Coca cola - jak wygląda czyszczenie srebra tą metodą?

Wiele osób słyszało nieraz o właściwościach czyszczących coli. Jednak nie każdy wie, co takiego niezwykłego ma w sobie ten napój. Otóż cola posiada ważny składnik, jakim jest kwas fosforowy. To właśnie on sprawia, że napój posiada odrdzewiające właściwości.

W celu wyczyszczenia srebrnych przedmiotów wystarczy zanurzyć je w niewielkiej ilości napoju. Już po kilku minutach zabrudzenie powinno zniknąć. Coca cola nie tylko dobrze czyści sczerniałe srebro. Dobrze poradzi sobie również z przyrdzewiałymi elementami w kuchni lub w łazience.

W takiej sytuacji wystarczy, że polejemy nią dany element. Brud i rdza po przetarciu w łatwy sposób powinny zniknąć. Ciekawostką jest sprawdzony trik na przypalony garnek. Wystarczy zamoczyć spaleniznę w coli na kilka minut. Wtedy znacznie łatwiej się jej pozbędziemy. Sprawdź także więcej porad na temat czyszczenia srebra.

Czyszczenie srebra domowymi sposobami daje dużo możliwości.Możesz zastosować sodę oczyszczoną, sól czy sok z cytryny.
Czyszczenie srebra colą krok po kroku

Inne metody czyszczenia srebra

Jak wyczyścić nalot ze srebrej biżuterii i nie tylko domowymi sposobami? Domowych metod na czyszczenie srebra jest mnóstwo. Prócz coli, sczerniałe srebro można skutecznie odnowić, sporządzając roztwór wody z solą. To najpopularniejsza, a zarazem najczęściej stosowana metoda. Jedno jest pewne – domowe sposoby są z pewnością bezpieczniejsze.

Czym wyczyścić srebro oprócz coli i soli? Możliwości jest naprawdę dużo. Można spotkać się z czyszczeniem srebra za pomocą pasty do zębów, sody oczyszczonej, octu, spirytusu, a nawet popiołu. To zaledwie kilka metod. Każda z nich w mniejszym lub większym stopniu jest skuteczna.

Domowe sposoby na czyszczenie srebra często są modyfikowane. Cel jest jednak tylko jeden – osiągnięcie najlepszej skuteczności. W przypadku zastosowania roztworu wody z solą zaleca się polerowanie srebra miękką szmatką. Dzięki temu będziemy w stanie przywrócić blask srebrnym powierzchniom.

Polerowanie srebra jest w zupełności bezpieczne. Polerowanie srebra pozwala uzyskać wyjątkowy blask i sprawić, że srebro jest czyste i pełne blasku
Czyszczenie srebra colą krok po kroku

Czy polerowanie srebra jest bezpieczne?

Polerowanie jest bezpieczne, o ile używamy w tym celu miękkiej ściereczki. Czynność polerowania jest w niektórych przypadkach wręcz wskazana, po uprzednim namoczeniu srebrnych przedmiotów w roztworze. Tak więc delikatna „polerka” z pewnością nigdy nie zaszkodzi.

Różne metody czyszczenia srebra charakteryzują się odmiennym wykonaniem. Jednak bez względu na sposób przeprowadzenia czynności, w efekcie końcowym uzyskuje się błyszczące srebro. Tak niewiele potrzeba, aby nadać ulubionym przedmiotom nowe życie.

Ten krótki artykuł pozwala na zdobycie bardzo cennej wiedzy. Dzięki niemu można dowiedzieć się, czym wyczyścić srebro, nie inwestując w gotowe preparaty chemiczne. Popularny roztwór wody z solą, smakowita coca cola czy ocet i soda oczyszczona to przecież produkty, które każdy z nas z pewnością ma w zasięgu ręki. Warto więc po nie sięgnąć i do dzieła!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny