Sztyft do czyszczenia żelazka

Czyszczenie żelazka sztyftem

Sztyft ma za zadanie usunąć osady z kamienia, przyklejone do żelazka mikrowłókna, a także klej z większości wkładów klejonych. Czyszczenie urządzenia za jego pomocą jest bardzo proste – niezależnie od tego, na jaką markę sztyftu się zdecydujesz. Co należy zrobić, aby usunąć nim zanieczyszczenia stopki od żelazka?

  1. Podgrzej żelazko do temperatury 150 st. C.
  2. Odwróć stopę żelazka do góry i równomiernie posmaruj powierzchnię sztyftem. Rób to najlepiej w miejscu, gdzie możesz otworzyć okno – produkt bowiem ma dość specyficzny, niezbyt przyjemny zapach.
  3. Kiedy sztyft się rozpuści odczekaj jeszcze ok. 3 minut, aby całkiem wniknął w osad na stopce.
  4. Oczyść stopkę żelazka za pomocą ściereczki do czyszczenia żelazka lub suchej szmatki.
  5. Powtórz czynność, aby uzyskać idealnie czystą powierzchnię.

Posiadasz żelazko parowe? Koniecznie oczyść dodatkowo otworki stopki poprzez celowe odparowanie wody z żelazka. Sztyft do czyszczenia żelazka jest świetną opcją – w ciągu 5 minut możesz bowiem pozbyć się brudu z przypalonego żelazka, przywracając mu dawny blask. Czyszczenie żelazka jeszcze nigdy nie było takie proste! A może zainteresuje cię także ten artykuł o czyszczeniu żelazka sodą i octem?

Popularne sztyfty do czyszczenia żelazka

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych sztyftów, które różnią się od siebie skutecznością, gramaturą oraz… ceną. Warto będzie porównać kilka najbardziej popularnych środków w celu sprawdzenia, który z nich będzie najbardziej dla nas odpowiedni:

  • sztyft do czyszczenia żelazka Vigor – dzięki niemu wyczyścisz i wypolerujesz swoje żelazko. Środek ten nie jest toksyczny i nie zanieczyszcza środowiska.  Sztyft nada się do każdego rodzaju stopy żelazka: ceramicznej, aluminiowej, teflonowej i ze stali. Dostępny m.in. w Media Expert.
  • sztyft do czyszczenia żelazka Metrox – środek usuwa zabrudzenia powstałe w wyniku przypalenia prasowanych tkanin. Co ważne, nie powoduje on korozji stopy żelazka i sprawdza się zdecydowanie skuteczniej, jak tradycyjne ściereczki do czyszczenia żelazka. Sztyft zakupić możesz w sieci sklepów Media Markt.
  • sztyft do czyszczenia żelazka Hillmann – często zdarza się, że stopka żelaza brudzi się podczas prasowania. Sztyft skutecznie ją wyczyści, usuwając każde zabrudzenie i poprawiając komfort użytkowania urządzenia. Środek znajdziesz m.in. w RTV Euro AGD.

Porównajmy ze sobą produkty i sprawdźmy, jakie są różnice między tymi najchętniej kupowanymi sztyftami do czyszczenia żelazka. Sprawdź także ten artykuł z poradami na temat czyszczenia przypalonego żelazka.

Porównanie wybranych sztyftów do czyszczenia żelazka

Vigor

Metrox

Hillmann

Pojemność

20 g

30 g

25 g

Przeznaczenie

Do żelazek

Do żelazek

Do żelazek

Gdzie kupić?

Media Expert

Media Markt

RTV Euro AGD

Cena

12,99 zł

11,99 zł

12,99 zł

Pozostałe sztyfty do czyszczenia żelazka

Sztyft do czyszczenia żelazka K&M

To produkt, który bardzo często polecany jest przez użytkowników tego typu sztyftów. Bez problemu czyści, poleruje oraz zabezpiecza stopkę żelazka – dodatkowo usuwając brud i przypalenia. Poza tym, nie powoduje on korozji żelazka! Sztyft znakomicie radzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami i jest bardzo pomocny w codziennym funkcjonowaniu. Klienci wyrażają na jego temat same pozytywne opinie – po przetestowaniu nie sięgając już po żaden inny środek!

Sztyft do czyszczenia żelazka Scanpart

W zasadzie sprzedawany jest jako zestaw do czyszczenia stopy żelazka, dla szybkiego i łatwiejszego prasowania. Sztyft ten usuwa brud oraz złogi kamienia ze stopy żelazka, zapobiegając jego ponownemu powstawaniu. W zestawie znajduje się jednak nie tylko sztyft, ale też szczoteczka do czyszczenia dysz parowych.

Porównanie wybranych sztyftów do czyszczenia żelazka

K&M

Scanpart

Pojemność

18 g

40 g

Przeznaczenie

Do żelazek (biały, czerwony)

Do żelazek

Gdzie kupić?

Media Expert, Empik

Neo24

Cena

9,99 zł

19,99 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny