Środki czyszczące do konkretnych czynności

W celu zachowania jak największej czystości w obiektach, przez które przewija się spora ilość ludzi nie warto stosować uniwersalnych środków czyszczących. O wiele lepiej sprawdzą się w tej roli produkty dedykowane do konkretnych czynności. Dzięki dopasowaniu do konkretnej powierzchni i rodzaju zanieczyszczenia są bardzo skuteczne, w dodatku lepsza wydajność pozwala osiągnąć znacznie lepszy efekt mniejszym kosztem. Dzięki temu w ostatecznym rozrachunku są znacznie tańsze, niż wskazywałaby na to pierwotnie ich cena. Specjalistyczne preparaty stosowane są na przykład do stali nierdzewnej czy czyszczenia skórzanej tapicerki. Dopasowany skład chemiczny takich produktów umożliwia ich interakcję z czyszczoną powierzchnią, nie tylko usuwając zabrudzenia, ale również ją konserwując i chroniąc przed uszkodzeniami. Środki uniwersalne mogą zawierać natomiast składniki, które mają negatywne oddziaływanie na niektóre czyszczone powierzchnie, co przy koniecznej codziennej pielęgnacji przyniesie efekt odwrotny. Warto jednak zauważyć, iż uniwersalne profesjonalne środki czyszczące na clean24.pl w niektórych przypadkach, jak na przykład czyszczenie powierzchni szklanych, emaliowanych czy ceramicznych mogą się sprawdzić.

Jak wybrać dobre środki czyszczące dla hoteli?

Podejmując decyzję o zakupie konkretnego produktu do czyszczenia dla hotelu czy pensjonatu należy najpierw upewnić się, iż jest on przeznaczony do użytku profesjonalnego. W odróżnieniu od tych kupowanych na co dzień przez gospodynie domowe środki takie są bardziej skoncentrowane, co ma wpływ na ich zwiększoną wydajność a co za tym idzie skuteczność. Istotny jest również odczyn pH preparatu – niski (czyli tak zwany kwaśny) posiadają te, które przeznaczone są do walki z kamieniem, rdzawym zaciekiem czy nalotem z mydła, czyli z zabrudzeniami charakterystycznymi dla łazienek. Środki czyszczące o neutralnym pH sprawdzają się przy walce z kurzem, tłustymi odciskami palców czy śladami po płynach. Doprowadzenie do porządku szklanych powierzchni wymaga użycia preparatów na bazie alkoholu, dzięki czemu nie pozostawiają one smug oraz zacieków, rzucających się w oczy zwłaszcza na szybach. Środki czyszczące, zawierające składniki dezynfekujące, znajdują zastosowanie podczas czyszczenia łazienek. Nie powinno się jednak używać tych, które zawierają chlor.

Wpływ odpowiedniego wyboru środków czyszczących na jakość pracy

Profesjonalne środki czyszczące są droższe od tych używanych na co dzień , jednak bardzo szybko okazuje się, że ich zakup jest bardzo dobrym pomysłem. Dzięki nim można zoptymalizować pracę ekipy sprzątającej, a poprzez lepszą wydajność preparatów mocno ją przyspieszyć. Pozwala to na wykonanie większej ilości pracy w tym samym czasie, a zatem sporą oszczędność. Również wysiłek, jaki pracownicy muszą włożyć w czyszczenie poszczególnych pomieszczeń jest znacznie mniejszy, a co za tym idzie zwiększa się ich poziom satysfakcji.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny