Płytki gresowe

Wzory naturalnych kamieni – inspiracja w projektowaniu płytek gresowych

Trudno oprzeć się urokowi naturalnych kamieni. Cechuje je różnorodność barw i wzorów. W wykończeniu wnętrz najczęściej stosuje się granit oraz marmur, ale również sięga się po piaskowiec, łupek, trawertyn i zbite wapienie. Ze względów praktycznych warto zastanowić się jednak nad zakupem płytek gresowych, które je imitują. Przede wszystkim powoduje to obniżenie kosztów aranżacji pomieszczeń. Oprócz tego płytki zapewniają wygodę w kwestii utrzymania czystości. Są trwałe i nie wymagają konserwacji. Naturalne kamienie prezentują się zjawiskowo, ale nie są odporne na działanie kwasów i środków chemicznych. Za to płytki, które je imitują sprawdzają się w każdej sytuacji. Charakteryzują je przebarwienia i faktura do złudzenia przypominające naturalne wersje.

Kiedy użycie płytek imitujących kamień jest pożądane?

W wilgotnych pomieszczeniach sprawdzą się znakomicie. Są odporne na wahania temperatury i działanie wody. Zarówno w kuchni, jak i w łazience używa się różnorodnych środków chemicznych do czyszczenia powierzchni, co nie sprzyja kamieniowi naturalnemu, za to płytkom zupełnie nie przeszkadza. Na dodatek można wybrać płytki o wysokiej klasie antypoślizgowości, co z kolei zdecydowanie zmniejsza ryzyko upadku. Płytki o odpowiednich parametrach mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w pomieszczeniach, ale również na tarasach i balkonach lub do wyłożenia ścieżek w ogródku. Można śmiało zastosować je w korytarzu, gdzie natężenie ruchu jest wysokie.

W jaki styl aranżacji wpisują się płytki o fakturze kamienia?

Kamienne posadzki kojarzą się z luksusowymi posesjami i warto to wykorzystać. Zastosowane we wnętrzach zaprojektowanych w klasycznym stylu dodają wymownego i eleganckiego charakteru. Powodują, że aranżacja staje się bardziej ekskluzywna. Wystarczy popatrzeć na płytki oferowane przez https://www.domlazienkaplytki.pl, aby przekonać się o ich wyjątkowości. Imitacje kamieni idealnie pasują również do klimatów loftowych, gdzie można zastąpić nimi beton. Świetnie wkomponowują się we wnętrza modernistyczne. Ekskluzywne wykończenie jest pożądane również w aranżacjach glamour.

Z jakimi materiałami imitacje kamienia dobrze się prezentują?

Ze względu na naturalny wygląd płytki doskonale prezentują się w połączeniu z drewnem lub jego imitacją. Bez ograniczeń można stosować również wszelkie szklane elementy. Imitacje kamienia zapewniają swobodę w tworzeniu indywidualnej przestrzeni. Bez problemu można łączyć je z subtelnymi kolorami, jak i intensywnymi. Zapewniają doskonałe tło dla rozmaitych eksperymentów.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny