Nie jest to jednak jedyna opcja, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę, poszukując idealnego wykonawcy muzycznego na swoje wesele! Równie dobrze oprawę muzyczną naszej zabawy możemy bowiem powierzyć DJ-owi.

Zespół muzyczny na wesele. Tradycyjny, ale czy zawsze najlepszy wybór?

Zespoły weselne do wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przyszłych nowożeńców. Nasi dziadkowie i rodzice wybierali na swoje wesela orkiestry, my z kolei, podążając ich śladem, chętnie decydujemy się na zespoły muzyczne specjalizujące się w prowadzeniu imprez okolicznościowych. Kapela muzyczna świetnie sprawdzi się bowiem nie tylko na wesele, ale także na chrzciny, komunię, a nawet imieniny czy rocznicę ślubu, które planujemy świętować w większym, rodzinnym gronie.

Zespół muzyczny na wesele słynie przede wszystkim z tego, że gra muzykę na żywo. Jest to jego kluczowy atut oraz powód, dla którego tak wiele par młodych to właśnie jego wybór rozważa w pierwszej kolejności. Dzięki temu zabawa weselna nabiera bowiem niepowtarzalnego, unikalnego klimatu, a jej uczestnicy mogą bawić się przy dźwiękach dobrze sobie znanych i lubianych utworów w zupełnie nowej, ciekawej i przyjemnej dla ucha aranżacji.

Zespół weselny odpowiada nie tylko za muzykę, lecz także za całokształt prowadzenia zabawy weselnej. Funkcję wodzireja, czyli prowadzącego imprezę, zazwyczaj przyjmuje na siebie wokalista. Jego rolą jest m. in. zapowiadanie kolejnych utworów, zachęcanie weselników do wspólnej zabawy, opowiadanie żartów i komentowanie przebiegu imprezy, a także prowadzenie zabaw weselnych i zapowiadanie kolejnych atrakcji.

Kiedy zespoły weselne okażą się strzałem w dziesiątkę? Z pewnością kapela muzyczna świetnie sprawdzi się na weselach utrzymanych w tradycyjnych, polskich klimatach. Będzie także dobrym wyborem, jeśli lubimy muzykę wykonywaną na żywo, a liczną grupę w gronie naszych gości stanowią seniorzy – to właśnie oni są najczęściej „fanami” zespołów weselnych, a niekiedy wręcz nie wyobrażają sobie, aby wesele było poprowadzone przez kogoś innego niż tradycyjna kapela.

Listę zespołów weselnych znajdziesz w serwisie naszego partnera: https://www.weselezklasa.pl/oprawa-muzyczna,51/zespoly-weselne,52/

Na alternatywną opcję warto natomiast postawić, jeśli preferujemy bardziej nowoczesne rozwiązania lub zwyczajnie chcemy zaoszczędzić na weselnych wydatkach. W takiej sytuacji warto bowiem poznać bliżej DJ-a!

DJ na wesele. Oprawa muzyczna wesela w nowoczesnym wydaniu

DJ jeszcze kilkanaście lat temu kojarzył się głównie z głośnymi imprezami w klubach i muzyką elektroniczną w nurcie techno. Dziś, jest to obok zespołów weselnych, drugi najczęściej wybierany profesjonalista, który odpowiada zarówno za oprawę muzyczną wesela, jak i prowadzenie całej zabawy.

DJ na wesele, w przeciwieństwie do kapeli, nie gra jednak muzyki na żywo, lecz odtwarza wybrane utwory z nośników elektronicznych. Dzięki temu weselnicy mogą bawić się przy dobrze sobie znanych utworach w oryginalnej aranżacji. Szczególnie docenia to młodsze pokolenie, które lubuje się głównie w przebojach z ostatnich lat. Nie oznacza to jednak, że DJ gra tylko typowo współczesną muzykę!

Jedną z największych zalet współpracy z nim jest bowiem możliwość skomponowania weselnej playlisty praktycznie od A do Z. Dzięki temu para młoda zyskuje pełną dowolność w doborze utworów, może także bez żadnych ograniczeń modyfikować playlistę zaproponowaną przez DJ, umieszczając w niej bliskie sercu swojemu i swoich gości utwory.

DJ na wesele jest świetnym wyborem z jeszcze jednego, bardzo praktycznego powodu, a mianowicie ze względu na cenę swoich usług. Wynajęcie DJ-a na wesele kosztuje bowiem z zasady mniej niż zatrudnienie zespołu weselnego. W końcu musimy opłacić honorarium tylko jednego wykonawcy, a nie całej kapeli muzycznej, liczącej sobie od 3 do 5 lub więcej członków! Jak aktualnie w poszczególnych województwach kształtują się ceny zarówno zespołów weselnych, jak i DJ-ów, można od ręki sprawdzić na stronie https://www.weselezklasa.pl/oprawa-muzyczna,51/dj-na-wesele,54/.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej