Materac dla alegrika

Materace lateksowe dla alergików

Roztocza kurzu domowego możemy zaliczyć do najbardziej uczulających substancji alergennych. W związku z tym, że roztocza uwielbiają ciepło, chętnie zamieszkują nasze materace. Ich obecność w sypialni objawia się łzawieniem, kaszlem, katarem i uczuciem drapania w gardle. Równie chętnie na materacach żyje pleśń, która szybko się rozprzestrzenia, sprawiając, że alergik zaczyna kichać oraz odczuwa swędzenie na ciele. Alergicy powinni więc wybierać materace lateksowe, które składają się z przetworzonego naturalnego mleczka kauczukowego oraz lateksu syntetycznego. Materace lateksowe wyróżniają się niską zawartością białek, dlatego nie wywołują reakcji alergicznych. Oprócz tego lateks charakteryzuje się również licznymi dziurkami w strukturze, dzięki czemu wykazuje zdolność do odprowadzania wilgoci, zapobiegając rozwijaniu się pleśni.

Czy materace antyalergiczne są wygodne?

Wiele osób zastanawia się, czy materac o zdolnościach antyalergicznych może być wygodny. Otóż pianka lateksowa jest nie tylko zdrowa dla układu oddechowego, lecz także dla kręgosłupa. Jej perforowana powierzchnia sprawia, że materac jest elastyczny i dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Materace lateksowe sprawdzą się więc również u osób skarżących się na bóle pleców. Maty lateksowe najczęściej wykorzystywane są w nowoczesnych materacach kieszeniowych, które jeszcze lepiej wpływają na podpieranie kręgosłupa w trakcie odpoczynku. Lateks syntetyczny wpływa także na trwałość materaca, dlatego wybierając produkt z lateksem, stawiasz na spokojny sen, pozbywasz się czynników alergennych, dbasz o zdrowy kręgosłup i zapewniasz sobie wygodny i hipoalergiczny materac na lata.

Gdzie kupić dobrej jakości materac antyalergiczny?

Obecnie niemal każdy sklep internetowy z materacami (zobacz) oferuje materace kieszeniowe. Jednak nie każdy ma w swojej ofercie produkty z antyalergicznym lateksem. Wybierając sklep z materacami, warto skorzystać z oferty sprzedawcy, który zapewnia szeroki wybór materacy lateksowych, a przy tym oferuje również zdejmowany pokrowiec w zestawie. Przykładowo, sklep internetowy EcoMaterace.pl sprzedaje materace lateksowe w 8 rozmiarach, które zawierają dodatkowe elementy, takie jak pianka wysokoelastyczna czy mata kokosowa. Producent oferuje również 4 pokrowce do wyboru, które w razie potrzeby można zdjąć i wyprać. Szukając dobrej jakości materaca antyalergicznego, warto zwrócić uwagę na oferty sklepów dających możliwość zwrotu w przypadku niezadowolenia z produktu. Sklep EcoMaterace.pl zapewnia aż 100 dni na zwrot materaca.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny