Jak zmyć farbę do włosów?

Zmywanie farby ze skóry – czy takie trudne?

Jeżeli tu trafiłaś na pewno zastanawiasz się, czym zmyć farbę do włosów ze skóry. Cóż, usuwanie plam po farbie do włosów jest problemem – jednak wcale nie tak ogromnym, jak mogłoby się wydawać! Istnieje kilka skutecznych metod na pozbycie się kłopotu:

  • woda z mydłem – można nią zmyć niektóre produkty, jednak sposób ten nie będzie działał na wszystkie rodzaje farb. Użyj ciepłej wody w połączeniu z mydłem antybakteryjnym, następnie zmocz zabarwione miejsce na skórze wodą, nałóż odrobinę mydła i pocieraj przez kilka sekund. Opłucz owe miejsce i powtarzaj czynność do momentu, aż całkowicie pozbędziesz się plamy po farbie.
  • popiół z papierosów – to dość nietypowa metoda, jednak… bardzo skuteczna! Stosowano ją już w latach 70-tych XX wieku. Wystarczy, że weźmiesz odrobinę popiołu na palce (ewentualnie na szmatkę) i przyłożysz ją do zabarwionego farbą miejsca na skórze. Delikatnym ruchem pocieraj plamę. Jeżeli nie palisz papierosów, możesz również użyć… pasty do zębów.
  • olej kokosowy, oliwa lub oliwka dla dzieci – zastanawiasz się, jak jeszcze zdjąć farbę do włosów pozostałą na skórze głowy? Zmywanie farby z czoła zakończy się powodzeniem, jeżeli skorzystasz np. z oliwki dla dzieci! Dlaczego to tak skuteczna metoda? Otóż, farby świetnie rozpuszczają się w… tłuszczach! Wystarczy namoczyć wacik kosmetyczny w wybranym oleju i posmarować nim przebarwione miejsce na skórze. Możesz też delikatnie nim pocierać albo zostawić na kilka chwil.

Jak jeszcze zdjąć farbę do włosów?

Innym sposobem na to, jak wypłukać farbę pozostałą na skórze głowy przy użyciu oleju, będzie zaserwowanie mu kąpieli wodnej! Należy postąpić dokładnie tak samo, jak przy rozpuszczaniu… czekolady. W tym celu:

  1. Wlej wodę do garnka i wstaw do środka miskę z wybranym olejem.
  2. Pamiętaj, aby olej był gorący – jednak nie aż taki, byś się oparzyła!
  3. Zostaw całość do ostygnięcia (na ok. 1 minutę).
  4. Nałóż olej na zabarwione miejsce i zostaw na ok. godzinę. Następnie umyj głowę jak zawsze. To również skuteczny sposób, jeśli zastanawiasz się, jak zmyć kolor z włosów!

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Jak zmyć farbę do włosów inną metodą?

Usuwanie plam po farbie do włosów wcale nie jest trudne! Jeżeli powyższe sposoby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, zawsze możesz pokusić się o przetestowanie innych metod:

  • płyn do demakijażu – skoro produkty te przeznaczone są do zmywania nawet wodoodpornego tuszu, to doskonale sprawdzą się również do oczyszczenia zabarwionej farbą do włosów skóry! Płyn do demakijażu posiada w swoim składzie bowiem różne substancje oleiste, a więc zadziała podobnie do oleju. Wystarczy, że zostawisz produkt na zabarwionym fragmencie skóry na kilka minut i po prostu go… zetrzesz.
  • lakier do włosów – zmywanie farby ze skóry przebiegnie równie pomyślnie, jeżeli użyjesz w tym celu… lakieru do włosów! To doskonały produkt do wybarwiania naprawdę trudnych do usunięcia plam po kosmetykach – więc świetnie poradzi sobie również z farbą do włosów. Spryskaj nim płatek kosmetyczny, a następnie przetrzyj kilka razy zabarwione farbą miejsce na skórze. To prosty i sprawdzony sposób, zwłaszcza że lakier do włosów ma w łazience chyba każda kobieta!
  • zmywacz do paznokci – cóż, to dość ryzykowne rozwiązanie i raczej niepolecane dla osób z tendencją do podrażnień skóry. Jednak doskonale zadziała, kiedy zabrudziłaś farbą uszy albo szyję! Koniecznie zmyj z siebie zmywacz tuż po zakończonym usuwaniu plamy! Po przeprowadzonym zabiegu posmaruj miejsce również nawilżającym, gęstym kremem.

Farbowanie włosów oraz porady, czym zmyć farbę do włosów ze skóry, jak zmyć farbę do włosów, czyli zmywanie farby w domu
Czym zmyć farbę do włosów ze skóry głowy? Sprawdzone sposoby

Jak zmyć kolor z włosów?

Zastanawiasz się, jak zmyć toner z włosów, jak zmyć szamponetkę albo w jaki sposób wypłukać farbę, która okazała się nietrafiona? Nie martw się, jest na to kilka skutecznych sposobów!

  • miód i woda utleniona – z owych składników możesz przyrządzić bardzo skuteczną pastę na zmycie niechcianego koloru. Wystarczy, że zmieszasz oba składniki, nałożysz na miejsce i zostawisz na jakiś czas (najlepiej ok. 5 godzin). Później wystarczy umyć włosy zwykłym szamponem. Miód działa dość łagodnie, a więc trzeba będzie zastosować pastę kilka razy.
  • witamina C – z niej również można przygotować świetną i skuteczną pastę pod warunkiem, że zafarbowałaś włosy na ciemny kolor farbą nie będącą trwałą. Wystarczy skruszyć witaminę C i zmieszać z wodą. Następnie należy nałożyć miksturę na włosy (na ok. 1 godzinę) i umyć je, jak zawsze.
  • szampon rumiankowy i soda – taka mieszanka zniweluje niechciany efekt koloryzacji i przywróci lepszy wygląd włosom. Możesz również użyć łagodnego szamponu dla… dzieci. Połącz składniki w proporcjach 1:1 i umyj miksturą włosy. Później możesz umyć je dodatkowo ciepłą wodą zmieszaną z sokiem z cytryny, octem jabłkowym albo mlekowym. Warto wspomnieć, że soda oczyszczona wyróżnia się wysokim pH, więc łuska włosa się otworzy i „wyrzuci” z nich brud oraz znienawidzone refleksy po farbowaniu. Mało tego, szampon w połączeniu z sodą oczyści włos z silikonów, ale też nadmiaru wapnia bądź henny. Z kolei ciepła woda z sokiem z cytryny zamknie łuski włosa, a także zmiękczy je i przywróci naturalne pH!
  • płyn dekoloryzujący – jeżeli zastanawiasz się, jak zmyć toner z włosów bądź jak inaczej możesz zmyć szamponetkę, kup płyn dekoloryzujący w drogerii kosmetycznej (np. Renee Blanche, cena ok. 30 zł / 2 x 100 g). W ten sposób możesz skutecznie wypłukać farbę! Jeżeli jednak boisz się używać takich preparatów, skorzystaj z… szamponu przeciwłupieżowego. Znajdują się w nim bowiem składniki, jakie ułatwiają dekoloryzację!

Pamiętaj, żeby…

Nie powtarzać zabiegów z użyciem sody oczyszczonej częściej niż raz na 2 tygodnie. W innym przypadku możesz szybko przesuszyć włosy!

ikona podziel się Przekaż dalej