Sposoby na dezynfekcję pralki?

Metod odkażania pralki jest kilka. Można pójść na łatwiznę, kupując gotowy preparat chemiczny lub wyczyścić pralkę domowymi sposobami. Najczęściej praktykuje się w tym celu sodę oczyszczoną, ocet i domestos. Większość osób dosyć sceptycznie podchodzi do ostatniej opcji.

Wydobywający się smród z bębna pralki zaleca się potraktować octem. Co to znaczy? Otóż należy w tym celu odmierzyć 1 szklankę octu i wlać do komory na proszek. Na koniec wystarczy ustawić możliwie najwyższą temperaturę 90 stopni i puścić puste pranie. Ocet wchłonie nieprzyjemny zapach i wyczyści pralkę.

Dokładnie tak samo należy postępować z sodą oczyszczoną, czyli około szklanki proszku na jedno puste pranie. Produkt jest naturalny, więc nie zniszczy pralki. Co więcej, soda posiada bardzo silne właściwości dezynfekujące. Z łatwością zwalczy wszelkiego rodzaju bakterie i grzyby. Czyszczenie pralki sodą jest bardzo popularne. Sprawdź także domowe sposoby na to, jak wyczyścić pralkę.

Jak czyścić pralkę domestosem?

Zastosowanie sody oczyszczonej z octem to nie jedyna możliwość. Okazuje się, że domestos do pralki także jest skuteczną metodą odkażania. Zaleca się nawet stosowanie go co dwa tygodnie w celu utrzymania odpowiedniej czystości urządzenia. Jak więc wygląda czyszczenie pralki domestosem? To nic trudnego, lecz wygląda to nieco inaczej niż w przypadku sody i octu. Tutaj nie wlewamy detergentu do przegródki na proszek.

Na początek należy wrzucić do pralki kilka brudnych szmat. Następnie odmierzyć nakrętkę płynu i wlać bezpośrednio do bębna. Kolejny krok to ustawienie odpowiedniej temperatury. Przy dużym zabrudzeniu oraz osadzie z kamienia, zaleca się czyszczenie w temperaturze 90 stopni.

Czyszczenie pralki domestosem to świetny sposób na odkażenie jej wewnętrznych części. Czyszczenie pralki to także dobry sposób na to, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki.
Czyszczenie pralki domestosem - czy to dobra metoda?

Po zakończonym praniu koniecznie zostawmy otwarte drzwiczki. Bęben musi wyschnąć. Tak przeprowadzona dezynfekcja pralki gwarantuje utrzymanie czystości. Przed wykonaniem prania z ubraniami, warto jeszcze raz puścić pranie np. ze starymi ciuchami. Wtedy będziemy mieć pewność, że domestos się dobrze wypłukał. Sprawdź także, jaki odkamieniacz do pralki wybrać.

Jak zlikwidować smród z bębna pralki?

Nieprzyjemny zapach z wnętrza pralki często okazuje się skutkiem, wynikającym z naszego zaniedbania. Dlatego regularnie stosując w tym celu domestos do pralki, smród nie powinien się pojawiać. Oczywiście samo czyszczenie pralki sodą, domestosem czy octem nic nie da, jeśli zaniedbamy czyszczenie innych elementów.

Przede wszystkim chodzi o szufladę na detergenty oraz filtr. Od czasu do czasu powinno się je czyścić, ponieważ nagromadzające się w tych miejscach zanieczyszczenia i bakterie, mogą powodować nieprzyjemny zapach oraz znaczne skrócenie żywotności pralki.

Nie warto więc bać się domowych sposobów. Czyszczenie pralki domestosem jest tak samo skuteczne, jak w przypadku dezynfekcji sodą czy octem. Jedno jest pewne – jeśli nie spróbujemy, nie przekonamy się, czy proste domowe metody faktycznie działają. A więc do dzieła!

ikona podziel się Przekaż dalej