Skoki spadochronowe - Nowa Zelandia

Chcesz poczuć falę adrenaliny? Koniecznie sprawdź skoki spadochronowe. Nowa Zelandia, zwana często stolicą światowego adrenaliny, jest mekką dla miłośników skoków spadochronowych. Przejrzyste niebo nad wyspą Południową oferuje spektakularne widoki na Alpy Południowe i turkusowe wody. Queenstown, często nazywane "stolicą przygody", oferuje jedne z najlepszych doświadczeń skoków spadochronowych na świecie.

Rafting - Kostaryka

Rzeki Kostaryki, z ich dzikimi wodami i malowniczymi kanionami, są idealnym miejscem dla miłośników raftingu. Rzeka Pacuare oferuje trasy raftingowe światowej klasy, prowadzące przez dziewicze tropikalne lasy, gdzie można podziwiać egzotyczne dzikie zwierzęta i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Fala adrenaliny - najlepsze sporty ekstremalne podczas podróży
Fala adrenaliny - najlepsze sporty ekstremalne podczas podróży

Nurkowanie z rekinami - RPA

RPA jest jednym z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można zanurkować z wielkimi białymi rekinami. Cage diving (nurkowanie w klatce) w wodach wokół Gansbaai, niedaleko Kapsztadu, oferuje niezapomniane wrażenia i bezpośredni kontakt z tymi majestatycznymi stworzeniami.

Bungee jumping - Szwajcaria

Szwajcaria i alpejskie szczyty oraz malownicze doliny, to idealne miejsce dla entuzjastów bungee jumping. Jedną z najbardziej znanych atrakcji jest skok z 220 metrowej tamy Verzasca, znanego z filmu o Jamesie Bondzie "GoldenEye". Jest to jeden z najwyższych skoków bungee na świecie.

Paralotniarstwo - Turcja

Oludeniz, położone na południowo-zachodnim wybrzeżu Turcji, jest jednym z najpiękniejszych miejsc do uprawiania paralotniarstwa. Wzgórza Babadag, wznoszące się na wysokość ponad 1900 metrów nad poziomem morza, oferują idealne warunki do startu i niezapomniane widoki na błękitne wody laguny Oludeniz.

Fala adrenaliny - najlepsze sporty ekstremalne podczas podróży
Fala adrenaliny - najlepsze sporty ekstremalne podczas podróży

Wspinaczka po lodowcach - Norwegia

Norwegia, znana z lodowców, jest rajem dla miłośników wspinaczki lodowej. Rjukan, miasto położone w południowej Norwegii, jest szczególnie popularne wśród wspinaczy, oferując ponad 150 zamarzniętych wodospadów, idealnych do wspinaczki w zimowych warunkach. Podróżowanie w poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń może prowadzić na różne kontynenty i do różnorodnych kultur. Ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i bezpieczeństwie podczas uprawiania tych ekscytujących sportów. A jeśli szukasz inspiracji do swojej następnej podróży pełnej adrenaliny, sprawdź ofertę na stronie https://www.esky.pl/lot+hotel/2-wakacje/(0)(co:gr)-wakacje-w-grecji, gdzie znajdziesz atrakcyjne propozycje wyjazdów, w tym właśnie do Grecji, która również oferuje mnóstwo możliwości dla miłośników aktywnego wypoczynku i sportów ekstremalnych.

ikona podziel się Przekaż dalej