Fototapety na wymiar

Fototapeta w domu – dlaczego warto?

Rodzaje fototapet

Przed podjęciem decyzji, warto rozejrzeć się za odpowiednim rodzajem fototapety. Pamiętaj, że różnią się one między sobą zastosowaniem, miejscem położenia, trwałością czy też… ceną. Wśród najbardziej popularnych, znaleźć możesz fototapety:

  • foliowe – to propozycja najtańsza, która przypomina trochę ścienną naklejkę drukowaną. Warto użyć fototapet tego typu np. na drzwiach czy meblach.
  • laminowane – są wytrzymałe na mycie środkami chemicznymi i wilgoć, więc możesz je zastosować nawet… pod prysznicem!
  • lateksowe – wyróżniają się świetną jakością wydruku. Możesz także usuwać z ich powierzchni zabrudzenia.
  • papierowe – drukowane na podkładzie papierowym, jednak odznaczające się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, niż fototapety lateksowe.
  • winylowe – są bardzo wytrzymałe, więc możesz je wielokrotnie myć i zamieścić nawet w pomieszczeniach, które narażone są na największe występowanie zanieczyszczeń i wilgoci.
  • fizelinowe – są elastyczne i łatwe w montażu, a także bardzo trwałe.
  • canvas – nowość wśród fototapet. Przypominają swoją strukturą obraz, namalowany farbkami olejnymi. Odporne na ścieranie i wodę.

Fototapeta – po co montować ją na ścianie?

Jest kilka powodów, dlaczego warto to robić:

  1. Dzięki fototapecie możesz optycznie powiększyć małe pomieszczenie. Wystarczy do tego… fototapeta poszerzająca przestrzeń, np. panoramiczna.
  2. Możesz zastosować fototapetę niemal w każdym pomieszczeniu – zależnie od jej rodzaju. A więc, możesz zastąpić nią np. płytki nad blatem kuchennym czy też kafelki w łazience. Wystarczy wybrać fototapetę, imitującą daną fakturę.
  3. Fototapety są praktyczne i łatwe zarówno w aplikacji, jak i utrzymaniu. Możesz wybrać taką wersję, jaka będzie najlepsza do zamontowania na ścianie.

Fototapety i ich zastosowanie w domu

Jak ozdobić mieszkanie fototapetą?

Wszystko zależy od tego, czego wymagasz i jaki rezultat chcesz osiągnąć. Fototapetą możesz zmienić dosłownie każde pomieszczenie i to bez… wielkich nakładów finansowych! Dzięki niezliczonej ilości wzorów, możesz spersonalizować wnętrze pod swoje wymagania. Odpowiednio wykorzystana fototapeta może stworzyć w pomieszczeniu iluzję przestrzeni i nadać mu… głębszą perspektywę. Jeżeli np. zdecydujesz się za łóżkiem zamontować fototapetę z widokiem na architekturę nowoczesnego miasta – będzie wyglądało to zupełnie tak, jakby łóżko znalazło się w samym jego centrum! Co powiesz na to, aby zasypiać się i budzić z ulubionym widokiem? Różnorodne wzornictwo współczesnych fototapet daje dziś wiele możliwości, by fantazyjnie udekorować dowolne pomieszczenie.

Bardzo popularne są fototapety przedstawiające naturę, jakie idealnie wpasowują się we wnętrza zarówno retro, jak i romantyczne bądź prowansalskie. Dekoracje tego typu nadają pomieszczeniom nietuzinkowego wyrazu sprawiając, że wnętrze staje się bardziej przytulne i… nad wyraz oryginalne! Popularne są także fototapety 3D, jakie idealnie podbijają charakter minimalistycznie urządzonej przestrzeni bądź loftowej, nowoczesnej aranżacji w mieszkaniu. A co powiesz na abstrakcyjny obraz lub geometryczny wzór, jaki pobudzać będzie wyobraźnię… każdego dnia? Możesz również zdecydować się nie tylko na gotowe fototapety, ale też na poprosić wybraną firmę o wydruk fototapety ze… własnym zdjęciem! Fototapety na wymiar od Uwalls będą doskonałym wyborem, jeżeli chcesz swoje własne zdjęcie dopasować pod dowolny rozmiar fototapety na ścianę.

Pamiętaj, że…

Fototapeta nie musi zajmować całej powierzchni ściany w mieszkaniu! Możesz nią również podkreślić tylko wnękę albo wybrany fragment ściany – wówczas dekoracja na pewno wzbudzi ciekawość, ale… nie zdominuje pomieszczenia!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny