Jakie zalety ma deska do prasowania rękawów?

Deska do prasowania koszul to bardzo funkcjonalny przedmiot. Niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie odprasowania koszuli bez niego. Małych rozmiarów wygodne urządzenie zajmuje niewiele miejsca, a korzyści z jego użytkowania są ogromne.

Deska do prasowania rękawów posiada niewielkich rozmiarów blat, który w większości modeli jest zwężany z jednej strony. Taka budowa ułatwia prasowanie nawet najtrudniej dostępnych zakamarków. Urządzenia wyposażone są również w pokrowiec na deskę wykonany z bawełny, który pozwala odprowadzać nadmiar pary wodnej z żelazka.

Prasowany rękaw nakładamy na deskę. Materiał doskonale dopasuje się do jej kształtu. Teraz już wystarczy użyć żelazka i gotowe. Tego typu urządzenia sprawdzą się również podczas prasowania nogawek spodni czy marszczonych spódnic, które trudno wyprasować na tradycyjnej desce. Jeśli szukasz więcej porad, przeczytaj także ten artykuł o wyborze deski do prasowania.

Deska do prasowania koszul – przegląd marek

Deska do prasowania koszul to coraz popularniejsze akcesorium. Producenci dużych desek do prasowania oferują swoim klientom również te małe, zwane też rękawnikami. Jedną z marek produkującą te urządzenia jest firma Wenko.

Deska do prasowania rękawów Wenko cechuje się stabilną konstrukcją. Wymiary powierzchni prasowania to 52 x 12 cm. Blat urządzenia wykonany został z płyty wiórowej. Bawełniany pokrowiec na deskę wyposażono w grubą gąbkę, która ułatwia prasowanie. Cena desek tej firmy kształtuje się w przedziale 45 – 50 zł. Podobną funkcjonalność i cenę posiadają deski firmy Leifheit.

Deska do prasowania rękawów i koszul to świetne rozwiązanie, które szybko ułatwia prasowanie ubrań i sprawia, że rękawy bez problemu można wyprasować.
Deska do prasowania rękawów koszul - rodzaje, ceny, opinie, popularne marki

Innym producentem desek do prasowania koszul jest marka Brabantia. Powierzchnia robocza deski to 60 x 10 cm. Urządzenie wyposażone jest w antypoślizgowe nakładki gwarantujące jego stabilność. Produkt posiada solidną, łatwo składającą się konstrukcję i gruby, bawełniany pokrowiec na deskę. Cena deski to ok. 100 zł.

Użytkownicy desek do prasowania firmy Vileda docenili już funkcjonalność różnych modeli tej marki, np. comfort plus czy viva express smart. Ci, którzy chcą nabyć rękawniki Vileda, będą mieli z tym spory kłopot. Trudno bowiem znaleźć na polskim rynku tego typu produkty sygnowane marką Vileda.

Co użytkownicy sądzą o deskach do prasowania rękawów?

Wielu użytkowników deski do prasowania rękawów wręcz nie wyobraża sobie porządnego odprasowania koszuli bez tego urządzenia. Zwracają oni uwagę na to, że wyprasowane rękawy pozbawiane są zagnieceń i nie przez wszystkich lubianych kantów. Mało tego, na desce doskonale wyprasujemy kołnierzyk i mankiety, a nawet fałdy i falbany spódnic.

Wiele osób ceni sobie lekkość i łatwość składania deski. Jej niewielkie gabaryty pozwalają na bezproblemowe jej przechowywanie. To cenna zaleta zwłaszcza dla właścicieli małych mieszkań, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni.

Deska do prasowania rękawów, podobnie jak deska comfort plus czy ekspress smart, to niezbędne akcesorium każdej pani domu. Na popularnych aukcjach znajdziemy produkty mniej znanych marek już od 15 zł. Warto więc zainwestować te kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych i cieszyć się idealną gładkością koszul.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny