Czym są panele laminowane?

Podłogi laminowane to jedna z popularniejszych, a jednocześnie tańszych propozycji dostępnych na rynku. Najczęściej wykonane są z płyty MDF lub HDF. Warstwa zewnętrzna pokryta jest laminowanym papierem, który dodatkowo zabezpiecza się substancjami żywicznymi. Nie tylko podnoszą estetykę paneli, ale także zwiększają ich trwałość i wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych.

Czym wyróżniają się podłogi laminowane?

Panele laminowane to bogata oferta wzorów i barw. W dobrych sklepach wnętrzarskich, takich jak np. https://otownetrze.pl/podlogi-laminowane, znajdziesz modele imitujące rozmaite gatunki drewna. To sprawia, że bez przeszkód dopasujesz odpowiedni wariant do koncepcji aranżacyjnej wnętrza i stworzysz taki wystrój, o jakim marzysz.

Wymieniając zalety tego typu podłóg, nie możemy pominąć prostoty ich montażu. Oczywiście możesz zamówić profesjonalną ekipę remontową, która położy je za Ciebie, ale równie dobrze poradzisz sobie z tym zadaniem samodzielnie. Wystarczy jedno wolne popołudnie, aby cieszyć się nowym wyglądem Twojego wnętrza.

Do jakich wnętrz pasują podłogi laminowane?

Duży wybór wzorów i kolorów sprawia, że śmiało można stwierdzić: do każdego wnętrza w Twoim domu. Równie dobrze zaprezentują się w salonie, sypialni, jak i przedpokoju oraz kuchni. Stanowią także doskonały wybór do pokoju dziecięcego oraz gabinetu.

Wybierz piękne podłogi do swoich wnętrz

Podłogi laminowane imitujące drewno to elegancki wybór, który będzie świetną bazą do dalszych zabiegów aranżacyjnych. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać. Do wyboru masz liczne warianty w różnych odcieniach, które w znaczącym stopniu wpłyną na odbiór pomieszczenia. Pamiętaj, że w niewielkich wnętrzach zawsze lepiej prezentują się jasne kolory. Nie tylko je optycznie powiększą, ale także nadadzą aranżacji pewnej lekkości. W przestronnych pokojach masz pełną dowolność wyboru, więc bez przeszkód możesz kierować się swoim gustem.

Zwróć uwagę na parametry paneli laminowanych

Wybierając podłogi laminowane do pomieszczeń, które poddawane są większej eksploatacji, zwróć szczególną uwagę na ich parametry. Mamy tu na myśli podłogi do kuchni, łazienki oraz przedpokoju. Panele powinny mieć wysoką klasę ścieralności oraz być niewrażliwe na wilgoć i inne niekorzystne czynniki zewnętrzne.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny