę i pryskasz lakierem. Proste, prawda?

Czym kręcić włosy?

Sposób 4 – jak kręcić włosy… słomkami?

Jeżeli chcesz uzyskać mocny skręt, przypominający fryzurę typu afro warto będzie przygotować sobie słomki, szczotkę, suszarkę, spray na objętość i olejek do włosów. Należy wykonać następujące kroki:

 1. Rozczesz swoje włosy i nanieś na nie spray na objętość. Warto także wetrzeć we włosy olejek do włosów, jaki ma za zadanie ochronić kosmki przed działaniem gorąca z suszarki.
 2. Użyj suszarki w celu wysuszenia włosów. Jednak, nie wysuszaj ich… do końca! Warto będzie zostawić pasemka nieco wilgotna, aby je łatwiej rozczesać.
 3. Następnie, nawijaj pojedynczo pasemka na słomki. Słomki zaginaj na końcówce, zawiązując w małe koczki.
 4. Zostaw fryzurę na całą noc i pozwól jej naturalnie wyschnąć. Ewentualnie, gdy się spieszysz, możesz podsuszyć włosy suszarką – efekt będzie… natychmiastowy!
 5. Utrwal uzyskany efekt za pomocą lakieru do włosów. Możesz równie dobrze nałożyć piankę na włosy – jednak, zanim zaczniesz nakładać słomki na włosy. Wówczas, uzyskasz mocniejszy efekt i fryzura utrzyma się nawet… przez cały wieczór!

Sposób 5 - jak zrobić loki prostownicą?

Jak kręcić włosy z pomocą urządzenia, jakim jest prostownica? Wydaje się to niemożliwe, prawda? No, bo w końcu prostownica służy – jak nazwa wskazuje – do prostowania fryzury. Jednak, z jej pomocą możesz równie dobrze… zakręcić włosy! Wystarczy podążać zgodnie z poniższą instrukcją.

 1. Na umyte włosy nałóż olejek arganowy – mniej więcej od połowy długości włosów, by ich nie przetłuścić.
 2. Wysusz włosy pasemko po pasemku, strumieniem powietrza kierując w nasadę włosów – to bardziej… podniesie fryzurę i nada jej objętości!
 3. Chcesz uzyskać ładne loki? A więc, nastaw prostownicę na ok. 180 stopni!
 4. Rozczesz włosy, podziel je na dwie, równiutkie partie. Następnie zbierz z prawej strony ich górną część i zepnij spinką na czubku głowy.
 5. Zbierz cieniutkie pasmo z dolnej partii włosów i chwyć je później prostownicą od nasady.
 6. Zakręć urządzeniem trzykrotnie – oczywiście, ilość obrotów uzależniona będzie od długości włosów. Przeciągnij prostownicą w dół, do końcówek.
 7. Zrób dokładnie to samo w dolnej części włosów – rzecz jasna, pasemko po pasemku. Uwalniaj pojedyncze kosmki z górnej części włosów. Staraj się je dokładnie owijać wokół nagrzanej prostownicy – tak, jak poprzednio.
 8. Kiedy skończysz stylizować prawą stronę, możesz zająć się lewą częścią włosów. Rób dokładnie to samo, co z prawą stroną swojej fryzury.

Pamiętaj o jednym – uzyskane loczki warto będzie potraktować lakierem włosów bądź pianką do stylizacji. W ten sposób utrwalisz skręt i sprawisz, że loki utrzymają się nawet przez cały dzień!

ikona podziel się Przekaż dalej