Co jest ważne przy budowie domku

Dla zainteresowanych posiadaniem domku klientów bardzo często to właśnie cena jest tym, na co zwracają najwięcej uwagi. Obecnie bez problemu można mieć gotowy domek wydając na niego mniej niż 100 tysięcy złotych. Domek drewniany i jego koszt to w dużej mierze właśnie zastosowana do jego postawienia technologia. Obecnie wiele osób wybiera domek letniskowy, przede wszystkim ze względu na możliwość jego postawienia na tak zwane „zgłoszenie”. Nie ma konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę, jeśli stawiany domek nie przekracza powierzchni zabudowy 35 metrów kwadratowych i jest domkiem parterowym. Przyszli właściciele muszą jednak pamiętać o fakcie, że do powierzchni zabudowy wlicza się również taras, jeśli stanowi on z domkiem całość. Dlatego, aby zapewnić sobie możliwość postawienia jak największego domku dobrze jest wybrać odpowiedni sposób wznoszenia domku.

Domek z tarasem czy bez

Na pewno domek letniskowy prezentuje się o wiele lepiej, jak również daje więcej możliwości wypoczynku, jeśli obok niego znajduje się taras. Jednak gotowe domki z tarasem to wyliczenie powierzchni tarasu do maksymalnej powierzchni zabudowy powoduje, że w domku jest o wiele mniej miejsca. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z możliwości oddzielnego postawienia domku i tarasu, co daje szansę na stworzenia ciekawej powierzchni do wypoczynku. Właściwie postawiony taras pomimo tego, że jest oddzielną konstrukcją to jednak bardzo dobrze się prezentuje i nie sprawia problemów w czasie jego użytkowania. Zarówno domek,  jak też taras, wymagają odpowiedniego przygotowania podłoża. O ile pod postawienie tarasu wystarczy odpowiednie wyrównywanie gruntu, o tyle pod postawienie domku należy wykonać odpowiednie fundamenty. Jako, że odpowiadają one nie tylko za łatwość postawienia domku, ale również za jego stabilność oraz trwałość. Z racji tego, że domek drewniany jest stosunkowo lekki, nie wymaga tak potężnych fundamentów jak budynki murowane. Dlatego też do ich wykonania można zastosować wiele technologii, co jednocześnie przyczynia się do obniżenia kosztów związanych z budową domku. Przy wybraniu odpowiednich technologii można postawić domek z tarasem mieszcząc się w koszcie poniżej 100 tysięcy złotych.

Niedrogi dom całoroczny miniaturowy
Dom całoroczny 35 m2 do 100 tyś zł? Jak zminimalizować koszty

Co wpływa na koszty budowy domku?

Koszt budowy domku drewnianego to także kwestia tego, jaka technologia zostanie wybrana do postawienia budynku. Każda z nich bowiem jest innym sposobem wznoszenia domku i co za tym idzie generuje także odmienne koszty. Technologia szkieletowa, jako najtańsza jest jednocześnie jedną z częściej wybieranych. Najdroższe są domy drewniane wykonane z bali, jednakże wskazuje się również na ich bardzo dobre właściwości izolacyjne, co pozwala w przyszłości zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem. Na koszt postawienia domku wpływa także to, jak jest on wykończony oraz czy właściciel decyduje się na samodzielne postawienie czy wynajmuje do tego profesjonalną ekipę. Wykończenie i wyposażenie domku decyduje o tym, jak często będzie można w nim przybywać. W naszym kraju w ciągu roku temperatury są dość zmienne, dlatego też aby można było wykorzystywać domek przez cały rok, najlepiej odpowiednio go wyposażyć. Ogrzewanie i media obecnie są w coraz większej ilości domków letniskowych, a w przypadku ogrzewania wykorzystuje się bardzo wiele możliwości aby można było z  niego korzystać bez większych problemów. To sprawia, że domki postrzegane są jako domki całoroczne, w których można wypoczywać zarówno w porze letniej jak też zimą. Nawet decydując się na takie wyposażenie domku można dość znacznie zminimalizować związane z tym koszty. Obecnie bardzo często do wyposażania domków stosuje się nowoczesne technologie, które usprawniają wykonywane prace, jak również dzięki temu pozwalają często nawet znacząco zmniejszać koszty związane z budową domu.

Kto decyduje się na domki letniskowe

Na domki letniskowe bardzo często decydują się przede wszystkim rodziny z dziećmi. Dla nich bowiem każdorazowy wyjazd na urlop oznacza koszty związane z wynajmowaniem noclegu. Budując własny domek letniskowy mogą wypoczywać w każdej chwili, a koszty noclegów na pewno będą o wiele niższe. Dlatego też po dość krótkim czasie koszt budowy domku letniskowego zacznie się zwracać. Bywa, że właściciele decydują się na wynajem własnych domków innym zainteresowanym w okresie, gdy sami z nich nie korzystają. Dzięki temu koszty jakie ponoszą w związku z jego utrzymaniem mogą być jeszcze niższe.

Producent domków letniskowych - https://kupdomekletniskowy.pl

Artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej