Piekarnik pod zabudowę – plusy piekarników do zabudowy

Estetyczna przestrzeń w kuchni z zabudowanym piekarnikiem

Piekarniki do zabudowy pozwalają lepiej zorganizować całą przestrzeń w kuchni. Jako że są schowane w meblach, nie zaburzają kompozycji w kuchennej zabudowie. Dzięki temu powstaje estetyczna przestrzeń, która jest ze sobą spójna. Nie ma w niej wówczas żadnych odznaczających i wyróżniających się w rażący sposób elementów, a wszystko pasuje do siebie kolorystycznie. Nawet gdy piekarniki odróżniają się od barwy zabudowy kuchennej, nie będzie to widoczne – bo urządzenie ukryte zostanie w meblach.

Estetycznie urządzona kuchnia staje się w ten sposób jeszcze przyjemniejszą przestrzenią do wspólnego gotowania. Brak chaosu pozwala postawić na jeden styl aranżacji i uniknąć przypadkowych elementów wyposażenia w przestrzeni kuchennej. Piekarniki do zabudowy są zatem znakomitym rozwiązaniem zwłaszcza w przestrzeniach łączonych, jak kuchnia z salonem lub jadalnią. Piekarnik ukryty w meblach jest alternatywą dla tych osób, które są estetami i muszą mieć wokół siebie porządek.

Kuchnia z piekarnikiem w zabudowie staje się bezpieczniejsza

Jeżeli w przestrzeni kuchennej znajduje się dużo urządzeń AGD na widoku, stanowią one niemałą pokusę chociażby dla dzieci. Sprzęty typu piekarniki zachęcają najmłodszych do przyciskania i sprawdzania, jak działają. Nie jest to jednak wcale bezpieczna zabawa. Właśnie dlatego piekarniki pod zabudowę mają większą przewagę nad tymi wolnostojącymi. Dziecko nie będzie widzieć piekarnika, więc nie będzie przy nim majstrować. Niekiedy wystarczy spuścić pociechę na kilka sekund, by stała się tragedia. Montaż piekarnika pod zabudowę pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji, a już na pewno znacznie je zminimalizować.

Piekarniki do zabudowy wcale nie muszą znajdować się bezpośrednio pod kuchenką, co również jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli obawiasz się zbyt ciekawskich dzieci albo bólu kręgosłupa przy schylaniu się do piekarnika, zawsze możesz zamontować go na wyższym poziomie (np. w słupku w meblach kuchennych). Dzięki temu kuchnia stanie się bezpieczniejsza, bardziej funkcjonalna i komfortowa do użytkowania. Wnętrze kuchenne nadal będzie wyglądało atrakcyjnie, przy okazji stając się praktyczniejsze. Jeżeli szukasz dobrej jakości piekarnika pod zabudowę, warto przejrzeć najbardziej rekomendowane AGD do zabudowy: https://allegro.pl/kategoria/agd-do-zabudowy-piekarniki-67530.

Zalety piekarnika pod zabudowę. Piekarnik do zabudowy w kuchni

Więcej miejsca w kuchni dzięki piekarnikom pod zabudowę

Jeżeli zdecydujesz się na jednolitą zabudowę kuchenną, optycznie powiększy się cała kuchnia. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla małych mieszkań. Kuchnia wydawać będzie się na jeszcze większą i jaśniejszą, jeżeli schowasz w meblach wszelakie duże sprzęty AGD – jak piekarnik właśnie. Oczywiście ogromne znaczenie ma dobór mebli i kolorystyki tworzywa, z którego będzie utworzona zabudowa. Ważne też jednak są sprytne rozwiązania – typu ukryty w słupku meblowym lub schowany pod indukcją piekarnik. Jeżeli umieścisz piekarnik w kolumnie, może on znajdować się na dowolnej wysokości będącej najwygodniejszą dla użytkowników.

Sprzęty ukryte w zabudowie kuchennej sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać jednolicie i symetrycznie – wracamy więc do estetycznej przestrzeni do gotowania. Piekarnik pod zabudowę będzie sprzyjał jego użytkownikom, którzy pragną powiększyć optycznie swoją kuchnię. Wolnostojące piekarniki często zabierają bowiem o wiele więcej przestrzeni kuchennej przez co ma się wrażenie, że kuchnia jest o wiele mniejsza niż w rzeczywistości.

Jak dobrze wybrać piekarnik pod zabudowę?

Zalety piekarników pod zabudowę będzie można dostrzec dopiero, gdy umiejętnie dobierze się go do swojej kuchni.  Podczas wyboru piekarnika do zabudowy należy pamiętać o jego pojemności. Postaraj się dobrać takie urządzenie, które dopasowane będzie do potrzeb wszystkich domowników – nie mniejsze i nie większe. Zwróć też uwagę na podstawowe funkcje pieczenia, dodatkowe opcje piekarnika (programy, zabezpieczenia przed dziećmi, podświetlenie), zakres temperatury i metodę czyszczenia.

Dobrze przemyśl w jaki sposób powinien otwierać się piekarnik i czy powinien być on dwustrefowy lub nie. To bardzo ważne, by poprawnie dopasować go zabudowy kuchennej. Pamiętaj również o energooszczędności piekarnika pod zabudowę, czyli o jego klasie energetycznej. Najmniejsze zużycie energii ma piekarnik A+++, jednak trzeba liczyć się wówczas z wyższym jego kosztem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej