Jak zrobić pułapkę na mrówki?

Boraks i jego zabójcze właściwości

Boraks jest substancją barwy białej, używanej najczęściej do lutowania… metali. Swoim wyglądem przypomina nieco sproszkowaną kredę. Jego właściwości wzmocnisz znacznie, kiedy dodasz do substancji ugotowane jajko. Zmieszaj całość i ustaw przy wejściu do domu bądź przy szczelinie, gdzie wędrują owady. Tym sposobem, mrówki przeniosą ją do swojego gniazda, dosłownie się w nim wysuszając!

Pamiętaj jednak, by zachowywać szczególną ostrożność w procesie tworzenia pułapki. Mimo, że jest to dobry sposób na mrówki, jest również szkodliwy dla dzieci czy zwierząt!

Z czego wykonać pułapkę? Domowe sposoby

Jak pozbyć się mrówek w pomieszczeniach w domu? Potrzebna ci będzie puszka po coli lub piwie, nóż, nożyczki, boraks (kupisz go w sklepie z chemią lub na Allegro) i wspomniane ugotowane jajko. Przetnij puszkę nożem na dwie części, a nożyczkami wyrównaj jej brzegi. Następnie natnij dolną część pułapki tak, by zrobiły się z niej swego rodzaju drzwi dla mrówek. Połącz te części w jedną, nakładając je na siebie. Włóż do środka boraks zmieszany z jajkiem i czekaj na efekty! Sprawdź także zebrane w tym miejscu praktyczne porady pani domu.

Aby stworzyć pułapkę na mrówki w domu, trzeba wiedzieć, w jaki sposób działają insekty. Pułapkę można samodzielnie stworzyć i jest bardzo skuteczna
Domowej roboty pułapka na mrówki – jak ją zrobić samodzielnie krok po kroku

Co odstrasza mrówki – czyli kolejne pułapki domowej roboty

Przyprawy jako pułapka na mrówki

Idealnym „odstraszaczem” owadów okazuje się być cynamon, proszek do pieczenia, a także sól na mrówki. Najlepiej, kiedy przyprawy te wsypiemy bezpośrednio do gniazda mrówek i w miejsca tam, gdzie wędrują. Przyprawy bardzo szybko zabić powinny niechcianych gości, wysuszając jednocześnie ich siedlisko.

Sól na mrówki oraz cynamon są związkami, które nie są szczególnie lubiane przez mrówki. Odstraszają je, dezorientują i finalnie pozbywają się ich raz na zawsze. Rozsypanie cynamonu czy soli to doskonała, domowa pułapka na mrówki. To również swego rodzaju bariera dla mrówek, przed którą będą chciały się uratować. A może zainteresują cię także zebrane tutaj artykuły o kurzu w domu?

Proszek do pieczenia działa zupełnie podobnie, jak sól i cynamon. Możesz również przygotować z niego pułapkę! Ale jak zrobić pułapkę na mrówki z proszku do pieczenia? Wystarczy, że umieścisz na pokrywce od słoika łyżkę miodu, a dookoła niej rozrzucisz proszek do pieczenia. Mrówki, które będą wędrowały do słodkiego miodku, wpadną prosto w śmiertelną pułapkę! Jak więc okazuje się, domowe sposoby walki z tymi owadami są bardzo skuteczne.

Blattanex

Kolejna pułapka na mrówki jest trutką pokarmową, którą mrówki chętnie pobierają w przeświadczeniu, że jest to zwyczajne pożywienie. Ne jest to typowa substancja, co odstrasza mrówki. Owady nawet nie orientują się bowiem, że w momencie spożywania pokarmu są… trute. Blattanex eliminuje całe mrowisko, a nie tylko pojedyncze sztuki. Zatem, jest to równie skuteczny sposób na mrówki!

ikona podziel się Przekaż dalej