Rower i hulajnoga do miasta zamiast samochodu – czy warto na nich jeździć?

Szybko, bezpiecznie i tanio, czyli jazda rowerem elektrycznym

Ludzie szukają sposobów, jak oszczędzić na dojazdach do miejsca pracy. Paliwo drożeje, co wcale nie zachęca do używania samochodów. W dodatku w godzinach szczytu na ulicach miast tworzą się korki, które nawet na godzinę potrafią przytrzymać wracających do domów ludzi. Jednym z najbardziej popularnych i alternatywnych dla aut środkiem transportu stał się rower elektryczny. To prawdziwy hit ostatnich miesięcy! Właśnie to urządzenie umożliwia bowiem bezpieczną, szybką i tanią jazdę bez narażania się na stanie w korku. Szukając roweru tego typu, warto zwrócić uwagę na jego moc – powinna być jak największa. Jeśli silnik roweru dodatkowo będzie mieścił się w tylnym kole, doskonale wpłynie to na sterowność i przyczepność sprzętu. Elektryczne rowery spisują się świetnie zarówno w jeździe po chodniku, jak i po ulicy. Nie są im straszne również nieutwardzone nawierzchnie. Koniecznie szukaj modelu z ekologicznymi trybami jazdy! Dzięki nim można bowiem zmaksymalizować dystans do pokonania na jednym tylko ładowaniu.

Rower elektryczny powinien mieć również wbudowaną pojemną baterię, aby na pojedynczym ładowaniu można było przejechać nim możliwie długi dystans. Warto rozejrzeć się za sprzętem, który szybko się ładuje i jest w stanie bez przerwy przejechać dystans minimum 30-40 kilometrów. Rower powinien zostać wykonany z wysokiej jakości materiału, np. ze stopu aluminium niwelującego wstrząsy, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i jednocześnie zwiększającego komfort jazdy. Pamiętaj również o tym, że urządzenie musi zostać wyposażone w dobre hamulce, które zwiększą bezpieczeństwo na drodze. Szukaj roweru elektrycznego z nowoczesnym i łatwym w obsłudze panelem sterującym, na którym z łatwością będzie można odczytać parametry oraz dopasować je pod swoje wymagania. Z tyłu i z przodu roweru powinno także znajdować się oświetlenie, dzięki któremu nawet nocna jazda będzie łatwizną.

Hulajnoga elektryczna do miasta – dobra alternatywa dla samochodów?

Na równi z rowerami elektrycznymi popularnością cieszą się również elektryczne hulajnogi. Ludzie coraz chętniej poruszają się nimi po mieście – dojeżdżają do pracy, jadą na zakupy i odwiedzają nowe lokalizacje. Hulajnoga pozwala dostać się z punktu A do punktu B w bardzo krótkim czasie, bez utykania w korku. W dodatku nie trzeba zbyt wiele miejsca w domu, żeby ją przechowywać. To absolutny hit ostatnich miesięcy! Nie dość, że poruszać się można na hulajnodze wygodnie, to w dodatku przyjemność z jazdy jest naprawdę ogromna. Szukając tego typu sprzętu, zwróć uwagę na to, aby skonstruowany został z jak najwyższej jakości elementów np. ze stali nierdzewnej. Taki materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, więc pozwoli użytkować hulajnogę przez wiele lat. Silnik hulajnogi powinien być o dużej mocy, aby móc w krótkim czasie rozwijać nim odpowiednią prędkość. Warto szukać urządzenia z kilkustopniową regulacją prędkości, bo dzięki niej można dostosować tempo poruszania się do swoich umiejętności.

W hulajnodze elektrycznej muszą być grube, pompowane koła bezdętkowe. Dzięki nim będzie można łatwo i bezpiecznie jeździć nie tylko po drodze czy chodniku, ale również po nieutwardzonych nawierzchniach. Szukaj modelu hulajnogi o jak największej pojemności baterii, aby pokonywać długie trasy na jednym tylko ładowaniu. Aby poradzić sobie na dłuższym dystansie, kup model z innowacyjnym ulepszeniem jego mocy napędowej. Sprzęt powinien również zostać wyposażony w zintegrowane reflektory oraz obrotowy dzwonek, które razem zwiększą bezpieczeństwo na szosie niezależnie od pory dnia. Aby zadbać o kręgosłup i odciążyć go podczas jazdy na hulajnodze, zdecyduj się na model z ruchomą kierownicą, która ma możliwość indywidualnej regulacji. W ten sposób będzie można dopasować ją do siebie i jeździć swobodnie. Nie zapomnij również, że powłoka do stania na hulajnodze powinna być antypoślizgowa. Tylko taka umożliwi bowiem bezpieczne wykonywanie manewrów bez względu na pogodę.

Elektromobilność w Polsce? Postaw na skuter elektryczny!

W Polsce dąży się do zmniejszenia emisji spalin samochodowych w miastach. Jednym z głównych kroków jest stworzenie miejskich stref czystego transportu, aby rozwijać elektromobilność w naszym kraju. Miasta będą mogły wobec tego ustanawiać na swoim terenie tzw. Strefy Czystego Transportu – obszary, gdzie pojazdy o największej emisji spalin nie będą miały prawa wjazdu. Warto już teraz zabezpieczyć się na takie okoliczności i zdecydować na kupno skutera elektrycznego. Są to bardzo nowoczesne pojazdy miejskie, które potrafią skrócić czas dojazdu do pracy lub umożliwić szybkie zrobienie zakupów. Dzięki nim można zgrabnie omijać korki na drodze. Poza tym skutery są idealne do parkowania, a silnik elektryczny jak najbardziej proekologiczny.

Ogromną zaletą skuterów elektrycznych jest ich niemal bezszelestna jazda i niski koszt eksploatacji, porównując do pojazdów spalinowych. Szukając idealnego modelu, warto rozejrzeć się za takim, który ma łatwo wymienny i solidnie zabezpieczony akumulator. Powinno się móc go szybko wyciągać i ładować. Elektryczny skuter musi mieć duży zasięg – te lepsze potrafią na jednym ładowaniu przejechać nawet 100 kilometrów! Poszukaj modelu z dobrym i czytelnym monitorem, aby łatwo sprawdzać na nim osiąganą prędkość, licznik pokonanych kilometrów czy poziom naładowania baterii. Co ważne, ze skuterów elektrycznych korzystać mogą nie tylko dorośli, ale też dzieci. Modele dla najmłodszych nie są jednak przeznaczone do jazdy po drogach. Sprawdź także ten artykuł na temat najlepszych rowerów elektrycznych.

Ciekawe i ekologiczne środki transportu, które zastąpią samochód w mieście

Szybki i sprytny hoverboard do jazdy po ulicach

Hoverboard to deskorolka elektryczna, która każdego roku cieszy się coraz większym gronem sympatyków. Ludzie chętnie poruszają się nią po ulicach miast, zwłaszcza że urządzenie pozwala szybko się przemieszczać i bezpiecznie dojeżdżać z punktu A do punktu B. Pojazd umożliwia jazdę na dwóch kołach – każde z nich wyposażone jest w osobny silnik zasilany akumulatorami. Dzięki wbudowanemu żyroskopowi i sensorom łatwo jest utrzymywać równowagę na deskorolce. Oczywiście na początku jazda hoverboardem może być prawdziwym wyzwaniem, gdyż nie ma kierownicy. Jednak praktyka czyni mistrza, więc z czasem można nabrać wprawy w balansowaniu ciałem i sprawnym poruszaniu się tym elektrycznym urządzeniem. Warto opanować technikę jazdy deskorolką, ponieważ jest ona ekologiczna, szybka i bardzo sprytna do zatłoczonego miasta.

Deskorolka elektryczna powinna mieć maksymalną prędkość dostosowaną do wieku i umiejętności użytkownika. Zwykle jest to od 5 do 20 km / H. Wybierając urządzenie, zwróć uwagę na rozmiar kół, które powinny być możliwie grube. Dla osób dorosłych zaleca się kupno hoverboardów z kołami powyżej 5 cali. Nie można zapomnieć też o maksymalnym obciążeniu, a więc dopasowaniu deskorolki do wagi użytkownika. Weź pod uwagę również dystans, jaki będzie można pokonywać sprzętem na jednym ładowaniu, czyli jego maksymalny zasięg bez używania akumulatorów. W przypadku jeżdżenia do pracy warto poszukać hoverboarda z zasięgiem nawet do 20 km.

Streetboard, czyli wygodny jeździk elektryczny

To urządzenie, które coraz częściej zauważyć można w dużych polskich miastach. Streetboard jest połączeniem hulajnogi z deskorolką, dzięki któremu w wygodny sposób można przemieszczać się do pracy lub na zakupy. Jeździ się nim na dwóch kółkach, stojąc na podeście podobnym do deskorolki. Streetboard wyposażony jest jednak w kierownicę z regulacją wysokości, co ułatwia sterowanie sprzętem. Elektryczne urządzenie ma kompaktowe wymiary, więc zapewnia wygodną oraz swobodną jazdę po chodniku i drodze. Decydując się na taki pojazd, szukaj modelu z jak największym silnikiem i maksymalnym zasięgiem – zwykle jest to do 50 km, które pokonać można na jednym ładowaniu.

Warto zadbać o to, aby jeździk elektryczny wyposażony był we wielofunkcyjny wyświetlacz. Dzięki niemu można będzie monitorować pokonany dystans, prędkość i poziom baterii. Nie zapomnij również o solidnej konstrukcji streetboarda, ponieważ tylko taka zapewni komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowania tego alternatywnego dla samochodu środka transportu. Szukaj pojazdu o standardzie IP54, czyli wodoodpornego. Taki jeździk odporny jest na zachlapanie wodą, zatem będzie można jeździć nim nawet w deszczu.

Monocykl – jeżdżące koło elektryczne dla zaawansowanych

To nowoczesne urządzenie, które działa dzięki wbudowanym żyroskopom. Monocyklem elektrycznym steruje się podobnie jak hoverboardem, jednak omawiane urządzenie ma już tylko jedno koło, nie dwa. Właśnie przez to prowadzenie pojazdu jest o wiele trudniejszym wyzwaniem niż jazda na hoverboardzie. Przed rozpoczęciem przygody z monocyklem warto wprawić się w jeździe na deskorolce elektrycznej – wówczas nauka na pewno będzie znacznie prostsza i szybsza! Koło monocyklu napędzane jest silnikiem elektrycznym. Można dzięki temu wygodnie sterować urządzeniem, opierając się na balansowaniu ciałem. Jako że konstrukcja urządzenia jest wyważona, łatwo będzie zachować na nim równowagę.

Monocykl elektryczny to idealne urządzenie do szybkiego poruszania się po mieście i w terenie. Dzięki niemu unikniesz korków i błyskawicznie dostaniesz się z punktu A do punktu B. Warto szukać modelu z jak najdłuższym zasięgiem maksymalnym, aby na jednym ładowaniu pokonywać urządzeniem długie dystanse. Wśród urządzeń na rynku znaleźć można monocykle z zasięgiem zarówno 15, jak i 40 kilometrów. Podczas zakupu zwróć uwagę na to, jakie jest maksymalne dociążenie w urządzeniu, a także na wagę i wysokość monocyklu. Miłym dodatkiem będzie przycisk blokujący koło (gdy będziesz je przenosić) i uchwyt walizkowy. Szukasz ekologicznego środka transportu zamiast auta? Monocykl elektryczny jak najbardziej się do nich zalicza.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny