Domowe sposoby na czyszczenie pralki - mycie pralki sodą oczyszczoną

Utrzymanie czystości pralki to podstawa. Gromadzący się w niej po każdym praniu brud, resztki środków piorących oraz osadzający się kamień, znacznie wpływają na jakość pranych ubrań. Nieprzyjemny zapach z wnętrza również staje się drażniący. Jak można temu przeciwdziałać?

Jak czyścić pralkę? Na szczęście jest na to prosty sposób, jeśli chodzi czyszczenie pralki sodą oczyszczoną. Zaaplikowana soda do pralki w odpowiedniej proporcji (1 szklanka), pozwala skutecznie wyeliminować nieprzyjemny zapach oraz zlikwidować osad z kamienia. Wystarczy nastawić puste pranie z dodatkiem produktu.

Soda do pralki jest najczęściej stosowaną metodą czyszczenia. Jest bardzo tania w użyciu, a zabieg może wykonać każdy. Produkt ma tak wiele zastosowań, że stał się nieodłącznym środkiem czyszczącym niemalże każdej gospodyni. Właściwości sody oczyszczonej doceni każdy, kto choć raz zastosuje ją do czyszczenia.

Czyszczenie pralki za pomocą octu i ściereczki to najlepszy sposób na utrzymanie pralki w czystości domowymi sposobami. Metoda sprawdza się lepiej niż większość chemicznych.
Domowe sposoby na czyszczenie pralki - poznaj sprawdzone metody

Czyszczenie bębna pralki automatycznej octem

Mycie pralki octem odbywa się na podobnej zasadzie jak z użyciem sody. Nastawić puste pranie i wlać ok. 1 szklankę octu do przegródki na proszek do prania. I gotowe. Produkt doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia, dezynfekując przy tym wnętrze urządzenia.

W celu utrzymania czystości pralki powinno się przynajmniej raz w miesiącu wykonać czyszczenie bębna pralki automatycznej z wykorzystaniem octu. Nieprzyjemną sprawą jest jedynie zapach octu, unoszący się w pomieszczeniu. To jednak drobny minus.

Mycie pralki octem pozwala na zadziwiająco skuteczne odkażanie pralki. Mając więc w domu ten produkt, warto spróbować wyczyścić pralkę w ten sposób. Od wieków domowe sposoby na czyszczenie pralki i innych urządzeń cieszą się dużą popularnością, która z biegiem lat nie gaśnie.

Czy stosowanie domowych sposobów może zaszkodzić pralce?

Oczywiście, że nie. Domowe sposoby na czyszczenie pralki są bezinwazyjne. Jedynym minusem może być to, że nie do końca radzą sobie z bardzo uciążliwym brudem oraz dużą ilością osadu z kamienia. Tu z pomocą musi przyjść środek chemiczny.

Dezynfekcja pralki, usuwanie nalotu z kamienia, a przy tym zwalczanie nieprzyjemnego zapachu to główne powody konieczności czyszczenia pralki. Dzięki popularnym i tanim produktom spożywczym, jak soda, ocet lub kwasek cytrynowy, możemy samodzielnie wymyć naszą pralkę.

Zaleca się regularne, profilaktyczne korzystanie z metod domowych. Bowiem pielęgnacja pralki ma ogromne znaczenie. Przekłada się przede wszystkim na jakość naszego prania. Natomiast regularna dezynfekcja pralki, zapobiega powstawaniu grzyba, który ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny