Czy prasowanie musi być utrapieniem? Jakie cechy powinna mieć dobra deska do prasowania

Nie każda pani domu lubi prasować ubrania. Myśl o długim pochylaniu się nad deską do prasowania skutecznie zniechęca do tej czynności. Jednak wiadomo, że prasowanie jest wręcz nieuniknione, aby nasza garderoba wyglądała schludnie i estetycznie.

Na szczęście z pomocą przychodzą producenci desek do prasowania, tacy jak np. firma Vileda. Czym zatem cechują się dobrej jakości deski? Otóż deska do prasowania powinna mieć możliwość regulacji wysokości. Jest to zbawienne rozwiązanie dla naszego kręgosłupa. Wiadomo bowiem, że prasowanie to jeden z obowiązków domowych, który wykonujemy bardzo często. Długotrwałe pochylanie się nad zbyt niską deską obciąża kręgosłup, który szybko daje o sobie znać.

Kolejną kwestią jest stelaż i jego stabilność. Bardzo ważne, aby nie przesuwał się po podłodze ani nie przewracał. Coraz więcej desek posiada blat roboczy wykonany z metalowej kratki. To genialne rozwiązanie, doskonale bowiem odprowadza parę. Ażurowa konstrukcja nie obciąża urządzenia, dzięki czemu deska jest dużo lżejsza niż ta, której blat wykonany jest z płyty. Jeśli szukasz porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o prasowaniu.

Nieodzownym elementem deski jest pokrowiec. Najlepiej, jeśli wykonany jest z metalizowanej bawełny. Bawełniana tkanina pozwala na odprowadzanie nadmiaru pary wodnej, a metalizowana powłoka odbija ciepło żelazka i pozwala na efektywniejsze prasowanie.

Deska do prasowania Vileda – mała czy duża?

Małe deski do prasowania

Firma Vileda posiada w swojej ofercie kilka modeli desek, które różnią się konstrukcją i wielkością. Dzięki temu dobierzemy model odpowiedni do własnych potrzeb. Małe deski do prasowania doskonale sprawdzają się w przypadku posiadania niewielkiego mieszkania. Zajmują niewiele miejsca i są łatwe do przechowywania.

Jednym z modeli o niewielkich rozmiarach jest deska Vileda o nazwie Viva Express Smart. Prasowanie przy użyciu tego urządzenia to sama przyjemność. Dlaczego? Otóż deska Viva Express Smart jest urządzeniem niezwykle stabilnym i komfortowym. Posiada regulację wysokości od 70 do 95 cm. Wymiary powierzchni do prasowania to 114 x 34 cm, dzięki czemu po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Co więcej, posiada specjalną blokadę, która zabezpiecza urządzenia przed rozłożeniem podczas przechowywania lub transportu.

Blat roboczy to metalowa antykorozyjna siatka, na której znajduje się bawełniany pokrowiec podszyty 7 milimetrową gąbką, co zdecydowanie ułatwia prasowanie. Urządzenie posiada również wygodną podstawkę pod żelazko. Podobne udogodnienia znajdziemy u modelu Viva Express Smart Plus. Model w stosunku do poprzedniego został wzbogacony w antenkę podtrzymującą przewód żelazka oraz wbudowany przedłużacz.

Deska do prasowania Vileda to wysokiej jakości produkt. Jej cena jest nieco wyższa, ale ma bardzo dobre opinie użytkowników
Deska do prasowania Vileda - opis, cena, opinie, ocena

Deska Vileda o dużych rozmiarach

Szeroka deska do prasowania zdecydowanie ułatwia pracę podczas prasowania dużych elementów garderoby czy bielizny pościelowej. Dlatego firma Vileda wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadziła na rynek modele o większych niż standardowe gabarytach.

Deska do prasowania Vileda Viva Express Premium + to jeden z największych modeli, jakie oferuje producent. Wymiary powierzchni roboczej to aż 130 x 44 cm. Ta szeroka deska do prasowania wyposażona jest w gniazdko elektryczne i antenkę podtrzymujący przewód żelazka. Posiada system blokujący przed niekontrolowanym rozłożeniem deski, wygodną podstawkę pod żelazko lub generator pary.

Pokrowiec, w który wyposażona jest deska, posiada trzy warstwy, dzięki czemu prasowanie jest zdecydowanie łatwiejsze. Podstawa powierzchni roboczej to antykorozyjna, bardzo trwała siatka. Stabilny stelaż ma możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu deska vileda tego typu może być dostosowana nawet dla wysokich osób. Dla tych, którzy szukają pośredniego modelu pomiędzy małym a dużym, możemy polecić deskę Express Comfort+ o powierzchni prasowania 120 x 38 cm.

Cena desek Vileda i opinie o produktach

Deska Vileda to bardzo opłacalna inwestycja. Cena poszczególnych modeli jest zróżnicowana i zależy od funkcji, jakie urządzenie to posiada. Najmniej zapłacimy za deskę Viva Express Smart. Jej cena to 100 – 130 zł. Niewiele drożej wyniesie nas zakup modelu Express Smart + (118 – 130 zł). Za deskę Viva Express Comfort+ zapłacimy 180 – 210 zł. Najdroższym z omawianych modeli jest Express Premium+, którego cena zawiera się w przedziale 210 – 270 zł.

Deska do prasowania Vileda to komfort i funkcjonalność, o czym przekonało się duże grono użytkowników. Ci, którzy zaopatrzyli się w jeden z modeli desek, gorąco polecają ich zakup. Klienci chwalą sobie stabilność, lekkość i łatwość składania i przechowywania produktu. Wiele osób docenia możliwość regulacji wysokości. Dla użytkowników dużym ułatwieniem jest również wbudowane gniazdo elektryczne i antenka podtrzymująca kabel.

Czytając takie recenzje, nie ulega wątpliwości, że deski Vileda to bardzo funkcjonalne i przydatne urządzenia. Producent zadbał o solidność wykonania i komfort użytkowania, co bardzo doceniają konsumenci, dlatego nam nie pozostaje nic innego, jak wystawić deskom marki Vileda bardzo pozytywną ocenę.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny