Którą deskę do prasowania wybrać? Porównania, ceny, opinie, porady

Prasowanie należy do najmniej lubianych obowiązków domowych, by nie rzec, że przez wiele osób jest wręcz znienawidzone. Na szczęście dobrze dobrana do potrzeb deska do prasowania i pokrowiec na deskę potrafią diametralnie zmienić komfort wykonywania tego obowiązku domowego. Jakie produkty mamy dostępne na rynku?

Deska do prasowania to element wyposażenia, który w swoim asortymencie posiadają takie popularne marki, jak Vileda czy Leifheit, które najczęściej znaleźć można w supermarketach Auchan czy Carrefour. Dużym powodzeniem cieszy się także deska do prasowania ze sklepu IKEA czy okresowo dostępne deski pod żelazko z Lidla, Tesco lub Biedronki. Produkty można w nich wówczas zakupić tanio w promocji.

Cena za deski do prasowania zawiera się w przedziale od 30 do nawet… 2000 zł. Choć górna granica może nieco szokować, tylko potrafią kosztować profesjonalne deski do prasowania z gniazdkiem elektrycznym. Na potrzeby domowego użytkowania zdecydowanie wystarczą tanio zakupione popularne modele, na przykład wspomnianych marek Vileda czy Leifheit, o których więcej można przeczytać w artykułach dostępnych na tej stronie.

Duża deska czy mała deska do prasowania?

Skowo wiadomo już co nieco o przeznaczeniu i przedziale cenowym, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym należy się kierować przy wyborze deski do prasowania? Podstawowym kryterium podziału jest rozmiar. Popularne wymiary to około 168 cm x 46 cm, czyli stosunkowo duża deska do prasowania, a także mała deska do prasowania o wymiarach 114 cm x 34 cm, czy też szeroka deska o wymiarach 158 cm x 48 cm. Takie wymiary posiada w swoim asortymencie marka Vileda, u innych producentów mogą się one nieco różnić. W każdym razie warto wiedzieć, że szeroka deska przyda się z całą pewnością do prasowania obrusów i pościeli czy zasłon, a standardowa mała deska do prasowania będzie wystarczająca pod żelazko elektryczne do używania na co dzień przy prasowaniu ubrań.

Zarówno duża deska, jak i mała deska do prasowania jest wyposażona w mechanizm regulacji wysokości, co umożliwia dostosowanie jej do wzrostu każdego użytkownika.

A może deska do prasowania z gniazdkiem elektrycznym?

Na rynku znaleźć można także deski do prasowania z gniazdkiem elektrycznym. Co to oznacza w praktyce? Są to de facto deski ze zintegrowanym przedłużaczem. Dzięki nim nie ma konieczności podłączania żelazka bezpośrednio do prądu, co znacznie zwiększa komfort pracy, podczas której kabel od niego nie plącze się pod nogami. Przedłużacz umożliwia także swobodne ustawienie deski dalej od źródła prądu, co jest szczególnie wygodne w przypadku żelazka z krótszym kablem.

Podsumowując, czy cena za deskę do prasowania musi być wysoka? Niekoniecznie, gdyż w niektórych wypadkach może się okazać, że korzystniejszą opcją jest kupienie deski tanio w promocji i wyposażenie jej w dobrej jakości pokrowiec na deskę. W takim wypadku śmiało można przeglądać asortyment sklepów IKEA, Auchan czy Carrefour lub czekać na okresowo pojawiające się deski z Lidla, Tesco albo Biedronki.