Zastanów się, na jaką okazję zakładasz spodnie

Wybierając spodnie należy pamiętać o zasadzie stosowności. Na ważne spotkanie nie założysz przecież jeansów z przedartymi kolanami czy legginsów ze świątecznymi wzorami. Z kolei na niezobowiązujące wyjście do kawiarni nie musisz zakładać spodni wizytowych. Najpierw ustal, jaki charakter ma mieć okazja, na którą zakładasz spodnie. Czy to będzie wieczór w teatrze, a może chcesz wybrać się do kina?

Jeżeli np. wybierasz spodnie do pracy weź pod uwagę to, że każda firma rządzi się swoimi prawami. Najpierw zorientuj się, jaki dress code obowiązuje w Twojej organizacji i postaraj się do niego dostosować. Jeżeli wymagany jest klasyczny, elegancki ubiór załóż spodnie o prostym, garniturowym kroju. Dopuszczalnym modelem są także cygaretki. Jeżeli w pracy panuje swoboda co do ubioru, również możesz z niej korzystać. Postaraj się jednak zachować granice dobrego smaku i np. nie nosić spodni odsłaniających większe partie ciała. Latem zamiast krótkich spodenek możesz założyć spodnie z przewiewnych materiałów. Zimą postaw na grubszą tkaninę. Na spotkania z klientem zawsze ubieraj się elegancko. Będzie to wyrazem szacunku do kontrahenta.

Kratka, prążki czy delikatne pasy to wzory, które są dobrze odbierane w większości miejsc. Dla bezpieczeństwa zakładaj spodnie w neutralnych kolorach, np. w beżowym. Dobrze prezentują się także spodnie granatowe.

Przyjrzyj się swojej figurze

Aby spodnie dobrze leżały muszą także współgrać z figurą kobiety, która będzie je nosić. Jeżeli jesteś niskiego wzrostu dobrze sprawdzą się spodnie rurki, które wydłużą Twoje nogi. Unikaj spodni z obszernymi nogawkami, które optycznie skracają sylwetkę. Spodnie, które kończą się na wysokości nogawki również mogą wizualnie skrócić nogę. Warto więc do nich założyć szpilki. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór spodni z lampasami, które optycznie wydłużają i wyszczuplają nogi.

Kobiety z figurą gruszki czy klepsydry świetnie będą prezentować się w spodniach z wysokim stanem. Takie spodnie podkreślą talię, wydłużą nogi.

Czuj się dobrze

Pamiętaj, że nie tylko okazja czy fakt, że spodnie pasują do Twojej figury świadczą o tym, że warto je kupić. W ubraniu przede wszystkim trzeba czuć się dobrze. Dlatego jeżeli nie podoba Ci się ich kolor czy krój mimo że technicznie do Ciebie pasuje, odpuść i wybierz coś wygodniejszego. Najważniejsze, byś to Ty czuła się dobrze we własnej skórze.

Wiele interesujących par spodni znajdziesz na: https://naia.com.pl/spodnie-damskie

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej