Jaka odżywka do paznokci

Odżywki na wzrost paznokci

Nie wszystkie odżywki mają takie samo działanie. W zależności od zawartych składników dana odżywka będzie miała lepsze właściwości regenerujące, ochronne lub stymulujące porost paznokci. Najlepsza odżywka stymulująca wzrost powinna zawierać kolagen i witaminy.

Zwykle preparat przeznaczony do stymulowania wzrostu paznokci ma w nazwie „growth”. To angielskie słówko oznacza po prostu wzrost. Skuteczna odżywka do paznokci powinna mieć na etykiecie w nazwie lub w opisie zaznaczone działanie. Przykładem może być Sally Hansen Maximum Growth. Nawet nie znając angielskiego można stwierdzić jakie jest przeznaczenie tego preparatu.

Cena odżywki na porost paznokci zwykle nie różni się od cen innych preparatów do regeneracji paznokcia. Koszt jest zależny bardziej od marki i pojemności opakowania. Dlatego wybierając odżywkę na porost paznokci najlepiej zwrócić uwagę na opinie o jej skuteczności niż na cenę.

Wzmacniająca odżywka do paznokci

Wzmacniająca odżywka do paznokci powinna działać regenerująco, poprawiać wygląd i utwardzać łamliwą płytkę. Szczególnie stosuje się ją na rozdwajające się paznokcie. Warto przy okazji powiedzieć, kiedy stosujemy tego rodzaju odżywki:

 • rozdwajające się paznokcie
 • łamliwe paznokcie
 • matowa płytka
 • białe plamki na paznokciach
 • urazy mechaniczne

Trzeba dodać, że nawet dobra odżywka do paznokci nie rozwiąże wszystkich problemów. Jeżeli po pewnym czasie pielęgnacji preparatami paznokcie nadal nie wyglądają zdrowo, to udaj się do lekarza. Możliwe, że wygląd płytki jest tylko sygnałem poważniejszych schorzeń t.j. nowotwór, choroby układu krążenia czy niedoczynność tarczycy. Oprócz miejscowego leczenia paznokci trzeba zastosować inne formy terapii. Jednak najpierw zawsze dobrze jest kupić preparat do ochrony i regeneracji paznokcia. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł na temat pękających paznokci.

Odżywka czy lakier do paznokci z odżywką

Ranking lakierów z odżywką i odżywek do paznokci

Na rynku jest dostępne wiele preparatów. Niektóre są lepsze inne gorsze. Niektóre mają działanie ogólne lub są przeznaczone do konkretnej terapii. Dlatego warto przejrzeć ranking lakierów i odżywek. Oto nasza propozycja:

 1. Sally Hansen Nailgrowth Miracle – w różnych rankingach ta odżywka zdaje się niezmiennie wygrywać. Zawarty kolagen i witaminy sprawiają, że odżywka przyspiesza wzrost paznokci. Poza tym wzmacnia płytkę i chroni przed łamaniem paznokci.
 2. Bielenda Bio Vegan Nail Care – odżywka z dodatkiem ekstraktów roślinnych (do wyboru trzy wersje: pszenica, konopie siewne, algi morskie). Produkt na miarę XXI wieku: wegański, skuteczny, w estetycznym opakowaniu. W przystępnej cenie.
 3. Serum w lakierze Regenerum – lakier do paznokci z odżywką bez formaldehydów. Zawiera witaminy A i E, naturalne oleje subtelnie regenerują płytkę paznokcia.
 4. Sally Hansen Maximum Growth – dobra odżywka do paznokci, zwłaszcza na wzrost paznokci. Jest też zalecana do wzmocnienia płytki i ochrony przed urazami mechanicznymi oraz przebarwieniami.
 5. Eveline Nail Therapy After Hybrid – jak sama nazwa sugeruje, jest to skuteczna odżywka do paznokci do stosowania po hybrydzie. Wnika głęboko w płytkę, uszczelnia ją i chroni. Jej cena jest bardzo przystępna w porównaniu z innymi preparatami.
 6. Bielenda Anx Total Repair płynne szkło – coś na nierówne i zniszczone płytki. Preparat wyrównuje płytkę i chroni paznokieć przed urazami mechanicznymi. Nadaje płytce paznokcia elegancki wygląd. Najlepsza odżywka, żeby uzyskać natychmiastowy efekt.

Nasz ranking został oparty na opiniach z różnych stron internetowych. Ocena preparatów w innych rankingach może się nieznacznie różnić.

Odżywki do paznokci - cena i działanie preparatów

Co tak naprawdę decyduje o tym czy kupimy odżywkę czy lakier do paznokci z odżywką? Po pierwsze wygoda. Jeżeli masz niewiele czasu lub mało cierpliwości, to lakier jest dla ciebie. Czasami jednak konieczne jest leczenie paznokcia bez użycia lakieru. Wtedy pomaga wzmacniająca odżywka do paznokci. Zwłaszcza jeżeli płytka jest bardzo zniszczona warto dać jej odpocząć od dodatkowych obciążeń.

Kobieta aplikująca odżywkę na paznokcie, a także skuteczna dobra odżywka do paznokci, cena
Skuteczna odżywka do paznokci, czyli dobra odżywka do paznokci i jej cena

O wyborze preparatu decyduje też cena. Chociaż nie są to drogie produkty, to nie każdego stać na najlepszą i najbardziej reklamowaną odżywkę. Lakier do paznokci z odżywką pomaga oszczędzić. W końcu kupujemy tylko jeden produkt z podwójną funkcją.

Bardzo ważna jest skuteczność preparatu. Dobra odżywka do paznokci powinna być przede wszystkim skuteczna. Tutaj właśnie pomagają rankingi. Chociaż cena podczas wyboru preparatów odgrywa dużą rolę, to przede wszystkim zależy nam na tym, żeby uzyskać pożądany efekt. Lepiej wydać 10 zł więcej na lepszy preparat niż żałować.

Opinie o preparatach do paznokci

Skuteczna odżywka do paznokci

Rankingi to jedno, a opinie użytkowników drugie. Tutaj liczy się doświadczenie konkretnych osób i konkretne potrzeby. Dlatego jeżeli zasięgasz rady na forum internetowym czy od znajomych warto dopytać jakie były ich oczekiwania. Osoba, która kupiła odżywkę, żeby przedłużyć paznokcie niekoniecznie dobrze poradzi osobie, która chce zregenerować płytkę.

Szukając porady w internecie, w sklepie czy u kosmetyczki powinnaś zadać właściwe pytanie. Nie pytaj jaka odżywka jest najlepsza. Lepiej zapytać co dana osoba poleca np. na rozdwajające się paznokcie czy na plamki na paznokciach.

Jeżeli zależy ci na przystępnej cenie, też to zaznacz. Większość odżywek i lakierów z odżywką co prawda ma podobną cenę. Istnieją jednak wysokiej jakości odżywki, które potrafią kosztować dwa, trzy razy tyle co przeciętne. Zanim więc dowiesz się czy jest to najlepsza odżywka na świecie sprawdź, czy możesz sobie na nią pozwolić.

Pamiętaj też, że opinie innych są tylko wskazówką. Tak naprawdę każdy organizm jest inny. To co dla jednego jest dobre niekoniecznie pomoże drugiemu. Po ogólnej orientacji w temacie odżywek najlepiej sprawdź sama, co ci najbardziej odpowiada.

Jaki preparat do paznokci warto kupić?

Czy dobra odżywka do paznokci to taka, która osiąga wysokie miejsce w rankingach? I tak i nie. Jeżeli potrzebujesz czegoś na wzrost paznokci, to niekoniecznie musisz wydawać duże pieniądze na składniki regenerujące. Zależy ci bardziej na wyglądzie paznokcia? Może lepiej będzie użyć lakieru z odżywką płynne szkło lub płynny diament.

Skuteczna odżywka do paznokci może wymagać dłuższego stosowania. Zawsze warto mieć taki preparat pod ręką. Jeżeli jednak zależy ci na natychmiastowym efekcie, to możesz wybrać coś innego.

Jednym z problemów jest to, że cena nie zawsze odzwierciedla jakość. W każdym razie niekoniecznie świadczy o tym, że odżywka będzie najlepsza dla ciebie. Dlatego dowiedz się dokładnie jakie jest działanie preparatu zanim go kupisz. Niektórzy klienci chętnie trzymają się jednego producenta. Jeżeli mają dobre doświadczenie z jednym produktem będą kupować inne z tej samej firmy.

Ostateczną decyzję zawsze musisz podjąć sama. Mamy nadzieję, że nasz poradnik i ranking pomogą ci wybrać najlepszą odżywkę do paznokci.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny