Zadaszenie balkonu w bloku — czy potrzebne jest pozwolenie?

Zadaszenie balkonu to bardzo praktyczne rozwiązanie, które znacząco ułatwi Ci korzystanie z dostępnej przestrzeni. Aby uzyskać zadowalający efekt, możesz się zdecydować na montaż funkcjonalnych daszków poliwęglanowych. Ich instalacja nie wymaga przeprowadzenia zaawansowanych prac budowlanych, dlatego można ją zakwalifikować jako zwykłe prace remontowe. W efekcie jedynie co będziesz musiał zrobić, to wystosować odpowiednie zapytanie do zarządcy budynku o zgodę na umieszczenie zadaszenia z poliwęglanu nad drzwiami balkonowymi w Twoim mieszkaniu. Taka procedura nie powinna Ci zająć dużo czasu, dzięki czemu będziesz mógł szybko zamontować wybrany przez siebie model na optymalnej wysokości.

Daszek nad drzwiami balkonowymi w bloku — dlaczego warto?

Daszki z poliwęglanu mają wiele zalet, które sprawiają, że świetnie się sprawdzają w blokach mieszkalnych. Solidna osłona w modnym kolorze idealnie wpasuje się w styl wykończenia elewacji. Modele wykonane z trwałego i odpornego na działanie czynników atmosferycznych poliwęglanu zapewnią Ci odrobinę cienia i sprawią, że zarówno klamka, jak i całe drzwi balkonowe nie będą się przesadnie nagrzewać w gorące dni. Daszki poliwęglanowe są wyposażone w rynienki odpływowe i uszczelki przyścienne, dzięki czemu skutecznie odprowadzają wodę i chronią elewacje przed powstawaniem zacieków.

Daszek nad drzwi balkonowe zagwarantuje całej Twojej rodzinie komfort i bezpieczeństwo. Mając taką osłonę, możesz bez przeszkód otworzyć drzwi balkonowe nawet wtedy, gdy za oknem pada deszcz, ponieważ woda nie przedostanie się do środka. Pod daszkiem możesz też umieścić wycieraczkę, legowisko dla swojego pupila i miski z jedzeniem. Zadaszenie daje cień i doskonale chroni drzwi balkonowe przed słońcem i deszczem, dzięki czemu ich żywotność zostanie znacząco wydłużona. Na zadaszonym balkonie mogą się też bezpiecznie bawić dzieci, ponieważ osłona stanowi optymalne zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Daszek nad drzwiami balkonowymi w bloku — jak wybrać idealny model?

Daszek na drzwi balkonowe w bloku powinien być dobrze dopasowany do elewacji budynku, aby stanowił jej idealne dopełnienie. W nowoczesnym budownictwie dobrze się sprawdzą daszki płaskie oraz daszki w kształcie markizy, ponieważ będą dobrze współgrały z geometrycznymi bryłami i współczesnym minimalizmem. W takim wypadku warto rozważyć zakup daszków na drzwi w kolorze białym, popielatym, antracytowym lub srebrnym. Jeśli Twój balkon jest wyjątkowo duży i mocno nasłoneczniony, to wybierz półokrągły daszek nad drzwi z poliwęglanu w wersji XL. W ten sposób skutecznie zabezpieczysz się przed groźnym promieniowaniem UV, a jednocześnie Twój balkon wciąż będzie pięknie doświetlony.

Wybierając daszek na balkon w bloku, zadbaj również o to, aby był stylistycznie dopasowany do drzwi i okien. Najlepiej, aby wszystkie elementy miały podobny lub taki sam kolor. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na sposób montażu. Daszki poliwęglanowe mogą być przytwierdzone do elewacji za pomocą wsporników, wkrętów lub specjalnych odciągów. Proponowane rozwiązania są niezwykle trwałe i wspaniale się prezentują zarówno na nowych, jak i na starszych budynkach.

Daszki z poliwęglanu to świetne rozwiązanie dla właścicieli mieszkań w bloku. Ten element konstrukcyjny możesz szybko i sprawnie umieścić nad drzwiami balkonowymi przy pomocy uniwersalnego zestawu montażowego. Prawidłowo dobrany i zamontowany daszek sprawi, że codzienne przebywanie na balkonie stanie się zdecydowanie przyjemniejsze.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny